همه ی ما اصطلاحات “VPN” و “Proxy” را شنیده ایم. VPN ها و پروکسی ها خدمات مشابهی را در حمایت از هویت خود در اینترنت ارائه می دهند، اما در عین حال، آنها دو کار مستقل میکنند که هر کدام دارای مزایا و معایب هستند.

VPN چیست؟

یک شبکه اختصاصی مجازی یا یک شبیه سازی مجازی از اینترنت محلی خود می باشد که از طریق شبکه عمومی منطقه گسترش می یابد. VPN شما را به سرور متصل می کند و سپس به مقصد مورد نظر خود می رود. تمام ترافیک عبور از کامپیوتر شما به شبکه به طور کامل رمزگذاری می شود و به نظر می رسد که تمام مرورگرهای اینترنت از سرور VPN می آیند.

پروکسی چیست؟

یک پروکسی بسیار ساده و ارزانتر از یک VPN است. اگر چه آنها بسیار ساده هستند، آنها حفاظت و ایمنی کمتری در مقایسه با VPN را فراهم می کند. پروکسی ها از قابلیت ساخته شده مرورگر استفاده می کنند، جایی که درخواست اینترنت برای اولین بار به یک وب سایت دیگر (پروکسی) و سپس به مقصد مورد نیاز ارسال می شود، و حداقل سطح امنیتی و نامرئی را به آدرس IP اضافه می کند. به این ترتیب، آدرس IP واقعی مخفی می شود و جای دیگری استفاده می شود. محل این آدرس IP می تواند در هر جای دنیا باشد.
پروکسی ها معمولا برای دور زدن فیلترهای کوچک استفاده می شوند. به عنوان مثال، دانش آموزان می توانند فایروال هایی را که توسط مدرسه آنها روی کامپیوتر نصب شده اند را با استفاده از یک پروکسی عبور دهند. آنها همچنین برای باز کردن محتوا قفل شده با منطقه مورد استفاده قرار می گیرند. سانسور نیز می تواند با استفاده از پروکسی مورد استفاده قرار گیرد.    
چرا VPN بهتر از پروکسی است

چرا VPN بهتر از پروکسی است

 

چرا باید از یک VPN استفاده کنید؟

یک VPN سرورهای مختلفی را برای کاربر فراهم می کند تا به آن متصل شوند. این باعث می شود که آنها نسبت به سایر تکنیک های پراکسی اینترنت برتر باشند. رمزگذاری داده های ارائه شده توسط سرور VPN یک لایه امنیتی اضافی برای آدرس IP شما را فراهم می کند ، به این معنی که حتی اگر یک هکر هرگونه خرابکاری را انجام دهد، سرور VPN آن را غیر قابل استفاده خواهد کرد و امنیت آنلاین و آنلاین شما را امن خواهد کرد.
در حالی که یک پروکسی ناشناس می ماند ولی معمولا صاحب سرور پروکسی مخرب است، پس برخی مشکلات پیش می اید. VPN نه تنها رمزنگاری و مخفی کردن اطلاعات شما را در مرورگر میکند؛ بلکه تمام اطلاعاتی را که از طریق رایانه شما به اینترنت ارسال می شود رمزگذاری می کند. این چیزی است که باعث می شود VPN همه کاره شود.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن