۵ مورد از خطرات استفاده از وی پی ان

۱٫ سیاست های ورود به سیستم

استفاده از VPN برای پنهان کردن فعالیت های مرورگر شما بسیار بی معنی است اگر ارائه دهنده اکنون کسی است که آنها را به جای ISP شما ثبت می کند. متأسفانه ، این همان اتفاقی است که می افتد وقتی تهیه کننده ای را انتخاب می کنید که گزارش ها را نگه می دارد. شما فقط در معرض خطرات شدید امنیتی VPN قرار می گیرید زیرا دیگر نمی توانید حریم خصوصی خود را کنترل کنید. گزارش های استفاده از خطرناک ترین پرونده ها هستند زیرا آنها اطلاعاتی را درباره کارهایی که شما در وب هنگام استفاده از VPN انجام می دهید ردیابی می کنند. گزارش های اتصال کمی “بی گناه” تر هستند زیرا این فقط داده هایی در مورد خود اتصال است ، نه آنچه شما با VPN انجام می دهید. با این حال ، از آنجا که حریم خصوصی شما را نقض می کنند ، هنوز مشکلی ندارند. ناگفته نماند ارائه دهندگانی که از آنها استفاده می کنند معمولاً محدودیت های پهنای باند را اعمال می کنند.    

۲٫ نشت داده ها

نشت داده زمانی است که شما برای مخفی کردن ترافیک و آدرس IP خود از VPN استفاده می کنید ، اما آنها همچنان از طریق تونل VPN نشت می کنند. نشت IP ، نشت DNS و نشت WebRTC همه نمونه های خوبی از آن هستند. در صورت بروز ، استفاده از VPN تقریباً بی معنی است. اکنون ، این نوع نشت ها ممکن است اتفاق بیفتد زیرا ارائه دهنده VPN اتصالات خود را به خوبی پیکربندی نکرده است. اما ممکن است به دلیل مسائل مربوط به مرورگر نیز رخ دهند. یک ارائه دهنده مناسب ، محافظاتی در اختیار شما قرار خواهد داد تا در صورت بروز چنین مواردی ، اطلاعات شما را در معرض دید قرار ندهد.  

۳٫ رمزگذاری ضعیف پیکربندی شده

اگر ارائه دهنده VPN تکالیف خود را انجام نمی داد ، ممکن است هنگام پیکربندی رمزگذاری VPN ، اشتباهات جدی مرتکب شده باشد. در حقیقت ، VPN های رایگان به احتمال زیاد رمزگذاری معیوبی دارند.

در حقیقت ، VPN های رایگان به احتمال زیاد رمزگذاری معیوبی دارند.

  این برای شما چه معنی دارد؟ این ممکن است مجرمان اینترنتی و آژانس های نظارتی بتوانند ترافیک وب شما را رهگیری کرده و با سو explo استفاده یا اجبار بی رحمانه رمزگذاری ضعیف ، آن را رمزگشایی کنند. یک ارائه دهنده قابل اعتماد VPN مشکلی در اشتراک جزئیات رمزگذاری با کاربران خود ندارد.  

۴٫ مجبور شدن به استفاده از PPTP :

پروتکل PPTP ممکن است سریع و راحت باشد ، اما اگر به حریم خصوصی خود اهمیت می دهید استفاده از آن بسیار خطرناک است. چرا؟ زیرا NSA مدتی پیش موفق به رمزگشایی ترافیک PPTP شد. و مجرمان اینترنتی این را می دانند ، بنابراین هنگام جستجوی قربانیان احتمالاً ترافیک PPTP را هدف قرار می دهند. بنابراین ، یک ارائه دهنده VPN که فقط اتصالات PPTP را ارائه می دهد ، انتخاب بسیار خطرناکی است.

حتی اگر آنها L2TP / IPSec را در کنار آن ارائه دهند ، بازهم همه چیز خوب به نظر نمی رسد. در حالی که L2TP / IPSec از امنیت بالایی برخوردار است ، اسنودن ادعا کرده است که پروتکل به عمد ضعیف شده است. در این مورد هر چقدر که فکر کنید این به خود شما بستگی دارد ، اما به خاطر داشته باشید که مایکروسافت L2TP را با سیسکو توسعه داده است و مایکروسافت اولین عضو برنامه نظارت PRISM بود. در حالت ایده آل ، یک ارائه دهنده VPN به شما اجازه می دهد تا از پروتکل های قوی تر و ایمن تری مانند IKEv2 ، OpenVPN و SoftEther به جای پروتکل هایی مانند PPTP یا L2TP / IPSec استفاده کنید.

 

۵٫ نداشتن ویژگی های امنیتی اضافی :

در حالی که VPN با رمزگذاری خوب و سیاست عدم ورود به سیستم عالی است ، اما سرویسی که حتی ویژگی های امنیتی بیشتری را ارائه دهد ، بهتر است. ما در مورد مواردی مانند این صحبت می کنیم:

  • حفاظت از نشت DNS – حتی اگر اتصالات را آزمایش کنید و هیچ گونه نشتی DNS مشاهده نکنید ، هرگز ضرری ندارد که بدانید ارائه دهنده VPN تدابیری را در نظر گرفته است که مانع غافلگیر شدن نشت DNS می شود.
  • سوییچ های کشتار اینترنتی – این نوع سوئیچ های کشتار برای محافظت از حریم خصوصی شما حیاتی است. اساساً ، اگر اتصال VPN شما قطع شود ، ترافیک وب شما متوقف می شود. فقط وقتی VPN دوباره خوب اجرا شود از سر گرفته خواهد شد.
  • Kill Switches در سطح برنامه – ارائه دهنده vpn با این ویژگی یک روش خوب برای کنترل اینکه چه برنامه هایی نمی توانند از وب هنگام قطع اتصال VPN شما استفاده کنند ، به شما پیشنهاد می دهد. این ویژگی برای برنامه های تورنت و ایمیل بسیار مفید است.
 vpn

جمع بندی :

اکنون ، نمی گوییم ارائه دهنده VPN که چنین ویژگی هایی را ارائه نمی کند قابل اعتماد نیست. اما مطمئناً خیالتان از این بابت راحت خواهد بود که بدانید ارائه دهنده کار مسافت بیشتری را پیموده است تا مطمئن شوید که حریم خصوصی شما ایمن و سالم است – حتی اگر در پایان اتفاق اشتباهی رخ دهد.

 

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن