چرا ما به VPN نیاز داریم ؟ ( بخش اول )

یک شبکه خصوصی فیزیکی معمولا یک شبکه ای است که در آن کامپیوتر از طریق روترها و نقاط Wi-Fi متصل می شود به طوری که داده ها در جای دیگری از اینترنت غیر قابل دسترس هستند.

بسیاری از مدارس و دانشگاه ها از چنین شبکه های محلی برای اشتراک گذاری فایل ها به طور انحصاری با دانش آموزان خود استفاده می کنند و شرکت ها می توانند از آنها برای اتصال دستگاه ها به طور ایمن و برای محافظت در برابر هکرهای بیرونی استفاده کنند.
به طور خلاصه، یک شبکه محلی به شما اجازه می دهد که دستگاه ها را با مجموعه فیزیکی کابل ها و روتر ها متصل کرده و با فایروال آنها را از جاسوس ها و هکرها در فضای اینترنت محافظت کنید.
از سوی دیگر، VPN ، برای دستیابی به همان وبسایت یا فایل در اینترنت، از رمزگذاری استفاده می کند. مجموعه ای از رایانه ها همراه با کابل های مجازی برای به اشتراک گذاشتن منابع و انتقال استفاده میشوند در حالی که از جاسوس ها و هکرها جلوگیری می شود.

VPN های مصرفی و شرکتی

عمدتا دو نوع VPN وجود دارد: VPN شرکت ها و مصرف کنندگان. VPN های شرکت ها توسط شرکت های بزرگ و دانشگاه ها برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات امن در فواصل بزرگ استفاده می شود. برخی از شرکتها دارای سایتی هستند که به کارکنان از راه دور خود نیاز دارند تا همیشه از VPN شرکت استفاده کنند. منابع حساس فقط برای کسانی که در داخل محل شرکت قرار دارند، به صورت فیزیکی یا با VPN در دسترس هستند.

خرید VPN های مصرفی، در حالی که از لحاظ تکنولوژی مشابه هستند، هدف بسیار متفاوت دارند. این شبکه های VPN هرگز شخصا با یکدیگر ارتباط برقرار نمی کنند و یا از شبکه استفاده می کنند تا منابع به طور انحصاری در دسترس قرار گیرد.

در عوض، مصرف کنندگان برای استفاده از زیرساخت های شبکه، هزینه اشتراک را پرداخت می کنند، که بر خلاف VPN شرکتی، به آنها اجازه می دهد تا یک سرور را از یک مجموعه بزرگ از سرورهای متنوع جغرافیایی انتخاب کنند. شبکه یک اتصال رمزگذاری شده بین کامپیوتر یا تلفن همراه و این سرور را ایجاد می کند. ارتباط بین دستگاه کاربر و سرور رمزگذاری شده است و تنها پس از رسیدن به سرور، به اینترنت باز می شود. برای هر یک از خدماتی که کاربر استفاده می کند (یا هر ناظر دیگر)، به نظر می رسد که کاربر در مکان سرور قرار دارد.

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن