بررسی و شناخت وی پی ان

VPN مخفف Virtual Private Network است که به معنی شبکه خصوصی مجازی است. استفاده اصلی از VPN ها ایجاد یک محیط امن در یک محیط ناامن است. به عبارت دیگر، VPN ها به گونه ای طراحی شده اند که برای ایجاد یک شبکه خصوصی و امن در یک شبکه عمومی و ناامن استفاده می‌شوند. برای درک بهتر این موضوع‌، مثالی را برای شما بیان می‌کنیم: فرض کنید شما صاحب یک شرکت بزرگ هستید که دارای دفاتر زیادی در مکان ها و مناطق مختلف است. با اتصال رایانه ها در دفاتر مختلف به یکدیگر و ایجاد یک شبکه واحد‌، باید همه این سیستم ها را به روش های مختلف متصل کنید که می‌تواند بسیار گران باشد. از طرف دیگر، می‌توانید از اینترنت برای اتصال با نرم افزارهای دیگر استفاده کنید که هزینه بیشتری دارد، اما امنیت آن بسیار پایین است و ممکن است اطلاعات مهم شما در اینترنت مسدود شود. در چنین مواردی، VPN ها به شما کمک می‌کنند و می‌توانید از آنها برای ایجاد یک اتصال امن و مقرون به صرفه برای تعداد نامحدودی از برنامه های خود استفاده کنید. VPN ها به شما کمک می‌کنند تا یک اتصال شبکه امن در قلب شبکه عمومی اینترنت ایجاد کنید و علاوه بر کاهش هزینه ها، در افزایش امنیت نیز موفق می‌شوید. اما سوالی که ممکن است بعد از اینکه “VPN چیست” به ذهن شما خطور می‌کند این است که چگونه VPN ها را نگه دارید و این ابزارها می‌توانند در قلب یک شبکه عمومی خطرناک، یک شبکه خصوصی و کم هزینه قرار گیرند.

VPN ها چگونه محافظت می‌شوند؟

پاسخ این سوال نیز بسیار ساده است. اصلی ترین و مهمترین عاملی که نقش کلیدی در امنیت VPN دارد، عامل رمزگذاری است. VPN ها از الگوریتم های رمزگذاری برای محافظت از خود استفاده می‌کنند، و حتی اگر داده های رد و بدل شده از طریق پلت فرم VPN در حال شنود است، خواندن داده ها دشوار می‌باشد. به این ترتیب، هنگامی که کاربر به شبکه VPN متصل می‌شود، بسته به نوع رمزگذاری مورد استفاده در طراحی آن VPN، تمام داده های خروجی از سیستم خود رمزگذاری شده و به صورت رمزگذاری شده در سراسر شبکه ارسال می‌شود. گیرنده همچنین داده های دریافتی را با استفاده از کلید رمزگشایی می‌خواند و از اتصال ایمن اطمینان می‌کند. وی پی ان ها از الگتوریتم های رمزنگاری برای تامین داده های ارسالی استفاده می‌کنند.
مهمترین معیار ها برای انتخاب وی پی ان
علاوه بر رمزگذاری، روشهای دیگری برای ایمن سازی VPN ها از جمله یافتن روشهای امن استفاده می‌شود. همانطور که می‌دانید، یکی از مهمترین بخشهای فناوری شبکه مسیریابی و مسیریابی است که اساساً به عنوان بهترین مسیر یا همان کوتاهترین مسیر مشخص می‌شود. هنگامی که از VPN استفاده می‌شود، این نوع جنبه به کارآمدترین روش و امن ترین روش تغییر می‌کند و طراح شبکه VPN روشهای خاصی را برای ارسال اطلاعات امن تر انتخاب می‌کند. استفاده از تونل زدن یکی از راه های تامین امنیت VPN ها است.

کاربرد وی پی ان ها چیست؟

همانطور که دیدیم، وی پی ان ها یک فناوری خصوصی و کاربردی هستند که کاربردهای زیادی دارند و می‌توانند بسیار مفید باشند. در اینجا برخی از مهم ترین کاربرد های برتر VPN وجود دارد که ما آنها را با هم مرور می کنیم.
  • ایجاد شبکه خصوصی بر اساس شبکه های اجتماعی
  • امکان ایجاد یک شبکه امن و رمزگذاری شده برای تبادل داده
  • هنگام اتصال به سایت های مختلف یا خدمات اینترنتی ، می‌توانید هویت خود را مخفی کرده و IP خود را تغییر دهید
  • دور زدن فیلترها و محدودیت ها
  • هنگام اتصال به شبکه های عمومی مانند WiFi رایگان ، می‌توانید امنیت بیشتری ایجاد کنید
  • به سرور VPN کشور متصل شوید و از خدمات ویژه کشور استفاده کنید
  • ایجاد یک شبکه خصوصی برای شرکتها و سازمانها با دفاتر از راه دور.
وی پی ان ها نمی‌توانند برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند. اصلی ترین کاربرد وی پی ان ها ایجاد یک شبکه خصوصی امن در یک شبکه عمومی بدون امنیت است.

استفاده کردن از وی پی ان چه خطراتی را به دنبال دارد؟

به همان اندازه که استفاده از VPN ها می‌تواند مفید و کاربردی باشد، امکان دارد خطرناک و پرخطر نیز باشد. شبکه ای که به صورت خصوصی اداره می‌کنید و متعلق به شرکت شما است امکان دارد بسیار امن باشد، اما ممکن است محدودیت های خاصی نیز داشته باشد. علاوه بر این، استفاده از VPN های رایگان، که تعداد آنها در اینترنت زیاد است، می‌تواند به خودی خود اطلاعات را بدزدد و امنیت شما را به خطر بیندازد. سرورهای VPN معمولاً در اختیار افراد خاصی قرار می‌گیرد و این افراد می‌توانند از اطلاعات کاربر شما برای سرقت اطلاعات شما استفاده کنند. از همراهی شما با نایس وی پی ان در مطالعه این مقاله سپاس گذاریم.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن