کشورهایی که VPN را ممنوع کرده اند

کشورهایی که VPN را ممنوع کرده اند

کشورهایی که VPN را ممنوع کرده اند

کشورهایی که VPN را ممنوع کرده اند

  برخی از کشورها مانند کره شمالی ، کوبا ، مصر ، ویتنام ، بحرین ، ترکمنستان و میانمار قوانین بسیار سختگیرانه ای برای سانسور اینترنت دارند ، به این معنی که استفاده از VPN در آن کشور حتی اگر ممنوعیت قانونی شناخته شده ای نداشته باشد می تواند خطرات آن را به همراه داشته باشد. کشورهای دیگر مانند سوریه و لیبی اقداماتی را برای جلوگیری و ممنوعیت ترافیک VPN انجام داده اند ، اما این دولت ها کنترل کاملی بر قلمرو و زیرساخت های خود ندارند. در هر صورت ، می توان دولت های همه این کشورها را با استفاده از VPN خصمانه دانست. کشورهای زیر یا موانع تکنولوژیکی را که VPN را مسدود می کند قرار داده اند یا قوانینی را برای منع استفاده از VPN تصویب کرده اند.

بلاروس

دولت بلاروس سال ها تلاش کرده است تا دسترسی شهروندان خود به اینترنت خارج را محدود کند. در سال ۲۰۱۵ هر دو سرویس Tor و VPN را ممنوع کرد ، اگرچه به نظر می رسد بلاروسی ها راهی برای دور زدن موانع فنی و قانونی پیدا کرده اند.

چین

چین شاید برای جلوگیری و مسدود کردن سرویس هایی مانند VPN و Tor دورترین کشور از همه کشورها باشد. هر VPN باید از طرف دولت چین مجوز داشته باشد. کسانی که در کشور نیستند بسته می شوند یا در یک کشور خارجی مستقر می شوند مسدود می شوند. چین یکی از معدود کشورهای جهان است که کنترل کاملی بر تمام ارائه دهندگان خدمات اینترنت محلی دارد و آنها از بازرسی بسته های عمیق برای نظارت بر ترافیک اینترنت و ورود به فضای مجازی چین استفاده می کنند. آنها به طور کلی قادر به شناسایی و مسدود کردن ترافیک VPN هستند.

ایران

در سال ۲۰۱۳، ایران تلاش کرد دسترسی به VPN مستقر در کشورهای خارجی را مسدود کند ، فقط سرویس های VPN مجاز و ثبت شده در دولت ایران را مجاز می داند. در حالی که فروش یا تبلیغ VPN جرم است و شهروندان می توانند به دلیل استفاده از VPN مجازات شوند ، استفاده از VPN در میان شهروندان و حتی مقامات دولتی هنوز بسیار رایج است.  

عراق

در تلاش برای مقابله با حضور آنلاین داعش ، دولت عراق افراط کرده است ، نه تنها خدمات VPN و رسانه های اجتماعی را ممنوع کرده ، بلکه خاموشی های اینترنت در سراسر کشور را نیز ایجاد کرده است. حتی اگر این کشور دیگر در محاصره داعش نیست ، اما محدودیت های جدی اینترنت همچنان برقرار است.

عمان

در سال ۲۰۱۰، عمان قانونی را تصویب کرد که استفاده از خدمات VPN را برای افراد منع می کرد. هرکسی که با نقض این قانون درگیر شود ، جریمه ۵۰۰ ریالی (تقریباً ۱۳۰۰ دلار) دارد. شرکت ها می توانند برای مجوز استفاده از VPN مورد تأیید دولت درخواست دهند. اگر شرکتی نقض قانون شود ، با ۱۰۰۰ ریال جریمه روبرو می شود.

روسیه

روسیه اقدامات قانونی شدیدی را برای کنترل آزادی بیان و دسترسی به اطلاعات چه در مرزهای خود و چه به صورت آنلاین انجام داده است. دومای روسیه قانون Yarovaya را در سال ۲۰۱۶ تصویب کرد که به موجب آن سرویس های VPN باید در دولت ثبت نام کرده و فعالیت آنلاین کاربران خود را ثبت کنند. در سال ۲۰۱۷ ، دوما قانون دیگری را تصویب کرد که VPN های تأیید شده را مجبور می کند دسترسی کاربران خود را به وب سایت های خاصی که دولت روسیه در لیست سیاه قرار داده است ، مسدود کند. کسانی که این کار را انجام ندادند با ممنوعیت تئاتر شدند.  

ترکیه

در سال ۲۰۱۶ ، رژیم اردوغان مسدود کردن سرویس های VPN و Tor را آغاز کرد. اکنون ترکیه از تکنیک های بازرسی بسته های عمیق ، مشابه چین ، برای شناسایی و مسدود کردن ترافیک VPN و Tor استفاده می کند. قانون در ترکیه خراب شده است و استفاده از اتصال VPN می تواند شما را به عنوان یک فرد مورد علاقه برای اجرای قانون مشخص کند. با این حال، استفاده از VPN در ترکیه بسیار گسترده است. وب سایت Turkey Blocks سانسور اینترنت در ترکیه را کنترل می کند.

اوگاندا

در پاسخ به مالیات اخیراً اعمال شده در شبکه های اجتماعی ، استفاده از سرویس های VPN توسط اوگاندا افزایش یافت. دولت اوگاندا با ارائه درخواست از ارائه دهندگان خدمات محلی اینترنت ، خدمات VPN را مسدود کرد. در حال حاضر قانونی درمورد VPN در اوگاندا وجود ندارد ، اما این یک وضعیت در حال تکامل است.

امارات متحده عربی

در سال ۲۰۱۶ ، امارات متحده عربی با اصلاح قوانین خود ، استفاده از سرویس VPN برای “ارتکاب جرم یا جلوگیری از کشف آن” را مجازات حبس موقت و جریمه نقدی تا ۲ میلیون درهم (تقریبا ۵۴۰،۰۰۰ دلار) دانست. در حالی که استفاده مجاز از VPN وجود دارد ، امارات متحده عربی همچنین تماس VoIP و وب سایت های متعددی از جمله برخی از کانال های تلویزیونی فرانسه و Netflix را کاملاً ممنوع کرده است. استفاده از VPN برای دسترسی به هر یک از این سایت ها یا برقراری تماس ممنوع غیرقانونی است.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن