TOR چیست ؟

Tor به نام مخفف The Onion Router است و در ابتدا یک شبکه جهانی از سرورهای توسعه یافته نیروی دریایی ایالات متحده بود که مردم را قادر به مرور ناشناس اینترنت می دانست. در حال حاضر، این یک سازمان غیر انتفاعی است که هدف اصلی آن تحقیق و توسعه ابزارهای حفظ حریم خصوصی آنلاین است. Tor به عنوان مرورگر قدرتمند خود، که قبلا دارای نقص امنیتی بوده است ، باید مطمئن شوید که همیشه جدیدترین نسخه را داشته باشید.

چرا باید از Tor استفاده کرد؟

همانطور که در بالا ذکر شد، اگر شما به طور متوسط ​​کاربر به دنبال GIF های گربه و مرور فیس بوک هستید، احتمالا لازم نیست نگران این باشید که دولت در حال جاسوسی از فعالیت شما باشد، و Tor باعث کاهش سرعت اتصال شما میشود. به عنوان مثال، هنگامی که از Wi-Fi عمومی استفاده می کنید، احتمال دارد که شما نیاز به امنیت اینترنت خود دارید تا آن را ناشناس نکنید. در آن صورت می خواهید مطمئن شوید که از HTTPS در همه سایت هایی که از آن پشتیبانی می کنید استفاده می کنید و حتی ممکن است از VPN برای رمزگذاری تمام ترافیک خود در هنگام دور از خانه استفاده کنید.
اگر میخواهید ناشناس باقی بمانید زیرا شما فایلهای بزرگ را بارگیری میکنید و نمیخواهید مردم ببینند چه چیزی را دانلود میکنید، بفرمایید Tor یک راه حل مناسب نیست. Tor شما را برای Torrenting ناشناس نخواهد گذاشت، و به هیچ دلیلی ترافیک هر کس دیگری را تسریع نخواهید کرد. در این مورد، شما باید از یک پروکسی یا VPN استفاده کنید .
مهمتر از همه، به یاد داشته باشید: هیچ چیز ۱۰۰٪ ناشناس یا امن نیست، هر چند که شما با استفاده از Tor، VPN، و یا هر چیز دیگری فکر می کنید چیزی در این خطوط نیاز دارید، فکر کنید که دقیقا چه کاری انجام می دهید و از چه چیزی باید محافظت کنید.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن