بنا به گزارش های که منتشر شده است ظاهرا روسیه در تلاش است تا دسترسی به شبکه های مجازی خصوصی یا همان وی پی ان ( فیلتر شکن ) و همچنین شبکه Tor را قطع کند و خرید فیلتر شکن و خرید vpn را در این کشور بی معنا سازد .

Leonid Levin مطابق با گزارش Vocativ : عضو پارلمان روسیه که قائم مقام انجممن Duma نیز می باشد و همچنین سیاسست اطلاعات و ارتباطات را نیز در دست دارد این ایده رو زودتر از این ماجرا در فوریه در کنفرانس اطلاعاتی ۲۴ در مسکو مطرح کرد ، او گفت : اعمال این محدودیت ها بروی ابزار وی پی ان  به تنظیم وضعیت رسانه ای و همچنین اعمال و اجرای قوانین انلاین کمک خواهد کرد.

درحالی که عده زیادی از مردم روسیه برای دسترسی به سایت های محدود شده از VPN استفاده می کنند  ، مقامات این کشور از این مسئله انتقاد می کنند به این دلیل که آنها این موضوع را باعث ایجاد جرم های اینترنتی می شود.

وی پی ان در روسیه

Russia VPN

او همچنین اظهار کرد که اعمال این محدودیت ها بروی ابزار VPN و Tor باعث کاهش خطرات حملات سایبری و و گسترش بد افزار ها می شود.

مطابق با اماری که سایت Torrent Freak اعلام کرده ۱۵۰۰۰ از مردم روسیه از ابزار VPN و Tor استفاده می کنند

همچنین Levin گفت:

یکی از عامل های پرورش محیط اینترنت در کشور ما باعث انجام مسدودیت پیش از محکومیت وبسایت ها  می شود

این مسئله به ما این امکان را می دهد تا وبسایت های موردنظر را مسدود کنیم اما سرویس دهندگانی مانند Tor سزاروار این هستند تا قبل از مسدودیت از این ماجرا مطلع شوند

حمایت اصلی

Levin  در این رابطه از حمایت Roskomnadzor و همچنین اتحادیه اینترنت امن برخوردار است گروهی که مسئولیت سانسور سازی اینترنت را دارد ، تا به حال بخش ممکنی باقی مانده از این ایده تاثیراتی زیادی بر روسیه داشته است ، که سانسور سازی سختگیرانه ای بر کشور تحمیل می کند و همچنین روسیه تنها کشوری نیست که در تلاش است تا سرویس های فیلتر شکن را در این کشور جمع آوری کند بلکه در مقالات قبلی نیز اشاره کردیم که چین نیز در تلاش هایی برای این موضوع است که در مطلب سرکوب خدمات vpn در چین به آن اشاره کردیم .

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن