free vpn

VPN تجاری چیست؟ استفاده و محدودیت های VPN کسب و کار !

مقدمه

  VPN های تجاری به کارمندان دفاتر از راه دور امکان اتصال ایمن به یک شبکه داخلی را می دهند.  

VPN چیست و چرا مشاغل از آنها استفاده می کنند؟

(VPN) یک سرویس امنیتی است که ارتباط رمزگذاری شده ای را بین دستگاه های کاربر و سرورها ایجاد می کند. VPN ها می توانند کاربر را به شبکه داخلی شرکت متصل کنند. مشاغل معمولاً از VPN برای دسترسی کارمندان از راه دور به برنامه ها یا ایجاد یک شبکه مشترک بین چندین مکان دفتری استفاده می کنند. در هر دو مورد ، هدف نهایی جلوگیری از در معرض دید قرار گرفتن ترافیک وب در زمان باز بودن اینترنت است.

چرا VPN برای تحقق این امر لازم است؟

وقتی کارمندان در محل کار می کنند ، می توانند رایانه  خود را مستقیماً به شبکه داخلی متصل کنند. اما اگر کارمندی از راه دور کار کند ، اتصال او به شبکه داخلی باید از طریق اینترنت عمومی انجام شود . این موضوع  ترافیک وی را در معرض حملات در مسیر و سایر روش های جستجوی اطلاعات قرار می دهد. در این صورت رمزگذاری ترافیک آن ها با VPN تجاری آن را از خطرات ایمن می کند.  

انواع مختلف VPN های تجاری کدامند؟

VPNهای تجاری دو دسته هستند:

 
  • VPN های کنترل از راه دور.
  • VPN های سایت به سایت.

دسترسی از راه دور VPN ها

VPN دسترسی از راه دور:
ارتباطی را بین کاربران فردی و یک شبکه از راه دور ایجاد می کند – به طور معمول شبکه داخلی کسب و کار.
VPN های دسترسی از راه دور از دو جز کلیدی اصلی استفاده می کنند:
  • سرور دسترسی شبکه (NAS): یک سرور اختصاصی یا یک برنامه نرم افزاری در یک سرور مشترک که به شبکه داخلی کسب و کار متصل است.
  • سرویس گیرنده VPN: نرم افزاری است که روی رایانه یا دستگاه تلفن همراه کاربر نصب شده است.
  • هنگامی که کاربر می خواهد به شبکه کسب و کار دسترسی پیدا کند ، سرویس گیرنده VPN خود را فعال می کند که یک “تونل” رمزگذاری شده به NAS ایجاد می کند. این تونل رمزگذاری شده به کاربر اجازه می دهد بدون اینکه ترافیکی از آنها در معرض دید قرار گیرد ، به شبکه داخلی دسترسی داشته باشد – این یک مزیت امنیتی قابل توجه برای کارگران از راه دور است.
 

VPN های سایت به سایت :

VPN های سایت به سایت یک شبکه مجازی واحد ایجاد می کنند که در چندین مکان اداری به اشتراک گذاشته می شود ، که هر یک از آنها می تواند چندین کاربر جداگانه داشته باشد. در این مدل ، سرویس گیرنده VPN به جای اینکه در دستگاه های کاربران خاص باشد ، در شبکه محلی هر دفتر میزبانی می شود. به این ترتیب ، کاربران در هر محل دفتر می توانند بدون استفاده از VPN به صورت جداگانه به شبکه مشترک دسترسی داشته باشند. اما اگر آنها دفتر را ترک کنند ، این دسترسی را از دست می دهند.  

VPN های تجاری چه تفاوتی با VPN های مصرفی دارند؟

  VPN های تجاری و VPN های مصرفی به طور مشابه کار می کنند ، به این ترتیب که هر دو یک اتصال رمزگذاری شده با یک شبکه از راه دور ایجاد می کنند. تفاوت اصلی در دلیل استفاده از آنها است. VPN تجاری به کاربران و تیم ها اجازه می دهد به شبکه داخلی شرکت خود وصل شوند . در مقابل ، یک VPN مصرفی کاربر را به یک سرور از راه دور یا مجموعه ای از سرورها متصل می کند که از طرف کاربر با اینترنت عمومی تعامل دارند.  

جمع بندی

چرا به VPN تجاری نیاز دارم؟

مشاغل می توانند از VPN برای دو چیز اصلی استفاده کنند: دسترسی ایمن به اینترنت و اتصال به سرور شرکتی که در آن کارمندان می توانند به صورت ایمن به پرونده ها ، برنامه ها و سایر منابع شرکت دسترسی داشته باشند. VPN یک اتصال رمزگذاری شده از طریق اینترنت بین دو دستگاه ، به طور معمول یک تلفن هوشمند یا لپ تاپ و یک سرور ایجاد می کند. رمزگذاری باعث می شود اشخاص ثالث مانند هکرها ، دولت ها و ارائه دهندگان خدمات اینترنتی هنگام عبور از بین این دو دستگاه ، داده ها را جابجا نکنند. این امر به ویژه برای کارمندان از راه دور که به دسترسی ایمن به اینترنت از شبکه های بدون محافظت در هتل ها ، فرودگاه ها و کافه ها نیاز دارند ، بسیار مفید است. VPN همچنین می تواند به کارمندان اجازه دهد با خیال راحت به پرونده ها ، اسناد ، برنامه ها ، چاپگرها و سایر منابع موجود در سرور VPN دسترسی داشته باشند مانند اینکه در یک شبکه محلی هستند. به عنوان مثال ، یک کارمند می تواند بدون بارگیری آن اسناد در دستگاه خود ، به برنامه ای در سرور VPN متصل شود تا اسناد را بنویسد و ویرایش کند.   منبع : CLOUD FLARE  
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن