سرور اپلیکیشن یا سرور برنامه چیست؟

سرور اپلیکیشن یا سرور برنامه چیست؟

سرور اپلیکیشن یا سرور برنامه چیست؟

سرور اپلیکیشن یا سرور برنامه چیست؟

سرور برنامه یک چارچوب ترکیبی از نرم افزار است که هم ایجاد برنامه های وب و هم محیط سرور را برای اجرای آنها امکان پذیر می کند. این اغلب می تواند یک مجموعه پیچیده از عناصر محاسباتی مختلف باشد که وظایف خاصی را اجرا می کنند و برای تأمین انرژی چندین ابر و نرم افزار و برنامه تحت وب باید به عنوان یکی کار کنند. نشسته بین ردیف اصلی سرور مبتنی بر وب و ردیف back-end یک سرور پایگاه داده ، سرور برنامه در واقع یک هدف برای سرور پایگاه داده و کاربران برنامه های تجاری یا تجاری است که از طریق قرار دادن پروتکل ها ورابط های برنامه نویسی (API) برای استفاده برنامه های مختلف پشتیبانی می کند. یک سرور برنامه برای نصب ، بهره برداری و میزبانی برنامه ها و سرویس های مرتبط با آن برای کاربران نهایی ، خدمات فناوری اطلاعات و سازمان ها طراحی شده است و میزبانی و تحویل برنامه های پیشرفته مصرف کننده یا تجاری را تسهیل می کند. بسته به آنچه نصب شده است ، یک سرور برنامه را می توان به روشهای مختلفی مانند وب سرور ، طبقه بندی کرد. سرور برنامه پایگاه داده ، سرور برنامه کاربردی عمومی یا سرور برنامه سازمانی. معمولاً با یک وب سرور جفت می شود یا حاوی یک وب سرور است ، به این معنی که این دو می توانند همگرایی داشته و به عنوان سرور برنامه وب نامگذاری شوند. همچنین به اندازه کافی متنوع است که می تواند همزمان با سایر سرورهای برنامه استفاده شود. سرورهای برنامه همچنین می توانند شامل رابط های کاربری گرافیکی خود برای مدیریت از طریق رایانه های شخصی باشند ، اما آنها همچنین می توانند از منابع خود و همچنین پردازش معاملات ، پیام رسانی ، تجمع منابع و اتصال و انجام کارهای امنیتی مراقبت کنند. برای نیازهای سطح بالا ، سرورهای برنامه ها تمایل دارند که نظارت بر دسترسی ، خوشه بندی ، تعادل بار ، افزونگی یکپارچه و خدمات برنامه توزیع شده با عملکرد بالا و همچنین پشتیبانی از دسترسی پیچیده به پایگاه داده را داشته باشند. از جمله پلتفرم های محبوب سرور برنامه های J2EE ، WebLogic ، Glassfish ، JBoss Enterprise Application Platform ، Apache Tomcat و Apache Geronimo و ……..

چرا باید از سرور برنامه استفاده کرد؟ چه فوایدی دارد؟

وقتی نیاز به ادغام با پایگاه داده ها و سرورها وجود دارد ، به عنوان مثال ، وب سرورهایی که قبلاً راه اندازی شده اند و بخشی از زیرساخت های IT موجود در یک سازمان هستند ، بهتر است از سرورهای برنامه استفاده کنند. یکی از دلایل غالب این امر این است که سرور برنامه می تواند با داشتن یک رویکرد یکپارچه و متمرکز برای به روزرسانی و به روزرسانی برنامه ها ، ابزاری برای تأمین یکپارچگی کدها و داده ها باشد. نداشتن آن می تواند منجر به نسخه های مختلف یک برنامه در سراسر کسب و کار شما شود ، که به نوبه خود می تواند مشکلات سازگاری نرم افزاری را به همراه داشته باشد. دلیل اصلی دیگر استفاده از سرور برنامه برای استفاده از آن ، یک لایه امنیتی اضافی برای سازمان شما فراهم می کند. با قرار گرفتن در بین صفحات وب و پایگاه های داده ، سرور برنامه کمک می کند تا به عنوان یک مانع اضافی در برابر حملات سایبری تزریق SQL عمل کند ، زیرا هیچ ارتباط مستقیمی بین یک صفحه وب و یک پایگاه داده وجود ندارد. این جدایی نیاز به اعتبار سنجی و / یا نیاز به نشان دادن منطق کسب و کار را دارد ، بنابراین اطمینان حاصل می کند که متن وارد شده به یک فرم در یک وب سایت به عنوان یک تماس مخرب SQL مورد سو استفاده قرار نمی گیرد. با ایجاد فرایندهای تأیید هویت متمرکز و مدیریت دسترسی به داده ها ، امنیت بیشتر تقویت می شود. با ایجاد کنترل بیشتر بر ترافیک شبکه ، عملکرد برنامه های پرمصرف و بزرگ نیز می تواند توسط یک سرور برنامه افزایش یابد. و توانایی کار در مقیاس یکی دیگر از فاکتورهای مهم در هنگام استفاده از سرور برنامه به عنوان توانایی آن برای اتصال اتصالات پایگاه داده است ، به این معنی که می توان بدون نیاز به افزودن اتصالات اضافی به پایگاه داده های اساسی ، به عنوان یک مزرعه وب سرور عمل کند.

تفاوت آن با انواع دیگر سرورها چیست؟

در حالی که ممکن است در ابتدا یک سرور برنامه و یک وب سرور از نظر صوری شبیه به هم باشند ، اما در واقع کاملاً متفاوت هستند. مورد اول جدا از مورد دوم است که در معاملات با ارائه منطق تجاری به برنامه ها از طریق مجموعه ای از پروتکل ها است. از طرف دیگر ، یک وب سرور با درخواست های HTTP کار می کند
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن