دولت چین به موضع گیری های شدید خود در مقابل کاربران VPN و فیلتر شکن به وسیله قطع شبکه های مربوط به تلفن همراه در منطقه ی سین کیانگ ادامه می دهد. طبق گزارش نیویورک تایمز، نیروهای  پلیس پس از حمله تروریستی به پاریس در تاریخ ۱۳ نوامبر از به کارگیری سرویس های پیام رسانی خارجی آشفته شده اند و در حال تلاش اند که با اعمال محدودیت هایی فراتر از محدودیت های جغرافیایی و سرکوب استفاده از VPN ارتباطات را کنترل کنند. مجله نیویورک تایمز با تعدادی از ساکنان مصاحبه کرده است و آن ها گفته اند که وقتی به وسیله ی فیلتر شکن و به صورت ناشناس اتصال دارند شبکه اینترنتی قطع می شود و یا دیگر نمی توانند به برنامه های خود دسترسی داشته باشند. یکی از ساکنان هم اعلام کرد که اخیرا پیامی را با این محتوا دریافت کرده است:
” با توجه به گزارش پلیس، طبق  قانون طی دو ساعت آینده شماره تلفن شما را قطع خواهیم کرد.اگر هر سوالی داشتید، لطفا با پلیس سایبری نزدیک خود در اسرع وقت در میان بگذارید.”
وقتی این فرد با مقامات تماس گرفت به او گفته شد که شماره تلفن او به خاطر استفاده از وی پی ان و دسترسی به برنامه های پیام رسانی رمز گذاری شده مانند تلگرام مسدود شده است.
vpn گوشی

انسداد شبکه های مربوط به Vpn موبایل در چین

این خبر شاید به اندازه ی خبری که از چندسال پیش در سین کیانگ منتشر شد و از آن پس نظارت کامل بر مرورهای اینترنتی صورت گرفته و ابزار سانسور در آن ها اعمال شد تعجب برانگیز نباشد. در سراسر چین، هماهنگی هایی برای سرکوب استفاده از VPN صورت گرفته است. درست همین  امسال، گزارش شده بود که برنامه های مربوط ارائه دهندگان سرویس VPN مانند Astrill و StrongVPN در کشور چین مسدود شده اند  که در مقاله ی سرکوب خدمت vpn در چین توضیحاتی دادیم. پس از این اتفاق‌ها آیفون گزینه وی پی ان را برای کاربران چینی‌اش حذف کرده و از طرف دیگر یک ارائه دهنده وی پی ان چینی به جرم فروش فیلتر شکن دستگیر و ۵ در حال گذراندن ۵ سال زندانی‌اش است. به صورت کلی چین در حال مقابله با خرید و فروش VPN در کشورش است، به همین دلیل کاربرانی که در چین هستند امکان خرید از ارائه دهنده محلی را ندارند و برای خرید وی پی ان باید از مجموعه‌هایی خرید کنند که خارج از چین باشد.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن