سانسور یوتیوب در کشورهای زیادی در سراسر جهان اتفاق می‌افتد، اما چه کشورهایی یوتیوب را مسدود کرده‌اند؟

یوتیوب روزانه توسط میلیاردها، بله میلیاردها کاربر، استفاده می‌شود، کاربرانی که از این سایت برای مشاهده انواع ویدیوها استفاده می‌کنند، از مستند گرفته تا کمدی تا ویدیوهای اهانت‌آمیز و مسخره. و همچنین ویدیوهای خود را به این سایت آپلود می‌کنند. خیلی از شرکت‌های رسانه‌ای محتوای خود را در یوتیوب می‌گذارند، شرکت‌هایی همچون CBS و سایت‌هایی همچون Hulu.

برای شما سوالی داریم، فکر می‌کنید در هر دقیقه چقدر ویدیو به یوتیوب آپلود می‌شود؟ به خواندن ادامه دهید تا جواب این سوال را بفهمید.

چه کشورهایی یوتیوب را مسدود کرده‌اند

مسدود یوتیوب

متاسفانه، یوتیوب در خیلی از کشورها، جزء محتواهای سانسور شده قرار گرفته است. محتواهایی که شامل توهین یا انتقاد به دولت یا مقام دولتی، رهبران مذهبی، و خیلی چیزهای دیگر می‌شوند می‌توانند باعث مسدودیت موقت یا دائم این سایت شوند. تخلف از حق تالیف (انگلستان و امریکا به خاطر تخلف از حق تالیف ویدیوهای زیادی را حذف یا مسدود کرده‌اند) و بگذارید فراموش نکنیم که خیلی از کشورها نزدیک انتخابات یوتیوب را مسدود می‌کنند. بعضی از کشورهای ویدیوهای خاص را مسدود کرده و بعضی دیگر کل سایت را مسدود می‌کنند.

اما کشورهایی که یوتیوب را مسدود کرده‌اند و کشورهایی که فیسبوک را مسدود کرده‌اند برنده‌ی این بازی نیستند چون راهی برای درسترسی به سایت‌های مسدود شده وجود دارد.

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن