keylogger (کی لاگر) چیست : یک نرم افزار و ردیاب مخربی می باشد که می تواند تمامی کلماتی را که شما توسط کیبورد کامپیوتر می نویسید در آن واحد به سرقت ببرد ، این کلمات می توانند تمامی رمزهای شما ، از جمله رمز ایمیل ها و کارت های اعتباری شما شود.keylogger ها بسیار خطرناک بوده و بدون آنکه شما بفهمید به راحتی اطلاعات شما را به سرقت می برند.

ما در این آموزش سعی می کنیم راههای مقابله با Keylogger ها را به شما آموزش دهیم.

Keylogger ها چگونه اطلاعات شما را به سرقت می برند ؟

کی لاگر یه قسمتی از نرم افزارهای مخرب یا یک دستگاه سخت افزاری هستند که هر دو هدف مشخص و یکسانی دارند، آنها به راحتی متوانند کلماتی را که توسط کیبورد خود تایپ می کنید را به سرقت ببرند.Keylogger ها نرم افزارهایی هستند که به عنوان بدافزار شناخته شده اند که می توانند از طریق لینک و یا سایر نرم افزارها وارد سیستم قربانی شوند بدون آنکه کاربر متوجه آن شود و سپس در پس زمینه اجرا می شوند و شروع به سرقت اطلاعات و کلید واژه ها میکنند.

 

 

keylogger ها قسمتی از سخت افزار دستگاه های فیزیکی کوچکی هستند که به راحتی و بطور مستقیم بین کامپیوتر و صفحه کلید کتصل به آن ارتباط برقرار میکند.

والدین نگران این هستند که فرزندانش همیشه آنلاین هستند . همسران حسود برای پی بردن به فعالیت های شوهران خود و  کارفرمایان همیشه در حال بررسی کارگرانشان هستند و دلیل های زیادی وجود دارد که مردم برای جمع آوری اطلاعات دیگران به سمت کی لاگر روی بیاورند.

 

چگونه می توانیم از keylogger جلوگیری کنیم و کامپیوتر ما در امان باشد.

۱ – از یک نرم افزار مدیریت رمز استفاده کنید.

keylogger ها نمی توانند آنچه را شما تایپ می کنید ضبط کنند و همچنین پر کردن فرم ها به صورت دستی بهتر می باشد.بسیاری از مرورگرها قابلیت ذخیره رمزهای عبور شما را دارند، که اجازه دادن به مرورگر برای ذخیره رمزهای شما بیسار خطرناک و نادرست است.فقط تصور کنید که یک فرد مخرب به سیستم شما دسترسی پیدا کند و به راحتی میتواند به تمام گذرواژه های شما دسترسی پیدا کند پس اگر میخواهید که رمزهای شما به سرقت نرود از یک نرم افزار مدیریت پسورد استفاده کنید.

 

۲ – نرم افزار و اپلیکیشن های خود را همیشه آپدیت کنید.

برای جلوگیر از نرم افزارهای مخرب باید همیشه اطلاعات شما و نرم افزارهای شما به روز باشد چون هرچه ورژن نرم افزار شما قدیمی تر باشد نفود به آن راحت تر می باشد.هرگز از اپدیت نکردن برنامه های خود غفلت نکنید، چون توسعه دهنده گان نرم افزارها همیشه در حال رفع باگ ها و حفره های امنیتی در نرم افزارهای خود می باشند ، ما میدانیم که ضربه زدن بر روی دکمه skip خیلی برای کاربران راحت تر از اپدیت کردن آنها است، پس اگر دوست دارید که اطلاعات شما به سرقت نروند برنامه های خود را همیشه آپدیت کنید.  

 

۳ – از آنتی ویروس استفاده کنید.

Keylogger های مخرب می توانند در بین سایت ها و نرم افزارهای موجود در اینترنت مخفی شوند ، پس استفاده از یک آنتی ویروس خوب و مطمئن و قابل اعتماد می توانند تا حدی  از حمله مخرب keylogger  در امان بگزارد.از آنجایی که یک آنتی ویروس می توانند تهدیدها را شناسایی کند ، پس می توانند از عواقب مخرب و جبران ناپذیر کی لاگرها جلوگیری کنید و همیشه سعی کنید که آنتی ویروس خود را آپدیت نگه دارید تا بتوانند به شناسایی ویروس های جدید مجهز شود.

۴ – تغییر دوره ای پسورد ها .

همیشه سعی کنید که رمزهای عبور خود را به صورت دوره ای عوض کنید و از بکارگیری رمزهای ساده جلوگیری کنید و از رمزهای پیچیده استفاده کنید.

۵ – با استفاده از یک VPN یک لایه حفاطتی بیشتر ایجاد کنید.

با استفاده از VPN اطلاعات خود را رمزگذاری کنید و همیشه آنلاین بمانید.یک سرویس دهنده وی پی ان قابل اعتماد را انتخاب کنید و اقدام به خرید VPN کنید.بهترین و قابل اعتمادترین سرویس دهنده فیلترشکن Nicevpn می باشد.استفاده از vpn می تواند ردپای شما را در دنیای اینترنت گم کند و از حمله کی لاگرها و هکر ها در امان بمانید.

   

#keylogger 

#کی لاگر چیست

#خرید vpn

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن