BREIN  گروهی است که توسط هالیوود برای مقابله با دزدی انتشاراتی تاسیس شده است. این گروه اعلام کرده که اقدامات قانونی علیه کاربران شخصی BitTorrent آغاز خواهد کرد تا با نقض حقوق کپی رایت مقابله کند. این سارقان انتشاراتی موجب زیان های مالی چند هزار یورویی می شوند که باید به دنبال آن یک سری جریمه های سخت را برای کاربران VPN اعمال کرد. سارقان انتشاراتی runningDutch که در مقابل گروه BREIN قرار گرفته اند، بیش از یک دهه است که به صورت هدفمند سایت های سارق انتشاراتی مختلف را راه اندازی کرده اند، اما اخیرا فعالیت خود را به عنوانسایت های آپلود کننده آغاز کرده اند. در طول چند ماه گذشته، این گروه به دنبال چندین سایت آپلودکننده ی پرکار بوده که بیش از پیش در این راه گام بردارد. اما  امروز گروه BREIN با کسب مجوز برای حفاظت از داده ها به دنبال جمع آوری آدرس های اینترنتی کاربران BitTorrent می باشد و به این گروه اجازه داده شده که در مقیاس وسیعی به سایت های آپلودکننده نزدیک شوند.
vpn و brein

BREIN دزدهای انتشاراتی را تهدید به جریمه کرده

به گفته ی Tim Kuik مدیرعامل گروه BREIN، آن ها برای نظارت و سرکوب گروه های وسیعی که فعالیت آن ها به اشتراک گذاری فایل است، آماده می باشند. Kuik در مصاحبه ای گفته است که:
” این روزها حرف و حدیث ها پشت سر ما زیاد است و ما در حال حاضر به دنبال جمع کردن اطلاعاتی پیرامون IP addresseها و شواهد مربوط به آن هستیم. من به عنوان پیش اخطار به سایت های آپلودکننده غیرمجاز توصیه می کنم پیش از غیرفعال شدن خود به فعالیت هایشان پایان بدهند.”
تلاش اجرایی محدود به سارقان انتشاراتی که هزاران فایل را به اشتراک می گذارند نیست. BREIN می گوید که مردمی که اخیرا به طور مکرری فایل هایی را به اشتراک گذاشته اند بیشتر در معرض خطرجریمه شدن هستند. همچنین، BREIN گفته که اقدام اجرایی این گروه به فهرست مطالب خاصی محدود نیست. این تصمیم مربوط به محتوایی همچون فیلم، سریال های تلویزیونی، فایل های موسیقی، کتاب ها و بازی هستند که اشتراک گذاری غیرمجاز همه ی آن ها می تواند مورد جریمه قرار گیرد. البته بسته به محتوای ارسالی میزان جرایم نیز متفاوت خواهد بود اما حداکثر میزان آن ۱۲۵۰۰ یورو است. و کسانیکه آن را پرداخت نکنند باید از همین حالا منتظر جلسات سرسخت دادگاه باشند. به گفته ی Kuik:
” آپلود کردن یک فیلم یا قسمتی از یک سریال تلویزونی می تواند هزینه ای حدود هزاریورو را برای شما به دنبال داشته باشد و اگر این موضوع با اخطار ما حل و فصل نشود ما برای خسارت مالی وارد شده به سراغ دادگاه و قانون خواهیم رفت.”
پیش از اینکه BREIN بتواند کسی را متهم به سرقت انتشاراتی کند مجبور است اطلاعات شخصی افراد را از ارائه دهندگان اینترنتی بپرسد. چندین ارائه دهنده ی اینترنتی یا ISP در حال حاضر اعلام کرده اند که بدون حکم قانونی دادگاه حاضر نیستند هیچ اطلاعاتی را در اختیار این گروه قرار دهند. همچنین یک گروه بزرگ از کسانی که فایل ها را به اشتراک می گذراند، هویت خود را با استفاده از سرویس VPN و فیلتر شکن مخفی کرده اند و بنابرین آدرس اینترنتی آن ها مشخص نیست. BREIN این موضوع را می داند ولی گفته که ما می دانیم شناسایی کاربران VPN هرچقدر هم سخت باشد غیرممکن نیست. عده ای از کاربران VPN که از سرویس هایی با امنیت کمتر استفاده می کنند می توانند بیش از دیگران مورد دادخواست و حتی جریمه ی این گروه قرار گیرند. Kuik همچنین در ادامه ی حرف هایش گفته که:
” خدمات VPN هم ممکن است فعالیت اینترنتی شما را آشکار کنند و شما با اعتماد کامل به آن یک ریسک امنیتی می کنید.”
طبق قانون جدید BREIN ، کاربران VPN باید با توجه به ناشناس بودن، باید جریمه بپردازد و فرقی نمی کند که آیا محتوایی را به اشتراک گذاشته اند یا نه و این مصداق ضرب المثل  تر و خشک باهم سوختن است. اینطور که مشخص است این گروه در حرف که به صورت محکم قصد مبارزه با سارقان انتشاراتی را دارند.سال هاست که کشور هلند به عنوان پناهگاهی امن برای به اشتراک گذاری فایل ها در نظر گرفته می شود اما BREIN گفته که این موضوع زیاد ادامه نخواهد داشت.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن