DNS چیست؟

سیستم نام دامنه (DNS) به عنوان دایرکتوری تلفن از اینترنت عمل می کند. به جای شماره تلفن، رایانه ها با استفاده از آدرس های عددی به نام آدرس های IP که مانند ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ هستند، ارتباط برقرار می کنند.
اعداد برای کامپیوترها مناسب هستند، اما انسانها در یادآوری آنها وحشتناک هستند. تصور کنید که باید بدانید که برای رسیدن به گوگل، باید ۱۷۲٫۲۱۷٫۲۴٫۱۹۶ تایپ کنید. و این فقط یک سایت است – میلیون ها نفر بیشتر در اینترنت وجود دارد ! شما به یک حافظه بزرگ یا یک نوت بوک عظیم نیاز دارید و بسیار صبر زیادی برای به یاد آوردن همه آنها خواهید داشت. آیا شما همه شماره تلفن های دوستان خود را به یاد می آورید؟
DNS مسئله حافظه را حل می کند، زیرا راه را برای یک رایانه برای پذیرش نام فرد قابل خواندن (مانند www.google.com ) فراهم می کند و آن را به یک آدرس IP تبدیل می کند. برای پیدا کردن آنچه که آدرس IP با آن نام می رود، شما باید از یک سرور DNS بپرسید. به طور پیش فرض، شما به احتمال زیاد با استفاده از سرویس دهنده DNS خود (ISP) می توانید از سرور DNS خود برای پیدا کردن آدرس IP استفاده کنید.

DNS اجازه می دهد تا زمانی که شما یک وب سایت بازدید می کنید ISP ها را ببینید

از DNS مانند فراخوانی راهنماهای دایرکتوری استفاده میشود. اپراتور از شما خواهش می کند که شما به دنبال آن هستید و سپس شماره تلفن شما را به شما می دهند. اگر نام آنها را نیاورید، آنها نمیتوانند این شماره تلفن را جستجو کنند.   شرکت تلفن داده زیر را می داند:
  • کسی که میخواهید تماس بگیرید (زیرا به آنها گفتید)
  • چه زمانی درخواست را انجام دادید؟
  • احتمالا شماره تلفن شما و از جایی که شما از آن نام بردید
در کل، آنها می توانند بگویند: “فردی با شماره تلفن xxx در تاریخ ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۷ در ساعت ۷:۰۵ شماره تلفن جان اسمیت را خواسته است”. این کاملا اطلاعات زیادی در مورد شماست.

محافظت از ترافیک DNS خود با NiceVPN

خبر خوب این است که هنگامی که با NiceVPN ارتباط برقرار می کنید ، سرورهای ما تمام درخواست های DNS خود را انجام می دهد، نه ISP شما.    
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن