9. ویژگی های یک VPN خوب

ویژگی های یک VPN خوب

    بسیاری از ما در مورد فیلتر کردن و فیلتر کردن، نگرش آرامی داریم. در واقع می توان گفت دور زدن فیلترینگ با استفاده از VPN یکی از سطحی ترین و ابتدایی ترین اقدامات VPN است و در واقع کاربردهای بسیار بیشتری از این ابزارها وجود دارد که گاهی اوقات نیاز به استفاده از آنها دارد! در زیر قصد داریم تا علاقه مندان را از این ابزار کاربردی آگاه کنیم و انواع VPN ها و نحوه عملکرد آنها را بررسی کنیم.

VPN چیست؟

VPN مخفف Virtual Private Network است که مخفف virtual private network است. کاربرد اصلی VPN ها ایجاد یک محیط امن در یک محیط ناامن است. به عبارت دیگر، VPN ها برای استفاده برای ایجاد یک شبکه خصوصی و امن در یک شبکه عمومی ناامن طراحی شده اند.   برای درک بهتر این موضوع، مثالی برای شما می زنیم: فرض کنید یک شرکت بزرگ با چندین دفتر در مکان ها و مناطق مختلف دارید. برای اتصال کامپیوترها در دفاتر مختلف، باید همه سیستم ها را به روش های مختلف به هم متصل کنید و یک شبکه واحد ایجاد کنید که می تواند بسیار پرهزینه باشد. از طرف دیگر، می توانید از اینترنت برای اتصال سیستم ها استفاده کنید که بسیار ارزان تر است، اما امنیت بسیار پایینی دارد و اطلاعات حیاتی شما در اینترنت به خطر می افتد. 9. ویژگی های یک VPN خوب

VPN ها چگونه کار می کنند؟

کاربرد اصلی VPN ها ایجاد یک شبکه خصوصی امن بر روی یک شبکه عمومی ناامن است.VPN ها در چنین شرایطی به شما کمک می کنند و می توانید از آنها برای ایجاد یک شبکه امن و ارزان برای تعداد نامحدودی از سیستم ها استفاده کنید. VPN ها به شما کمک می کنند تا یک شبکه مجازی امن در قلب شبکه عمومی اینترنت ایجاد کنید و همچنین می توانید امنیت را افزایش داده و هزینه ها را کاهش دهید.   اما اکنون پس از «وی‌پی‌ان چیست»، سؤالی که ممکن است به ذهن شما خطور کند این است که چگونه VPN‌ها را ایمن کنیم و چگونه این ابزارها می‌توانند در قلب یک شبکه عمومی پرخطر، یک شبکه خصوصی و کم قرار بگیرند. ریسک کن؟  

VPN ها چگونه ایمن می شوند؟

پاسخ به این سوال نیز بسیار ساده است. اصلی ترین و مهم ترین عاملی که در تامین امنیت VPN ها نقش اساسی دارد، عامل رمزگذاری است. VPN ها از الگوریتم های رمزگذاری برای ایمن سازی خود استفاده می کنند، به این معنی که خواندن داده های مبادله شده در پلت فرم VPN حتی در صورت رهگیری غیرممکن است.   به این ترتیب، زمانی که کاربر به یک شبکه VPN متصل می شود، بسته به نوع رمزگذاری استفاده شده در طراحی آن VPN، تمام داده های خروجی از سیستم او رمزگذاری شده و به صورت رمزگذاری شده در سراسر شبکه ارسال می شود. گیرنده همچنین داده های دریافتی را با استفاده از کلید رمزگشایی می خواند و اتصال ایمن را تضمین می کند.  

امنیت VPN

VPN ها از الگوریتم های رمزگذاری برای ایمن سازی داده های ارسالی استفاده می کنند. همانطور که می دانید یکی از مهمترین بخش های فناوری شبکه مسیریابی و مسیریابی است که در اصل بهترین مسیر = کوتاه ترین مسیر تعریف می شود.   هنگام استفاده از VPN ها، نوع فاکتور به بهترین و ایمن ترین مسیر تغییر می کند و طراح شبکه VPN مسیرهای خاصی را برای ارسال داده های امن تر انتخاب می کند. راه دیگر برای ایمن سازی VPN ها استفاده از تونل است.  

استفاده از VPN چیست؟

همانطور که دیدیم VPN ها یک فناوری تخصصی و کاربردی هستند که کاربردهای زیادی دارند و می توانند بسیار مفید باشند. در اینجا برخی از مهم ترین برنامه های VPN وجود دارد که با هم مرور خواهیم کرد.   شبکه های خصوصی مبتنی بر شبکه عمومی یک شبکه امن و رمزگذاری شده برای تبادل داده ایجاد کنید پنهان کردن هویت و تغییر IP هنگام اتصال به سایت‌ها یا سرویس‌های اینترنتی مختلف دور زدن فیلترینگ و دور زدن محدودیت ها هنگام اتصال به شبکه های عمومی مانند وای فای رایگان، امنیت بیشتری ایجاد کنید به سرور VPN یک کشور متصل شوید و از خدمات خاص آن کشور استفاده کنید ایجاد یک شبکه خصوصی برای شرکت ها و سازمان هایی که دفاتر آنها از یکدیگر دور هستند. برنامه های VPN VPN ها را نمی توان برای مقاصد دیگر استفاده کرد.

خطرات استفاده از VPN

استفاده از VPN می تواند مفید و کاربردی و همچنین پرخطر و مخاطره آمیز باشد. یک شبکه خصوصی که متعلق به شرکت شما است می تواند بسیار امن باشد، اما ممکن است محدودیت هایی نیز داشته باشد.   علاوه بر این، استفاده از VPN های رایگان که تعداد زیادی از آنها در اینترنت وجود دارد، می تواند اطلاعات را بدزدد و امنیت شما را به خطر بیندازد.سرورهای رایگان VPN معمولاً به افراد خاصی ارائه می شود که می توانند از اطلاعات کاربر شما برای سرقت اطلاعات شما استفاده کنند.   برای اطلاع از مضرات استفاده از VPN و فیلترشکن می توانید به لینک ذکر شده مراجعه کنید. 9. ویژگی های یک VPN خوب

خطر استفاده از VPN

اگر هکرها به سرور اصلی VPN دسترسی پیدا کنند، می توانند اطلاعات حیاتی را به دست آورند. VPN هایی که اغلب به عنوان فیلترشکن استفاده می شوند شرکت ثبت شده یا معتبری ندارند و اغلب اطلاعات کاربران را در بازار سیاه مانند دارک وب برای تامین هزینه های خود به فروش می رسانند.مسیرها می توانند برای کاربران خود بسیار خطرناک باشند.   هنگام استفاده از VPN باید بسیار مراقب باشید و هرگز به حساب های کاربری حساس خود متصل نشوید. در صورت امکان، باید تمام این اجزا را داشته باشید تا سود را به حداکثر برسانید. سعی کنید هنگام استفاده از آن، جزئیات کارت اعتباری و بدهی خود را وارد کنید. .
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن