همانطور که در مطلب قبلی ، در مورد قسمت اول این بحث ” ۸ دلیل برای مراقبت از موبایل هنگام استفاده ( قسمت اول ) ” پرداختیم ، امروز با قسمت دوم از این مجموعه در خدمت شما هستیم و پیشنهاد می کنم ابتدا قسمت اول را مطالعه و سپس به مطالعه این قسمت بپردازید.
  • رها کردن دستگاه:
از دستگاه فیزیکی‌تان محافظت کنید و از پسوردی قوی برای قفل کردن آن استفاده کنید. گوشی خود را رها نکنید. همیشه از رمز عبور برای محافظت از گوشی‌تان استفاده کنید. خودتان را فریب ندهید که نداشتن رمز عبور خیلی آسان‌تر است، چون در عین حال کار مجرمان را نیز آسان‌تر می‌کنید.
  • نرم‌افزارهایتان قدیمی شده‌اند:
نرم‌افزارهای خود را به روز نگاه دارید. مشکلات امنیتی در نسخه‌های جدیدتر نرم‌افزارها رفع می‌شوند.
  • دانلود برنامه‌های جدید:
هنگام دانلود برنامه‌های جدید مراقب باشید. مراقب باشید که درون برنامه یا بازی جدیدی که نصب می‌کنید برنامه‌ی مخرب دیگری پنهان نشده باشد. نرم‌افزارهای مخرب گوشی طوری طراحی می‌شوند که یا اطلاعات شما را می‌دزدند یا باعث می‌شوند هزینه‌ی اضافی برایتان به بار بیاید.
  • زورگیری سایبری:
اگر گوشی کسی هک شود، معمولا عکس‌ها، ویدیوها و وب‌کم می‌تواند هدف دزدی آنلاین قرار بگیرد. اطلاعات حساس می‌توانند برای زورگیری یا اذیت استفاده شوند. این مشکل برای نوجوانان در حال افزایش است، درحالی که بیش از ۸۰ درصد نوجوانان از گوشی استفاده می‌کنند. بعضی از مثال‌های زورگیری آنلاین شامل نفوذ به ایمیل یا اکانت شبکه‌ی اجتماعی فرد و استفاده از این اکانت‌ها برای فرستان پیام‌های غیردرست یا استفاده از آن‌ها برای فریب دادن دیگران برای در اختیار گذاشتن اطلاعات‌شان با حمله‌کننده می‌شوند.
8 روش مراقبت از موبایل

مراقبت از موبایل

همچنین استفاده از اطلاعات خصوصی دزدیده شده برای تهدید یا حق سکوت گرفتن از افراد رایج است. هیچ کدام از کودکان، بزرگسالان یا افراد معروف در برابر این خطر ایمن نیستند، با این‌حال نتایج شدیدی می‌تواند در پی این اتفاقات برای نوجوانانی که از پشتیبانی کمی توسط خانواده برخورداند یا آن‌هایی که حس امنیت شخصی‌شان از بین رفته است پیش بیاید.
  • دسترسی کودکان:
مطمئن شوید که فعالیت آنلاین کودک را زیر نظر دارید و از امنیتش مطمئن هستید. بعضی از خطرات شامل خرج کردن بیش از حد هنگام استفاده از بازی‌ها، دسترسی به مطالب نامربوط، هدف تبلیغات نامناسب قرار گرفتن، یا لو دادن اطلاعات شخصی است. به یاد داشته باشید که اگر کسی به اطلاعات شما دسترسی داشته باشد می‌تواند با استفاده از آن‌ها خرید کند، از کارت اعتباری‌تان استفاده کند، یا خودش را جای شما بزند. در این دنیای به شدت متصل به هم از خودتان محافظت کنید، جایی که نفوذهای امنیتی بیش از آن چیزی هستند که فکرش را می‌کنید. خرید VPN و استفاده از فیلتر شکنی مانند کریو می‌تواند به شما کمک کند که بعضی از این مشکلات گفته شده را حل کنید،‌ با امکاناتی از جمله، عدم ثبت گزارش، رمزگذاری مضاعف و خیلی چیزهای دیگر ، حتی فیلتر شکن هایی مانند کریو از هویت شما در دنیای مجازی محافظت می‌کند. به یاد داشته باشید که همانطور که استفاده از موبایل‌ها در حال افزایش است، خطرات آنلاین نیز در حال افزایش‌اند.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن