یکی از بروز ترین شبکه‌های اجتماعی هم اکنون کلاب هاوس می‌باشد که امروزه تنها بر روی سیستم عامل IOS یا همان تلفن همراه های شرکت قابل اجرا می‌باشد، و اما علت محوبیت بیش از اندازه این شبکه اجتماعی چه می‌باشد؟ اخیرا شایعاتی در مورد فیلترینگ این شبکه اجتماعی فاش شده است، آیا این شایعات حقیقت دارند؟ به گزارش تیم نایس وی پی ان و با بررسی تحقیقات انجام شده در مورد همه‌گیر شدن ویروس کرونا، مردم به برقراری ارتباطات جمعی از طریق شبکه های اجتماعی روی آورده‌اند.شبکه‌های اجتماعی در ایران رواج پیدا کرده و ایرانیان به تور کلی از آن استفاده میکنند؛ این روند به جای‌ می‌رسد که مردم ایرانی برای کسب کار از برخی از شبکه های اجتماعی استفاده میکنند. و زندگی بیشتری از مردم ایران از لحاظ اقتصادی پیشرفت میکنند. برای مثال تلگرام، اینستاگرام و یوتیوب را میتوان در نظر گرفت. از جمله اینساگرام که هنوز در ایران فیلتر نشده است بسایر از ایرانیان ازترغ اینستاگرام به روش تبلیغاتی پلتفرم بسیار سود آوری برای خود درست کرده‌اند.

محبوبیت و رواج پیدا کردن شبکه های اجتماعی در ایران

محبوبیت شبکه اجتماعی در استان چیز عجیبی نیست چنانکه در بسیاری از مناطق دنیا شبکه‌های اجتماعی رواج پیدا کرده است ولی محبوبیت شبکه اجتماعی در ایران از این رو جالب است که حکومت کنونی ایران هیچ  وجه روشت مثبتی به این شبکه ها ندارند و نه تنها این که بخواهند باعث رشت شبکه های اجتماعی بشوند بلکه عملا نیز دست به فیلتر بسیاری از شبکه های اجتماعی نیز میشوند برای مثال یوتیوب، تویتر، فیس‌بوک و تلگرام تنها بخشی از شبکه اجتماعی است که از پلتفرم‌های محبوب فیلترشده هستند. این مقدمه ای برای راه اندازی یک شبکه اجتماعی جدید بود که به تازگی وارد بازار شده و به سرعت در بین ایرانیان رواج پیدا کرده است و اکنون همه جا درباره آن صحبت می شود. حضور Clubhouse با توجه به سرسختی جمهوری اسلامی در شبکه های اجتماعی، این سوال را به سرعت مطرح کرده است که آیا جمهوری اسلامی Clubhouse را فیلتر خواهد کرد یا خیر؟ محمد جعفر منتظری، صاحب عنوان “دادستان کل” می گوید: “ما هیچ برنامه‌ای برای فیلتر کردن خانه خانه نداریم.” منتظری از مخالفان سرسخت آزادی رسانه های اجتماعی است و بی توجهی او به فیلترینگ باشگاه خانه نشان می دهد که باشگاه خانه نگرانی های امنیتی زیادی برای جمهوری اسلامی ایجاد نکرده است. از سوی دیگر، وزیر ارتباطات و وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی که در باشگاه فعالیت می کنند، از فیلترینگ احتمالی این شبکه اجتماعی انتقاد کردند. آذری جهرمی و جواد ظریف از باشگاه برای بیان دیدگاه‌های خود استفاده می کنند و در عین حال به آنها این فرصت داده می‌شود که سخنرانی های خود را یک طرفه و مانند منبری کنند. ناظر همچنین می‌تواند پرسشگران را انتخاب کند. همانطور که در اتاقی که محمد جواد ظریف از یک قرارداد ۲۵ ساله با چین دفاع می کرد، خبرنگاران رسانه های فارسی زبان فارسی زبان اجازه صحبت نداشتند. این شبکه اجتماعی در بین مردم بسیار محبوب است، به دلیل عدم محدودیت در این شبکه، چت کاربران با یکدیگر را برای کاربران آسان کرده است.
محیط شبیه سازی چت در این شبکه به این صورت است که یک میز مذاکره وجود دارد که در آن افراد می توانند به یکدیگر بپیوندند و با یکدیگر صحبت کنند.
فیلترینگ کلاب هاوس با این حال، طبق شایعاتی مبنی بر فیلترینگ خانه باشگاه که اخیراً به دست ما رسیده است، این موضوع کاملاً شایعه است، همانطور که وزیر ارتباطات، آقای آذری جهرمی، صبح امروز در مصاحبه ای گفت: “خانه باشگاه مانند یک شبکه اجتماعی است که در آن مردم می‌توانند به راحتی چت کنند، و در حال حاضر هیچ گونه نگرانی برای فیلترینگ و محدود کردن آن وجود ندارد. وزیر ارتباطات در ادامه اشاره کرد که این شبکه اجتماعی عمومی به دلیل وسعت و قابلیت استفاده همه انتظار می رود افراد، مانند سایر شبکه های اجتماعی کاربران که در آن حضور دارند و در جلسات گفتگو، از آداب اجتماعی مانند اجتماع استفاده می کنند، در آن استفاده شود. “آنها می‌توانند با یکدیگر صحبت کنند.”

آیا کلاب هاوس در ایران فیلتر شده است؟

از زمانی که تلگرام و سیگنال در ایران در دسترس نبودند، شایعاتی مبنی بر فیلترینگ در سایر شبکه های اجتماعی به گوش می رسید. اما آیا ClubHouse در ایران فیلتر شده است؟ در طول فیلترینگ تلگرام در ایران، اگرچه دلایل روشنی برای این امر توسط مقامات ارائه شد، اما موج جدیدی از مسدود شدن خدمات پیام رسانی و شبکه های اجتماعی با فیلتر شدن سرویس سیگنال در حال ظهور از همان ابتدا آغاز شد. حالا کاربران ایرانی هر روز درباره تاریخ مسدود شدن اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی گمانه زنی می‌کنند و به نظر می‌رسد که خانه باشگاه ممکن است گم نشود! اخیراً وزیر ارتباطات به این اظهارات واکنش نشان داده است.

چرا باشگاه باید فیلتر شود؟

دلیل فیلتر نشدن خانه باشگاه از نظر وزیر ارتباطات این است که یک شبکه اجتماعی که مانند یک جامعه عمل می‌کند و رفتار و شخصیت هر فرد در این شبکه اجتماعی همان شخصیت و رفتار او در جامعه است. از همراهی شما با نایس وی پی ان در مطالعه این مقاله سپاس گذاریم.

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن