در مطالب قبلی ( واژه نامه VPN – الفبای فناوری و اصطلاحات فیلتر شکن قسمت دوم ) به اغلب اصطلاحات موجود در دنیای آنلاین اشاره کردیم که دانستن آنها برای هر کاربر اینترنت مخصوصا وبمستران الزامی است. در ادامه به اصطلاحات مفهومی تر و اساسی تر می‌پردازیم:
  • آدرس اینترنتی ( IP Address )
آدرس اینترنتی ( IP ) در واقع نوعی شماره حداکثر ۱۲ رقمی است که امکان برقراری ارتباط با یک سرور را فراهم می‌کند که آن سرور می‌تواند سرور ارائه دهنده سرویس VPN باشد؛ در واقع برای استفاده از سرویس های تونلینگ و رفع فیلتر ما با استفاده از آی پی آدرس سرور ارائه دهنده به سرور مورد نظر متصل شده و خدمات می‌گیریم. البته معمولا سرویس دهندگان VPN و فیلتر شکن بطور مستقیم IP آدرس سرور خود را در اختیار کاربران خود نمی‌گذارند و برای راحت تر شدن اتصال و همچنین کاربر پسند بودن فرآیند اتصال به VPN اقدام به طراحی نوعی رابط کاربری و نرم افزار تحت سیستم عامل می‌کنند. در واقع در صورتی که سرویس دهنده وی پی ان برای اتصال به شما نرم افزار مخصوص خود را ارائه کند شما نیاز به داشتن IP آدرس سرور مورد نظر و همچنین وارد کردن آن نخواهید داشت. کاربرانی که به دنبال سرویس فیلترشکن هستند حتما با نرم افزار ها و برنامه های کاربردی تغییر و یا مخفی سازی IP آشنا هستند، البته تغییر IP با مخفی سازی IP در حقیقیت تفاوت عملکردی ندارند گرچه تفاوت معنی دارند. با تغییر آدرس اینترنتی یا به اصطلاح مخفی ساختن IP در واقع IP شما به آی پی تغییر می‌یابد که محدودیتی برای آن در نظر گرفته نشده باشد. دقیقا عملکردی مشابه با سرویس های VPN، OpenVPN و Proxy و…
واژه نامه VPN

VPN

البته انواع سرویس های رفع فیلتر عملکردی مشابه دارند اما در الگوریتم ها و روش کاری خود با یکدیگر تفاوت بسیاری دارند و از کدگذاری های متفاوتی استفاده می‌کنند.
  • آی پی Binding
این اصطلاح اشاره دارد به محدود سازی برنامه های کاربردی برای اتصال به اینترنت فقط در زمانی که اتصال اینترنت شما از پروتکل و روشی امن استفاده کرده باشد، به عنوان مثال نرم افزاری را محدود می‌کنید تا فقط در زمانی که اتصال اینترنت شما بروی سرویس VPN باشد به اینترنت دسترسی داشته باشد.
  • هویت آنلاین (Online Identity)
یکی از پایه ترین و مهمترین بحث در موضوع سرویس های رفع فیلتر یا به اصطلاح فیلتر شکن مانند کریو، بحث هویت آنلاین است.
نقش VPN در IP

IP address With VPN Kerio

در واقع یکی از اصلی ترین دلایلی استفاده از سرویس وی پی ان حفاظت از هویت اصلی و همان هویت آنلاین است. هویت آنلاین زمانی شکل می‌گیرد که کاربری با استفاده از یک سرویس دهنده اینترنت به اینترنت متصل شده باشد.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن