شنیدن پشت سر هم اخبار درمورد نفوذهای امنیتی و اطلاعاتی آنلاین می‌تواند نگران‌کننده باشد. بزرگ‌ترین خبرهای امنیت سایبری امسال شامل هک شرکت سونی، لنوو  و اتهام سیم‌کارت‌های گمالتو بود، و هر روزه خبرهای جدیدتری به بیرون درز پیدا می‌کند. با هر کدام از این اتفاق‌ها ما یاد می‌گیریم که شرکت‌های بزرگ و مشتریان‌شان هر دو تحت خطر جرایم سایبری و ناامنی اینترنتی هستند، چون اطلاعاتی که به اشتراک می‌گذاریم و انتقال می‌دهیم برایمان ارزشمندند و می‌توانند به راحتی لو بروند. یکی از خطرهای در حال افزایشی که باید به آن توجه داشت امنیت گوشی‌های موبایل است. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که یک کاربر متوسط موبایل روزانه ۱٫۸۵ ساعت با موبایل در فضای آنلاین است، و نوجوانان به طور متوسط ۳ ساعت در روز با موبایل‌شان در فضای آنلاین هستند. راحتی گوشی‌های موبایل، این دستگاه‌ها را به انتخابی برای فعالیت‌های اجتماعی، به اشتراک گذاری خبرها، و حتی ارائه راه‌های جدید برای انجام تجارت و تراکنش‌های مالی تبدیل کرده است. با استفاده‌ی روز افزون از دستگاه‌های موبایل، همه باید مراقب خطرات احتمالی که تهدیدشان می‌کند باشند، خطراتی از جمله دزدی اطلاعات مهم، دزدی اموال فکری، دزدی داده‌های شخصی، زورگیری سایبری و غیره. هنگام خرید، استفاده از بانک یا در اختیار گذاشتن آنلاین اطلاعات‌تان، همان مراقبت‌هایی را که هنگام استفاده از کامپیوترتان رعایت می‌کنید انجام دهید، همچنین از خطرهای منحصر به فردی که هنگام استفاده از دستگاه‌های موبایل شما را تهدید می‌کنند نیز با خبر باشید.
8 روش مراقبت از موبایل

مراقبت از موبایل

هنگام استفاده از موبایل از همیشه بیشتر در معرض خطر خواهید بود، مخصوصاً زمان‌هایی که:

از وای‌فای عمومی استفاده می‌کنید

در حالی که سرویس داده‌ی موبایل و تماس بین‌المللی گران است خیلی از کاربران موبایل در سراسر جهان به وای‌فای روی می‌آورند. از جمله خطراتی که ممکن است شما را تهدید کند دسترسی به داده‌های روی دستگاه‌تان و فریب دادن شما برای در اختیار گذاشتن اطلاعات‌تان با استفاده از خدمات وب یا داده‌های آلوده است. حملات فیشینگ هنگام استفاده از نقاط اتصال عمومی و هنگامی که کاربر ردگیری شده است خیلی رایج است.

شارژ کردن تلفن همراه

هنگام شارژ کردن گوشی‌تان با شارژرهای عمومی و نامعلوم مراقب باشید. هنگامی که گوشی خود را با کابل USB شارژ‌ می‌کنید مطمئن شوید که به کامپیوتر مورد اطمینانی وصل می‌شوید، در غیر اینصورت ممکن است کامپیوتر مخرب به اطلاعات حساس شما دسترسی پیدا کند یا نرم‌افزارهای جدید بر روی گوشی شما نصب کند.

استفاده از بلوتوث

هنگامی که بلوتوث در حال استفاده نیست خاموشش کنید. روشن و بدون محافظ گذاشتن ارتباط بلوتوث‌تان کار ایمنی نیست و می‌تواند به حمله‌های ناخواسته‌ای منجر شود. ممکن است یک حمله‌کننده بتواند گوشی‌تان را آلوده کند، به ارتباط وایرلس گوشی‌تان گوش دهد، یا به اطلاعات درون گوشی‌تان دست پیدا کند.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن