به گفته وزیر بریتانیا در زمینه حقوق معنوی استفاده از تکنولوژی vpn و فیلتر شکن نباید ممنوع باشد یا غیرقانونی اعلام شود. Baroness Lucy Neville-Rolfe وزیر بریتانیا ، اخیرا برای یک دیدار رسمی به سنگاپور رفته بود ، و تفاهم نامه ای بین دفتر حقوق معنوی سنگاپور و انگلستان امضا کرد. این توافق منجر به تلاش های مشترک دو شرکت برای حفظ آدرس اینترنتی ( IP ) یکدیگر در کشور مقابل خواهد شد. Neville-Rolfe در مصاحبه با سایت Straits Times گفت که ممنوع کردن تکنولوژی هایی همچون vpn کاری غیرهوشمندانه است حتی اگر از آن برای مطالب مسدود در داخل مرزهای جغرافیایی خاصی استفاده شود ؛ مخالف حقوق معنوی افراد بوده و شما نمی توانید یک تکنولوژی کلیدی را ممنوع کنید.
تکنولوژی vpn

British Minister VPN

صحبت کردن در مورد ممنوعیت وی پی ان بسیار متداول است و خیلی از مردم مثلا در ایالات متحده به سرویس های معروفی چون Netflix به وسیله وی پی ان و فیلتر شکن مانند کریو دسترسی پیدا می کنند به همین دلیل این بحث گرم گرفته است. استرالیا یکی از کشورهایی است که خیلی محدودیت های این چنینی را بر مردمش اعمال می کند که در مقاله ی ” آیا استرالیایی ها با وجود قانون نگه داری فعالیت آن ها در اینترنت به دنبال VPN خواهند بود ” درباره آن توضیح داده شده است. به تازگی شرکت ViewQwest ارائه دهنده خدمات اینترنتی(isp) سنگاپور تلویزیونی را عرضه کرده است که دارای vpn بوده و مشتریان می توانند از کانال های خارجی مسدود به راحتی استفاده کنند. Netflix جدید سال آینده در سنگاپور راه اندازی خواهد شد اما نگرانی هایی در این زمینه وجود دارد که آیا می تواند جای نسخه امریکایی را بگیرد. یکی از کاربران سنگاپوری گفته است که :
” من در حدود ۵۰ دلار آمریکا برای سرویس ماهانه وی پی ان خود پرداخت می کنم ، که این مقدار برای دریافت این همه محتوا مبلغ چشم گیری نیست. من نمیخواهم هیچ قسمت از شوهای تلویزیونی را از دست دهم مثلا من نمیخواهم سنگاپور در شبکه Netflix که راه اندازی می کند هیچ سانسوری را نسبت به شبکه اورجینال آن اعمال کند.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن