در مطلب قبلی ( واژه نامه VPN – الفبای فناوری و اصطلاحات فیلتر شکن ) در مورد مقدمات و اصطلاحات کاربردی موجود در حیطه وب توضیحاتی دادیم و با برخی از اصطلاحات مهم شما را آشنا کردیم، همچنان برای ادامه این مقاله با ما باشید. موضوع اصلی این مقاله اصطلاحات مربوط به سرویس های امنیت اطلاعات در فضای مجازی است، سرویس های مانند ایمیل، ناشناس، VPN و مواردی دیگر که در مقاله قبلی مورد اشاره قرار گرفت.
  • گزارشات اتصال (Connection Log)
در تمامی برنامه های کامپیوتری و تحت وب ایجاد شده بخشی برای ثبت گزارشات ایجاد می‌شود تا اگر مشکلی در روند کار برنامه بوجود آمد دلیل آن از طریق فایل گزارشات مشخص شود، به عنوان مثال درصورتی که در اتصال به سرویس فیلتر شکن ( vpn ) و یا دیگر سرویس های موجود مانند Tunnel، HTTPS به مشکل برخوردید به راحتی با ارسال فایل گزارشات اتصال به سرویس دهنده خود آنها را از مشکل باخبر کنید تا مشکل بزودی رفع گردد.
  • DD-WRT
DD-WRT نوعی فریم ویر و یا سیستم عامل تحت لینوکس برای روتر های وایرلس است، در واقع این فریم ویرجایگزینی مناسب برای کاربرانی است که قصد دارند تا روتر خود را بروزرسانی کنند.
  • رمز نگاری (Encryption)
رمز نگاری عبارت است از پردازش فایل ها و تبدیل کردن کد ها به عبارتی که هکر ها و سارقان اطلاعات قادر به دست یابی به آنها نباشند درعین حال افراد مجاز قادر به دسترسی به آنها باشند.
واژه نامه VPN

VPN

به عنوان مثال هنگامی که همراه با استفاده از یک VPN یا سرویس تونلینگ دیگر در حال استفاده از یک شبکه عمومی WiFi هستید، هکر ها و افراد آنلاین بروی همان شبکه قادر به دستیابی به اطلاعات شما نخواهند بود.
  • اشتراک گذاری اتصال اینترنت (Internet Connection Sharing:ICS)
معنای این عبارت اشتراک گذاری اتصال اینترنت یک دستگاه بین ندین دستگاه است، به عنوان مثال شما می‌توانید از اتصال اینترنت لب تاپ بروی تلفن هوشمند خود استفاده کنید، در صورتی که سرویس VPN شما چنین قابلیتی را داشته باشد شما می‌توانید علاوه بر استفاده از اتصال اینترنت یک دستگاه از اتصال VPN همان دستگاه هم استفاده کنید مثلا می‌توانید کنسول Xbox خود را به رایانه خود متصل کنید و در صورت اتصال رایانه به یک سرویس VPN کنسول شما هم می‌تواند از آن VPN بهره ببرد.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن