وی پی ان چگونه شما را از خطرات محافظت می کند؟

وی پی ان چگونه شما را از خطرات محافظت می کند؟

وی پی ان چگونه شما را از خطرات محافظت می کند؟

وی پی ان چگونه شما را از خطرات محافظت می کند؟

شبکه خصوصی مجازی یا VPN ، سرویسی است که به شما امکان می دهد از طریق یک شبکه عمومی ، ناامن و رمزگذاری نشده با برقراری ارتباطات رمزگذاری شده ایمن و خصوصی و ایمن ارتباط برقرار کنید. داده های وارد شده از رایانه شما را از طریق سرورهای مکان دیگری هدایت می کند و آنرا تقلا می کند تا غیرقابل خواندن شود.

چرا VPN مهم است؟

مهم نیست که از دستگاه خود کجا استفاده می کنید ، در معرض نقض داده ها هستید. داده های رمزگذاری نشده بسیار آسیب پذیر هستند ، همچنین هر اطلاعاتی که از طریق مرورگر شما ارائه می شود و ایمن نیست. اتصالات بی سیم ، به ویژه نقاط دسترسی عمومی ، به ویژه در معرض خرناس ، یا برنامه های رایانه ای که برای رمزگشایی داده ها برای خواندن آنها استفاده می شود. این شامل مکانهایی است که Wi-Fi رایگان ارائه می دهند ، مانند فرودگاه ها ، هتل ها و کافی شاپ ها. آدمهای بد از اسنایف برای جاسوسی ، سرقت اطلاعات ، وسایل هواپیماربایی و حتی سرقت هویت استفاده می کنند. افراد خوب از آنها برای تعیین امنیت شبکه استفاده می کنند.هر کسی در حدود ۵۰۰ فوت ، و در بعضی موارد با ۳۰۰ فوت ، می تواند تمام اطلاعات شما را با دانش و ابزار مناسب بدست آورد. آنها می توانند از نظرات شما در مورد یک مقاله خبری محلی گرفته تا شماره حساب بانکی و رمز ورود شما دیدن کنند. وی پی ان می تواند به محافظت از رایانه و اطلاعات شما در برابر خرناس و سایر انواع هک کمک کند.

VPN چه کاری انجام می دهد

VPN رمزگذاری می کند ، یا داده ها را مخلوط می کند تا یک هکر نتواند بگوید که یک شخص به صورت آنلاین چه کاری انجام می دهد. اساساً ، وی پی ان نوعی تونل ایجاد می کند که مانع از مشاهده هکرها ، جاسوسان و ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) به پیام های فوری ، تاریخچه مرور ، اطلاعات کارت اعتباری ، بارگیری ها ،یا هر چیزی که از طریق شبکه ارسال می کنید. این تونل قابل نفوذ نیست و انتقالهای شما قابل مشاهده نیست.اتصال VPN خصوصی است و می تواند هر شبکه عمومی را برای کسانی که از آنها استفاده می کنند خصوصی کند. همچنین ، وی پی ان می تواند روی دسک تاپ یا هر دستگاه موبایلی از جمله لپ تاپ ، تلفن و رایانه لوحی استفاده شود.شاید مهمتر از همه ، وی پی ان از داده ها محافظت می کند. این داده ها شامل پیام های فوری ، ارتباطات الکترونیکی ، بارگیری ها ، اطلاعات ورود به سیستم و سایتهایی که بازدید می کنید می باشد.  وی پی ان آدرس IP شما را نیز تغییر می دهد. به نظر می رسد شما از رایانه خود در جای دیگری استفاده می کنید. در صورت مسدود شدن سایتهایی مانند فیس بوک ، دسترسی به آنها امکان پذیر است.

پروکسی در مقابل VPN

پروکسی مشابه VPN است اما کاملاً یکسان نیست. پروکسی و VPN برای تغییر آدرس IP شخص طراحی شده اند. آنها همچنین مرورهای شما را دستکاری می کنند. سرور پروکسی اطمینان حاصل می کند که کاربر می تواند با ناشناس مرور کند. این بدان معناست که سایتی که بازدید می کنید قادر به شناسایی مواردی از جمله موقعیت مکانی شما نیست. تفاوت عمده این دو در این است که پروکسی اتصال شما را رمزگذاری نمی کند. این به این معنی است که اگر در یک اتصال Wi-Fi عمومی باشید ، اطلاعاتی که در شبکه ارسال و دریافت می کنید ممکن است به سرقت رفته یا رهگیری شود. بسیاری از افراد از VPN با سرور پراکسی استفاده می کنند زیرا بهترین ویژگی هر دو جهان را به کاربر می بخشد. شما امن هستید و ناشناس هستید.

نکاتی برای استفاده از اتصالات Wi-Fi عمومی

اگر شما نیاز به استفاده از Wi-Fi عمومی دارید و به VPN دسترسی ندارید ، برای کمک به ایمن نگه داشتن اطلاعات خود این نکات را دنبال کنید: هرگز دستگاه خود را هنگام اتصال به Wi-Fi عمومی تنها نگذارید – حتی برای یک دقیقه ، مانند رفتن به سرویس بهداشتی. قبل از استقرار در یک مکان برای مرور ، به محیط اطراف خود نگاه کنید. اجازه ندهید کسی صفحه شما را ببیند. اگر می توانید بنشینید تا کمرتان به یک دیوار باشد. هنگام اتصال به این شبکه ها هرگز هیچگونه بانکداری آنلاین یا کار با اطلاعات حساس انجام ندهید هر چیزی را که از حساسیت برخوردار است از طریق ایمیل ارسال نکنید. این ایمیل ها را برای زمانی که در یک شبکه امن هستید ذخیره کنید. هنگام اتصال به Wi-Fi عمومی ، اشتراک فایل را روشن نکنید. فقط از سایتهایی بازدید کنید که لازم نیست اطلاعات شخصی در آنها وارد کنید. دیگران را برای یک شبکه امن ذخیره کنید. اگر نیازی به اتصال به اتصال بی سیم ندارید ، Wi-Fi خود را روشن نکنید.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن