یک شبکه‌ی مجازی خصوصی یا VPN، همانطور که مردم جهان با آن آشنا شده‌اند، نوعی تکنولوژی است که شما را قادر می‌سازد اطلاعات‌تان را روی شبکه‌ای خصوصی و امن ارسال و دریافت کنید. طی سال‌ها، سرویس‌های VPN از نقش‌های قدیمی‌شان برای استفاده در سرورها و استفاده کارمندان برای کار از راه دور خارج شده‌اند. یک VPN و فیلتر شکن توانایی این را دارد که تمام ترافیک اینترنتی شما را به سرور انتخاب شده توسط شما هدایت کند. این امر موجب به وجود آمدن فواید و استفاده‌های زیادی برای این تکنولوژی شده است. با یک VPN می‌توانید امنیت و ناشناس بودن کامل خود در اینترنت را حفط کنید و داده‌هایتان را به صورت رمزگذاری شده و توسط چندین سرور در سراسر جهان منتقل کنید. از این تکنولوژی برای کارهای زیادی می‌توان استفاده کرد، در اینجا به ۵ مورد از برترین کارهای قابل انجام اشاره می‌کنیم:
  1. محافظت از حریم شخصی آنلاین و حق ناشناس بودن شما
در این عصر امنیت سایبری و نظارت‌های شدید اینترنتی دستگاه‌های زیادی وب جهان‌گستر و تمام فعالیت‌ّهای شما را تحت نظر دارند. نظارت پنهانی سازمان‌هایی مانند NSA و GCHQ حریم خصوصی آنلاین شما را از بین می‌برند و شما را در اینترنت تعقیب می‌کنند. اگر این کافی نیست بدانید که دولت‌های زیادی (از جمله چین و ترکیه) جاسوسی از فعالیت‌ّهای آنلاین شهروندان‌شان را شروع کرده‌اند. این دولت‌ها دنبال هر پست، مقاله، توییت یا کامنتی می‌گردند که سبب آشوب عمومی و فعالیت‌های ضد دولتی شود.
پنج کاربرد اصلی VPN

Five Need VPN

با استفاده از VPN می‌توانید از نظارت توسط سازمان‌هایی همچون NSA در امان باشید و حریم شخصی خودتان را حفظ کنید. به این صورت فیلتر شکن باعث ناشناس شدن شما در اینترنت می‌شود و هویت اصلی شما را مخفی می‌کند. آدرس IP اصلی شما توسط آدرس اینترنتی ( IP ) سرور VPN جایگزین می‌شود و شما و فعالیت‌ّهای آنلاین‌تان از نظارت مخفی خواهید ماند.
  1. رمزگذاری اطلاعات شخصی و حساس‌تان
در حالی که سازمان‌های نظارتی دنبال فعالیت‌های آنلاین شما هستند، افرادی نیز وجود دارند که به دنبال اطلاعات شخصی و حساس شما می‌گردند. این افراد شامل هکرها، اسپمرها، جاسوسان و کلاهبرداران می‌شوند. یک سرویس VPN با استفاده از پروتکل‌های امن و مراحل رمزگذاری شما را در برابر همه‌ی این تهدیدها محافظت می‌کند. تمام ترافیک اینترنتی‌تان از طریق شبکه‌هایی امن منتقل می‌شود و داده هایتان با رمزگذاری‌های سطح نظامی (AES 256 bit encryption) رمزگذاری می‌شود. پس دفعه‌ی بعدی که اطلاعات کارت اعتباری‌تان را به صورت آنلاین وارد می‌کنید مطمئن شوید که VPN تان را روشن کرده‌اید و از دسترسی این افراد به اطلاعات خصوصی‌تان جلوگیری کنید. در ادامه به سه کاربرد اصلی دیگر آشنا خواهید شد که در مطلب بعدی خدمت شما منتشر خواهیم کرد.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن