چگونه مک خود را در شبکه های عمومی ایمن نگه دارید

قطره یک پین روی نقشه. یک شهر تصادفی و خیابان تصادفی را انتخاب کنید. احتمالا اگر شما واقعا به آن مکان بروید، Mac یا iPhone شما چندین شبکه Wi-Fi را انتخاب خواهند کرد. برخی ممکن است حتی برای استفاده آزاد و آزاد باشند: از Starbucks، فروشگاه اپل، کتابخانه، دانشگاه ها یا حتی شبکه های برخی از خانه ها فکر کنید. در حالی که Wi-Fi رایگان بسیار راحت و خوب است، در استفاده از آن خطرات وجود دارد. این مقاله برخی از خطرات مربوط به شبکه های عمومی را پوشش می دهیم.

شبکه های جعلی Wi-Fi

اطمینان حاصل کنید که شبکه ای که به آن متصل می شوید، درست است. شما ممکن است شباهت های نامگذاری شده ای که در Starbucks دیده باشید، مانند “Starbucks Free Wi-Fi” یا “Starbucks High-Speed Internet”

شبکه های از قبل متصل شده

ما توصیه می کنیم که شبکه های Wi-Fi رایگان را از سابقه خود حذف کنید، به طوری که مک شما به طور خودکار به آنها بپیوندد که بار بعدی شما در محدوده هستند.

غیر فعال کردن سرویس اشتراک گذاری ( sharing services )

Mac شما دارای امکانات به اشتراک گذاشته شده است. برای مشاهده آنها، تنظیمات سیستم خود را باز کنید و به قسمت اشتراک گذاری ( sharing services ) بروید. اطمینان حاصل کنید که تمام سرویس ها در این پنجره بدون علامت گذاری می شوند. به صورت اختیاری، می توانید نام رایانه خود را عوض کنیدل. به عنوان مثال، به جای “Bob’s MacBook Pro 2015″، “کامپیوتر باب” را استفاده کنید.

بلوتوث را غیرفعال کنید

سیگنال ارسالی دیگر شما بلوتوث شما است. از لپ تاپ خود را به جای موس موس بی سیم استفاده کنید و بلوتوث را خاموش کنید. این را می توان در تنظیمات سیستم خود> پنل بلوتوث انجام داد.

از VPN استفاده کنید

آدرس IP شما مقدار زیادی از اطلاعات را به سایت ها و کانال ها ارسال می کند. در میان جزئیات که به اشتراک گذاشته شده است، هر دو محل و هویت شما است. با استفاده از VPN شما می توانید این جزئیات را پنهان کنید. پس از انجام این کار، شما قادر خواهید بود دسترسی به هر وبسایت ای را که مایل به آن هستید بدون ایجاد هویت خود به دست آورید.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن