یک پروکسی سرور چیست؟

سرور پروکسی دروازه ای بین کاربران و اینترنت را فراهم می کند. این یک سرور است که به عنوان “واسطه” شناخته می شود زیرا بین کاربران نهایی و صفحات وب آنها به صورت آنلاین بازدید می شود. وقتی رایانه به اینترنت متصل می شود ، از آدرس IP استفاده می کند. این مانند آدرس خیابان خانه شما است ، نشان دادن راه برای داده های ورودی و علامت گذاری داده های خروجی با یک آدرس بازگشت برای تأیید اعتبار سایر دستگاه ها. سرور پروکسی اساساً رایانه ای در اینترنت است که آدرس IP خود را دارد.

سرورهای پروکسی و امنیت شبکه

پراکسی ها یک لایه امنیتی ارزشمند برای رایانه شما فراهم می کنند. آنها می توانند به عنوان فیلترهای وب یا فایروال ها تنظیم شوند و از رایانه شما در برابر تهدیدات اینترنتی مانند بدافزار محافظت کنند. این امنیت اضافی همچنین با یک درگاه وب امن یا سایر محصولات امنیتی ایمیل همراه است. به این ترتیب ، می توانید ترافیک را با توجه به سطح ایمنی آن یا میزان ترافیک شبکه – یا رایانه های شخصی – فیلتر کنید. برخی از افراد از پروکسی برای اهداف شخصی خود استفاده می کنند ، مانند مخفی کردن مکان خود هنگام تماشای فیلم آنلاین. با این حال ، برای یک شرکت می توان از آنها برای انجام چندین کار اساسی مانند:
  • امنیت را بهبود ببخشید
  • فعالیت اینترنتی کارمندان را از افرادی که سعی در جستجوی آنها دارند ، ایمن کنید
  • برای جلوگیری از خرابی ، ترافیک اینترنت را متعادل کنید
  • دسترسی به کارمندان را به برخی وب سایت ها را کنترل کنید
  • با ذخیره فایل ها یا فشرده سازی ترافیک ورودی ، پهنای باند را ذخیره کنید

پروکسی چگونه کار می کند؟

از آنجا که یک سرور پروکسی آدرس IP خاص خود را دارد ، برای کامپیوتر و اینترنت نقش اصلی را ایفا می کند. رایانه شما این آدرس را می داند ، و وقتی درخواستی را از طریق اینترنت ارسال می کنید ، به پروکسی هدایت می شود ، سپس پاسخ را از سرور وب دریافت می کند و داده ها را از صفحه به مرورگر رایانه شما هدایت می کند ، مانند Chrome ، Safari ،Firefox یا Microsoft Edge

پروکسی چگونه از حریم خصوصی و داده های رایانه محافظت می کند؟

سرور پروکسی عملکرد فایروال و فیلتر را انجام می دهد. کاربر نهایی یا یک مدیر شبکه می تواند پراکسی را انتخاب کند که برای محافظت از داده ها و حریم خصوصی طراحی شده باشد. این داده های داخل و خارج رایانه یا شبکه شما را بررسی می کند. سپس قوانینی را برای جلوگیری از مجبور کردن آدرس دیجیتال در معرض دید جهانیان اعمال می کند. فقط آدرس IP پروکسی توسط هکرها یا سایر بازیگران بد دیده می شود. بدون آدرس IP شخصی شما ، افراد در اینترنت دسترسی مستقیم به داده ها ، برنامه ها ، برنامه ها یا پرونده های شخصی شما ندارند. با در دست داشتن درخواست های وب به پروکسی مراجعه می کنند ، سپس تماس می گیرد و آنچه را که می خواهید از اینترنت دریافت می کند. اگر سرور از قابلیت رمزگذاری برخوردار باشد ، گذرواژه ها و سایر داده های شخصی دارای یک سطح محافظت اضافی هستند.

مزایای سرور پروکسی

پروکسی ها مزایای مختلفی دارند که می توانند به کسب و کار شما امتیاز دهند:
  • امنیت پیشرفته: می تواند مانند یک دیوار آتش بین سیستم شما و اینترنت عمل کند. بدون آنها ، هکرها به راحتی به آدرس IP شما دسترسی دارند که می توانند از آن برای نفوذ به رایانه یا شبکه شما استفاده کنند.
  • مرور خصوصی ، تماشا ، گوش دادن و خرید: از پروکسی های مختلف استفاده کنید تا به شما کمک کند از تبلیغات ناخواسته یا جمع آوری داده های خاص IP جلوگیری نکنید.
  • دسترسی به محتوای خاص مکان: شما می توانید یک سرور پراکسی با آدرس مرتبط با کشور دیگری تعیین کنید. در واقع می توانید به نظر برسید که در آن کشور هستید و به دسترسی کامل به تمام محتوای رایانه های موجود در آن کشور که اجازه تعامل دارند ، دسترسی پیدا کنید.
  • جلوگیری از مشاهده کارمندان در سایت های نامناسب یا حواس پرتی: می توانید از آن برای جلوگیری از دسترسی به وب سایت هایی که مغایر با اصول سازمان شما هستند ، استفاده کنید. همچنین ، می توانید سایتهایی را مسدود کنید که معمولاً کارمندان را از کارهای مهم منحرف می کنند. برخی از سازمان ها سایت های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و برخی دیگر را مسدود می کنند
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن