۴ راه پشتیبان گیری از اطلاعات خود را به طور ایمن

عکس ها، اسناد، بازی های ویدئویی ذخیره شده و ایمیل های قدیمی: در طول زندگی ما اطلاعات زیادی جمع آوری می کنیم. و درست مانند اتاق زیر شیروانی والدین، کیسه های دیجیتال ما کاملتر و کامل تر می شوند.
خوشبختانه، گزینه های متعددی برای ذخیره داده ها وجود دارد و هرگز ارزان تر و ارزان تر از هر موقعی است.

۱٫ مطمئن شوید داده های شما رمزگذاری شده اند

سیستم عامل شما باید به طور پیش فرض تمام داده ها را روی هارد دیسک شما رمزگذاری کند بدون این که نگران نحوه اداره این فرایند باشید. شما می توانید وضعیت رمزگذاری درایو ها را در BitLocker (ویندوز) یا FileVault (سیستم عامل مک) بررسی کنید.

۲٫ اطلاعات خود را در یک درایو سخت افزاری خارجی به راحتی در دسترس ذخیره کنید

حداقل باید اطلاعات خود را در جایی که برای شما قابل دسترسی است، نگهداری کنید. یک هارد دیسک خارجی که روی میزتان نشسته است باید به شما اجازه میدهد پشتیبانهای مکرر اطلاعات خود را به راحتی بسازید. سپس، اگر رایانه اصلی شما خراب شود یا لپ تاپ خود را از دست بدهید، می توانید به راحتی بدون بدون هیچ زحمتی به کار خود ادامه دهید.

۳٫ داده های خود را بر روی یک درایو سخت افزاری خارجی که به آسانی قابل دسترس نیست ذخیره کنید

مشکل اصلی با پشتیبان گیری خارجی شما با شما این است که هر چه ممکن است به اطلاعات شما آسیب برساند، ممکن است به پشتیبان گیری شما آسیب برساند. بلایای بالقوه می تواند شامل سرقت، انفجار برق، سیل و آتش سوزی باشد. برای پشتیبان گیری اضافی، توصیه می شود یک کپی از اطلاعات خود را در جایی دور از شما نیز ذخیره کنید.

۴٫ اطلاعات خود را در فضای ابری ذخیره کنید

اگر شما در حال حرکت هستید و نیاز به دسترسی مکرر به فایل های خود دارید، ذخیره سازی آنلاین ممکن است بهترین گزینه باشد. اما در مقایسه با هارد دیسک، ذخیره سازی آنلاین می تواند گران باشد و با چالش های دیگر قابل توجه است. برای همین همیشه موقع انتقال فایل های خود به سرور از یک VPN استفاده کنید.

با خرید VPN امنیت اتصال بین خود و سرور را تضمین میکنید

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن