مرورگر اپرا ( Opera ) یک VPN رایگان و نامحدود را به دسکتاپ خود در ویندوز و مک بوک و لینوکس اضافه کرده است اما چندین مشکل در این میان وجود دارد. در حال حاضر این سرویس فقط در نسخه ی توسعه دهندگان این مرورگر قابل دسترسی است اما انتظار می رود که به زودی در تمامی نسخه های آینده به صورت پیش فرض افزوده شود.

VPN چیست

سرویسی که با ایجاد شبکه ی خصوصی در اینترنت عمومی امنیت ایجاد می کند و از مرورگر محافظت می نماید تا در صورت اتصال به اینترنت به خصوص با وای فای عمومی داده های شخصی افراد لو نرود. کاربرانی که به دنبال حفاظت از حریم خصوصی خود باشند معمولا با خرید اشتراک یکی از ارائه دهندگان سرویس های VPN به این هدف دست می یابند.
  • چگونه از سرویس VPN مرورگر اپرا استفاده کنیم؟
سرویس VPN اپرا حدود ۱۲ ماه قبل توسط یکی از شرکت های زیر شاخه ی اپرا به نام  SurfEasy  توسعه داده شده است ، و دارای سرویس دهی نامحدود بوده و پس از مدتی استفاده ی تعیین شده از آن متوقف نخواهد شد. برای فعال شدن آن باید در بخش تنظیمات حریم خصوصی و امنیت را انتخاب کرده و فعال سازی VPN را کلیک کنید. (مراحل زیر را طی کنید) : Settings > Privacy and Security > Enable VPN Opera VPN، IP address شما را مخفی خواهد کرد و همچنین کسی قادر به مشاهده ی فعالیت های مرورگر شما نخواهد بود و به شما اجازه می دهد به تمامی محتوای سایت هایی که برای شما محدودیت ایجاد کرده اند دسترسی پیدا کنید. با یک کلیک ساده شما می توانید نهایت امنیت یک VPN و فیلتر شکن را دریافت کنید. هنگامی که VPN در حال اجرا باشد، در نوار ابزار شما آیکون مربوط به VPN دیده می شود، همچنین یک منوی کشویی وجود دارد که به شما اجازه می دهد ترافیک کشور مدنظر خود مانند آمریکا ، کانادا یا آلمان را انتخاب کنید.
vpn رایگان برای مرورگر اپرا

vpn رایگان در opera

  • تعدادی از محدودیت های Opera VPN
برخلاف یک نرم افزار مستقل VPN که تمامی ترافیک شبکه از جمله شبکه های اجتماعی و ایمیل و تمامی حساب های کاربری مثل اسکایپ را در کنار مرورگر محافظت می کند این سرویس تنها مربوط به مرورگر می باشد. همچنین دربرابر پلاگین WebRTC محافظت نمی کند که نوعی نقض برای VPN محسوب می شود. WebRTC یکی از ویژگی های مرورگر است که اجازه ارتباط تصویری ، تماس صوتی و اشتراک گذاری فایل را از مرورگری به مرورگر دیگر می دهد. برای این ویژگی حتما باید IP address کامپیوتر شما مشخص شود و Opera VPN نمی تواند این سرویس را مسدود کند و همچنان آدرس شما برای کسانی که از ویژگی WebRTC در مرورگر خود استفاده می کنند قابل نمایش است.
  • دلیل انتخاب
این سرویس امن ترین وی پی ان درون مرورگر می باشد که می توانید برای مخفی کردن آدرس اینترنت خود در مرورگر و  استفاده از فایروال برای دسترسی به سایت ها و محتوای مسدود به آن روی آورید  و هنگام استفاده از شبکه ی عمومی از حریم خصوصی خود حفاظت کنید. البته ما هنوز برای حفاظت از تمامی خدمات اینترنتی خود نیاز خرید VPN مستقل خواهیم داشت.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن