کلاد هاست یا هاست ابری چیست؟

کلاد هاست یا هاست ابری چیست؟

کلاد هاست یا هاست ابری چیست؟

کلاد هاست یا هاست ابری چیست؟

اگر تا به حال به دنبال میزبانی وب سایت یا برنامه ای بوده اید ، با اصطلاح هاست ابری روبرو شده اید. به جای هاست وب سایت یا برنامه خود بر روی یک دیوایس ، هاست ابری به شما امکان می دهد داده های خود را در چندین سرور بهم پیوسته ، که در یک منطقه جغرافیایی گسترده واقع شده اند ، پخش کنید. این سرورها فقط در یک محیط مجازی وجود دارند – از این رو ابری نامیده می شود. این واقعیت که هاست ابری از قدرت محاسباتی دیوایس های بیشماری بهره می برد به این معنی است که شما نه تنها پتانسیل بسیار بیشتری نسبت به هاست معمولی دارید بلکه به خدماتی که این دیوایس ها ارائه می دهند نیز دسترسی دارید. اینجاست که همه چیز جالب می شود. اما قبل از اینکه خیلی از خود جلو برویم ، بیایید لحظه ای به مرور اصول هاست ابری بپردازیم. ارزشش را خواهد داشت ، به ما اعتماد کنید.

ابر عمومی در مقابل ابر خصوصی

هنگامی که حساب هاست شما در اطراف یک سرور مستقر بود ، شما باید این گزینه را به اشتراک بگذارید: دستگاه را با حساب های دیگر (یک سرور مشترک) به اشتراک بگذارید یا یک دیوایس جداگانه را برای سایت خود (یک سرور اختصاصی) اجرا کنید. با هاست ابری نیز انتخاب مشابهی دارید. یکی از گزینه های شما ابر عمومی است – معادل یک سرور مشترک که در آن مجموعه ای از دیوایس های شبکه داده های چندین سایت را در خود نگه می دارد. سخت افزار بین چندین حساب مجازی به اشتراک گذاشته شده است ، و بنابراین هزینه منبع به اشتراک گذاشته می شود. برخلاف میزبان اشتراکی سنتی ، منابع سرور مجازی محصور شده اند. شما فضای دیسک ، قدرت پردازش یا هر چیز دیگری را با هیچ حساب دیگری به اشتراک نمی گذارید – شما به راحتی فضای دندانه دار را در مراکز داده به اشتراک می گذارید. در واقع شما از تمام مزایای هاست مشترک بهره مند می شوید ، اما هیچ یک از نقاط ضعف آن را ندارید. اگر ابر عمومی همان چیزی نیست که شما به دنبال آن هستید ، امکان ایجاد یک تنظیم ابر خصوصی نیز وجود دارد که زیرساخت خود را با هیچ حساب یا سایت دیگری به اشتراک نگذارد. این بدیهی است که با هزینه بالاتری همراه است ، اما امنیت و کنترل بیشتری را ارائه می دهد. منابع سرور در ابرهای خصوصی محافظت می شوند ، به این معنی که شما مجبور نیستید سخت افزار را به اشتراک بگذارید. کل منبع مجازی سازی شده پشت فایروال خود شما قرار دارد. نکات منفی این مسئله برای هر کسی که تاکنون امنیت داده را مهم دانسته کاملاً واضح است. با این وجود ، این توانایی شما را برای دسترسی به برخی از خدمات ابری نوآورتر محدود می کند. ما به زودی به آنها خواهیم رسید.

ابر در مقابل سرور منفرد

بنابراین ، چرا دنیای هست معمولی از هاست اختصاصی سرور به فناوری ابری رفته است؟ به وضوح یک سیستم پیچیده تر (و گران تر) برای راه اندازی است باید مزایای عمده ای وجود داشته باشد ، درست است؟ خوب بله ، اکنون شما به ذکر آن اشاره کرده اید که استفاده از فناوری ابری به جای سرور اختصاصی سنتی دارای مزایای بسیار خارق العاده ای است بطور مثال:

۱) قابلیت اطمینان

اگر وب سایت شما روی یک دیوایسی وجود دارد و آن دستگاه آفلاین می شود ، سایت شما از بین می رود. از طرف دیگر ، اگر سایت شما بین مجموعه ای از ماشین های بهم پیوسته به اشتراک گذاشته شده باشد که همه اطلاعات یکسانی را ذخیره می کنند و یکی از آنها آفلاین است ، دیگران می توانند عقب مانده گی را جبران کرده و سایت به صورت آنلاین باقی بماند. اگر در میزان تأثیر خرابی در سایت خود – و به طور پیش فرض تجارت خود – شک دارید ، این مثال معروف را از آمازون در نظر بگیرید. مشکلات سرور سایت Prime Day 2018 فقط ۱۳ دقیقه سایت را از حالت آفلاین خارج کرد و گفته می شود این امر باعث شده است که آنها از دست دادن فروش ۱۰۰ میلیون دلاری برای آنها داشته باشند. این مبلغ بیش از ۱۲۰،۰۰۰ دلار در هر ثانیه است.

۲) مقیاس پذیری

به دلیل زیرساخت های اساسی تنظیمات هاست ابری ، شما به منابع سیستم بیش از هر زمان دیگری نیاز دارید دسترسی دارید. حتی هنگامی که این موارد بین همه حساب های مختلف تنظیمات ابری عمومی شما به اشتراک گذاشته شد ، مقدار بسیار زیادی قدرت پردازش برای این منظور ذخیره می شود. شما می توانید این منابع را به راحتی مقیاس بندی کنید: خواه این یک تماس تلفنی سریع با شرکت هاست شما است وقتی می دانید که انتظار بازدید بیشتری دارید یا تنظیم معماری هاست برای افزایش خودکار منابع براساس نیازهای زمان واقعی. روزهایی مانند دوشنبه سایبری (Cyber ​​Monday) نباید نگران کننده باشد. برخلاف یک مجموعه سرور اختصاصی- در جایی که افزایش ناگهانی تعداد بازدید کنندگان منجر به خراب شدن کل سایت شود ، هاست ابری اطمینان حاصل می کند که حساب شما می تواند به تقاضا پاسخ دهد. از همه مهمتر ، شما فقط هزینه آنچه را در واقع استفاده می کنید پرداخت می کنید.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن