وی پی ان Remote Access VPN چیست؟

با افزایش نیروی کار سیار و تحول ابر ، پذیرش کارگران از راه دور افزایش یافته و بسیاری از شرکت ها در حال انتقال به زیرساخت های ابری هستند. VPN دسترسی از راه دور به کارکنان اجازه می دهد تا از طریق شبکه رایانه ای از راه دور اتصال ایمن برقرار کنند و آنها می توانند به منابع موجود در شبکه دسترسی پیدا کنند ، انگار مستقیماً به سرورهای شبکه متصل شده اند. VPN دسترسی از راه دور Perimeter 81 به سازمانها امکان حفظ و محافظت از منابع ابری خصوصی خود را می دهد. بطور مثال: دفتر شما یک شبکه دارد. در این شبکه می توانید به چاپگرها دسترسی پیدا کنید ، به منابع فناوری اطلاعات متصل شوید ، داده ها را انتقال دهید و موارد دیگر.این ایمن است و از تیم شما در برابر وب سایت های طراحی شده محافظت می کند. این روش از جهاتی بسیار عالی است بطور مثال کار با آن ساده است و سرعت و کارایی بسیار بالایی دارد و همان طور که ذکر شد بسیار ایمن است. مشکل این است که همه اعضای تیم شما در دفتر از شبکه دفتر استفاده می کنند. آنها از منابع و امنیت شرکت استفاده می کنند. ولی این راه برای کسانی که از راه دور با شرکت کار میکنند میسر نیست بنابراین شما به یک وی پی ان نیاز دارد. Remote Access VPN به این معنی است که کارمندان از راه دور شما می توانند از هر کجا – خانه ، مسافرت ، ترانزیت – که به اینترنت دسترسی دارد به شبکه دفتر شما وارد شوند. سپس آنها به تمام منابع شرکت شما دسترسی داشته باشند و به نوعی داده های شما هنوز هم ایمن هستند، حتی اگر از Wifi عمومی استفاده می کنند.

چگونه نرم افزار دسترسی به VPN از راه دور کار می کند

نحوه دسترسی از راه دور VPN به این صورت است: شما با یک اتصال از قبل موجود شروع می کنید. منطقی ترین و محبوب ترین روش حمل و نقل اطلاعات ، اینترنت عمومی است – بنابراین VPN اطلاعات را در آنجا حمل می کند. اما هر آنچه از طریق اینترنت ارسال می کنید و از آن محافظت نمی شود توسط افراد دیگر در این مسیر قابل مشاهده است. هر کسی در شبکه wifi شما می تواند آنچه را که شما انجام می دهید استراق سمع کند. رمزگذاری،این همان چیزی است که سرور از آن استفاده می کند. هر آنچه را که از طریق Wi-Fi خود در دفتر کار خود ، یا جایی بین آن ارسال می کنید ، رمزگذاری می شود. این بدان معناست که فقط دستگاه شما و سرور دسترسی در دفتر کار شما می دانند که چگونه آن را بخوانند. برای هر کس دیگری ناخواناست. رمزگذاری ستون VPN است. هنگامی که با تلفن خود به سرور متصل می شوید ، هر اطلاعاتی را که ارسال می کنید رمزگذاری شده و غیرقابل خواندن می شود و بدین روش همه ی اطلاعات به ایمنی رد و بدل می شود. در حالی که آنجا اطلاعات در حال حمل و نقل است ، هیچ کس نمی تواند آن را درک کند . با این وجود سرور دارای کلیدهایی برای رمزگذاری گشایی آن است که به این ترتیب می توان آن را خواند. هر اطلاعاتی که از سرور به دستگاه شما ارسال می شود نیز رمزگذاری شده است ، به طوری که هر چیزی که از آن اتصال در هر دو جهت عبور کند برای دیگران قابل خواندن نیست.

*

یک شرکت  زیرنویس بسته را برای پخش فراهم می کند ، دسترسی تلویزیون به جوامع ناشنوا و کم شنوا را باز می کند. آنها دفاتر خود را در دو ایالت ایالات متحده و یک مرکز داده از راه دور دارند و اکثر کارکنان آنها از راه دور کار می کنند – سازمان خود را ۲۴/۷ فعال می کنند. مشکلات این روش بالا:
  • کارکنان از راه دور برای دسترسی به نرم افزار / خدمات تخصصی نیاز به اتصال مطمئن به هر یک از سه امکانات دارند.
  • اگر هر گونه مشکلی برای منبع زیرنویس ها پیش بیاید باید فوری بتوان به قسمت دیگری هدایت کرد (به ویژه هنگام زیرنویس کردن رویدادهای زنده!)
  • کارمندان به طور انحصاری از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنند ، بنابراین هر راه حلی نیاز به پشتیبانی از ویندوز دارد.
راه حل ها برای مشکالات: کارکنان از راه دور اکنون به هر سه امکان دسترسی کارآمد دارند.
  • به دلیل گزینه های سیستم عامل در سرور  ، کارکنان IT قادر به انتخاب آن هستند که از قبل با آن آشنا شده اند.
  • دسترسی سرور را می توان به گونه ای پیکربندی کرد که در خرابی اولیه-ثانویه برای استقرار شبکه اجرا شود تا از قابلیت دسترسی بالا برای عملیات ۲۴ ساعته پشتیبانی کند.
  • OpenVPN Client Connect برای ویندوز از پیکربندی چندین نمایه اتصال پشتیبانی می کند – این بدان معنی است که جابجایی بین دفاتر مختلف سریع و آسان است.
  • OpenVPN Client Connect برای Windows و سرور  از یک نمایه اتصال ویژه به نام “ورود به سیستم خودکار” پشتیبانی می کند. این اجازه می دهد تا کاربران بدون نیاز به وارد کردن نام کاربری / رمز عبور متصل شوند. احراز هویت صرفاً براساس گواهینامه های امنیتی است. این امر می تواند درصورت سرعت بخشیدن به اتصال هنگامی که کسی نیاز به تغییر مسیر به مرکز دیگری دارد تا با حداکثر سرعت انجام شود.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن