به یک رایانه شرکت کننده در شبکه هایی که از مجموعه پروتکل اینترنت استفاده می کنند نیز می توان میزبان IP نامید. به طور خاص ، رایانه های شرکت کننده در اینترنت ، میزبان اینترنت نامیده می شوند. میزبانهای اینترنت و سایر میزبانهای IP یک یا چند آدرس IP به رابط های شبکه خود اختصاص داده اند. آدرس ها یا به صورت دستی توسط مدیر ، در هنگام راه اندازی به طور خودکار با استفاده از پروتکل پیکربندی میزبان پویا (DHCP) یا با روش های پیکربندی خودکار آدرس بدون پیکربندی می شوند.

هاست و وب هاست چیست؟

به یک رایانه شرکت کننده در شبکه هایی که از مجموعه پروتکل اینترنت استفاده می کنند نیز می توان میزبان IP نامید. به طور خاص ، رایانه های شرکت کننده در اینترنت ، میزبان اینترنت نامیده می شوند. میزبانهای اینترنت و سایر میزبانهای IP یک یا چند آدرس IP به رابط های شبکه خود اختصاص داده اند. آدرس ها یا به صورت دستی توسط مدیر ، در هنگام راه اندازی به طور خودکار با استفاده از پروتکل پیکربندی میزبان پویا (DHCP) یا با روش های پیکربندی خودکار آدرس بدون پیکربندی می شوند. هاست رایانه ای است که از طریق شبکه قابل دسترسی است. این می تواند یک سرویس گیرنده ، سرور یا هر نوع رایانه دیگری باشد. هر میزبان یک شناسه منحصر به فرد به نام hostname دارد که به کامپیوترهای دیگر اجازه دسترسی می دهد. بسته به پروتکل شبکه ، نام میزبان رایانه ممکن است یک نام دامنه ، آدرس IP یا به سادگی یک رشته متنی منحصر به فرد باشد. مثلا، نام میزبان رایانه در شبکه محلی ممکن است nice vpn .local باشد ، در حالی که نام میزبان اینترنتی ممکن است nicevpn.com باشد. یک میزبان می تواند با استفاده از نام میزبان “localhost” به داده های خود از طریق پروتکل شبکه دسترسی پیدا کند. به یک رایانه شرکت کننده در شبکه هایی که از مجموعه پروتکل اینترنت استفاده می کنند نیز می توان هاست IP نامید. به طور خاص ، رایانه های شرکت کننده در اینترنت ، هاست اینترنت نامیده می شوند. میزبانهای اینترنت و سایر هاست های IP یک یا چند آدرس IP به رابط های شبکه خود اختصاص داده اند. آدرس ها یا به صورت دستی توسط مدیر ، در هنگام راه اندازی به طور خودکار با استفاده از پروتکل پیکربندی میزبان پویا (DHCP) یا با روش های پیکربندی خودکار آدرس بدون پیکربندی می شوند.

هاست در مقابل سرور

اصطلاحات هاست و سرور اغلب به جای هم استفاده می شوند ، اما دو چیز متفاوت هستند. همه سرورها هاست هستند ، اما همه هاست ها سرور نیستند. برای جلوگیری از سردرگمی ، سرورها اغلب به عنوان نوع خاصی از هاست ، مانند وب هاست یا هاست میل (host mail) تعریف می شوند. به عنوان مثال ، هاست میل و سرور میل (server mail) ممکن است به همان چیز اشاره داشته باشند. در حالی که یک سرور به یک ماشین خاص اشاره دارد ، یک هاست نیز ممکن است به سازمانی مراجعه کند که سرویس را از طریق اینترنت ارائه می دهد. به عنوان مثال ، یک وب هاست (یا شرکت میزبانی وب) چندین وب سرور را نگهداری می کند و خدمات وب هاست را برای مشتریان فراهم می کند. یک هاست پرونده ممکن است فضای ذخیره سازی آنلاین را با استفاده از چندین سرور پرونده فراهم کند. به عبارت دیگر، یک شرکت هاست چندین سرور است که داده ها را به مشتریان ارائه می دهد.

وب هاست

برای ایجاد یک وب سایت آنلاین شما به یک وب هاست نیاز دارید.  وب هاست تمام صفحات وب سایت شما را ذخیره می کند و آنها را در اختیار رایانه های متصل به اینترنت قرار می دهد. نام دامنه مانند “sony.com” در واقع با آدرس IP پیوند داده می شود که به یک کامپیوتر خاص اشاره دارد. هنگامی که شخصی نام دامنه شما را در قسمت آدرس مرورگر خود وارد می کند ، آدرس IP واقع شده و وب سایت از وب هاست شما بارگیری می شود. یک وب هاست می تواند از یک تا چند هزار رایانه دارای نرم افزار میزبانی وب مانند Apache ، OS X Server یا Windows Server داشته باشد. بیشتر وب سایت هایی که در وب می بینید از طریق “میزبان مشترک” قابل دسترسی هستند که یک کامپیوتر واحد است و می تواند میزبان چند صد وب سایت باشد. وب سایتهای بزرگتر اغلب از “میزبان اختصاصی ،”که یک ماشین واحد است که فقط یک وب سایت میزبان آن است. سایتهایی که میزان بازدید آنها بسیار زیاد است ، مانند apple.com یا microsoft.com ، از چندین کامپیوتر برای میزبانی یک سایت استفاده می کنند. اگر می خواهید وب سایت خود را منتشر کنید ، باید برای “سرویس وب هاست” ثبت نام کنید. یافتن یک میزبان وب هاست  نباید خیلی سخت باشد ، زیرا تعداد آنها هزاران مورد است. فقط اطمینان حاصل کنید که  وب هاست انتخابی شما پشتیبانی فنی خوبی را ارائه می دهد و از کار افتادگی کم یا عدم اطمینان را تضمین می کند. معمولاً باید ماهیانه هزینه ای بپردازید که بسته به میزان استفاده از فضای دیسک و پهنای باند سایت شما متفاوت است. بنابراین بهتر است قبل از ثبت نام در یک سرویس وب هاست  ، وب سایت خود را اندازه و میزان بازدید خود را تخمین بزنید.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن