وب سایت هایی مانند فیس بوک، توییتر، یوتیوب و Netflix  در چندین کشور مسدود هستند مثلا netflix در کانادا ، آنهم به دلایل مختلف، یا توسط دولت دستور عدم دسترسی به آنها صادر می شود وISP ( ارائه دهنده اینترنت ) شما ، آنها را مسدود می کند یا مدارس و محل های کار به منظور بهبود تمرکز کارکنانشان با استفاده از نرم افزارهایی مسدود کننده ، با قرار دادن قفل بر روی وب سایت های خاص، برنامه های پیام رسان و سایر خدمات آنلاین ، آنها را مسدود می کنند . برای ایجاد این محدودیت ها ، اغلب از cyberoam که مانند همان فیلتر کردن سایت در ایران است و صفحه ای مشابه صفحه ی ” پیوند ها ” نمایان می شود.
سایبروم

cyberoam

cyberoam  ( سایبروم ) ، یک شرکت سوفوس است که توسط یک شبکه جهانی ارائه دهنده لوازم امنیتی ایجاد شده است. آنها مسئول مسدود کردن وب سایت های خاص و یا محدود کردن دسترسی محتوا در وب سایت های انتخاب شده در شبکه های اینترنت مدارس، محل های کار و دیگر سازمان ها هستند. به عبارت دیگر، cyberoam نرم افزاری است که کارفرمای شما با استفاده از آن موانع آنلاین ایجاد می کند و دسترسی شما به اینترنت را کنترل می کند. cyberoam تنها نرم افزار در این زمینه نیست ، Fortiguard نرم افزار محبوب دیگری است که برای فیلتر کردن سایت ها و برنامه ها در دانشگاه ها، کالج ها و محل های کار از آن استفاده می شود. با دید جزئی تر، cyberoam بر اساس هویت کاربر تنظیماتی را روی فایروال اعمال می کند و این به مدرسه و یا کارفرمای شما اجازه می دهد تا فعالیت های آنلاین شما را در شبکه مربوطه کنترل کند.
خرید فیلتر شکن برای cyberoam

دور زدن cyberoam با VPN

مسدود کردن سایت ها

سایبروم به مدیران شبکه ها اجازه محدود کردن دسترسی به سایت هایی مثل یوتیوب را می دهد. تنظیمات YouTube EDU به مدیر شبکه خود اجازه می دهد تا محتوای موجود در وب سایت ها، برنامه های پیام رسانی و دیگر خدمات آنلاین که کاربرانش برای دسترسی به آنها تلاش کردند را ببیند تا وب سایت های نامناسب دیگر را شناسایی کند و دسترسی به آنها را محدود کنند. cyberoam قابلیت های دیگری نیز دارد: این نرم افزار پهنای باند را در زمان های خاصی از روز، برای کاربران و گروهی از کاربران انتخاب شده محدود می کند . همچنین برای کنترل شبکه Wi-Fi و منع دسترسی خارجی به شبکه می تواند مورد استفاده قرار گیرد . خوشبختانه، چندین راه وجود دارد تا بتوانید جلوی بلاک شدن و نظارت کنترل کنندگان روی سیستمتان را بگیرید . قانون سوم نیوتن می گوید که:
“برای هر عمل یک واکنش برابر و مخالف آن وجود دارد”
و این قانون می تواند برای سانسور آنلاین هم درست باشد و چنین راهی برای مقابله با هر برنامه ای که برای جلوگیری از دسترسی به محتوای سایت هایی ایجاد شده باشد. امروزه ، انواع راه حل هایی مانند Tor، سرور های پروکسی، خدمات DNS هوشمند و غیره وجود دارند که به شما اجازه دور زدن سایت های بلوک شده را میدهد. با این حال، هیچ یک از این راه ها ،  به خوبی و قابل اعتماد بودن خرید vpn نیست.
خرید vpn

vpn

خرید فیلتر شکن برای مقابله با cyberoam

فیلتر شکن ها به شما اجازه دور زدن هر شکل از سانسور آنلاین را می دهد، در حالی که شما در حال بازدید از محتوایی هستید که ظاهرا نباید آن را ببینید ، VPN در تمام زمان ها از شما محافظت می کند و هویت شما را ناشناس نگه می دارند. یک شبکه خصوصی مجازی یا  وی پی ان دارای طیف گسترده ای از ویژگی هایی است که برای استفاده شما از اینترنت طراحی شده اند.از سیاست ورود به پهنای باند و انتقال داده نامحدود گرفته تا رمزگذاری و حذف توابع سوئیچ تمام این ها به شما امکان می دهد تا با خیال راحت از فیلتر شکن استفاده کنید که در مورد vpn چیست و کاربرد آن در قالب یک مقال ی جداگانه به صورت کامل برای شما کاربران منتشر کرده ایم. حقیقت این است که اکثر ارائه دهندگان VPN با استفاده از سرورهای P2P خاص و یا تنظیماتی خاص مانند انتخاب یک پروتکل خوب ( OpenVPN برای این منظور بسیار مناسب است.)، “تغییر ۲ مرتبه ای  آدرس IP” و یا ویژگی سوئیچ راهی مناسب برای رهایی ماربران از این محدودیت ها در سراسر وب فراهم می کنند. زمانی که یک VPN در کنار خود داشته باشید، هیچ مدیری با استفاده از cyberoam نمی تواند شما را محدود کند ولی بهتر است قبل از اقدام به خرید فیلتر شکن ، مقاله ی نکاتی در خرید vpn و فیلتر شکن را مطالعه کنید که در انتخاب و خرید خود با مشکلی رو به رو نشوید.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن