سرورهای VPN و Proxy توسط افراد زیادی از سرتاسر جهان مورد استفاده قرار میگیرد ، هر دو برای محافظت از شناسایی افراد و حفظ حریم خصوصی آنها و رمزگذاری اطلاعات آنها در اینترنت کاربرد زیادی دارند.مردم اساسا براین باوردند که هر دو کار یکسان انجام میدهند و در مورد آنها به صورت یکسان صحبت می کنند با این حال تفاوت هایی بین این دو سرویس وجود دارد که به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

(VPN (Virtual Private Network

 

VPN یک شبکه خصوصی اجتماعی می باشد که از طریق یک مسیر جایگزین که توسط یک ISP (ارائ دهنه خدمات اینترنت ) ارائه میشود متصل میشود یعنی آی پی شما توسط وی پی ان به آی پی کشور دیگری تغییر میکند و همچنین ترافیک بین اینترنت و دستگاه شما را رمزنگاری می کند و علاوه بر آن باعث می شود که ISP شما نتواند فعالیت های شما را رصد کند و اطلاغاتی از شما بدست آورد، تنها اطلااعاتی که می تواند بدست آورد این است که شما به سرور VPN متصل شده اید و هیچ چیزی دست گیرشان نمی شود و VPN تمام اطلاعات آنلاین شما را رمزنگار کرده که هیچ کسی قادر به خواندن آنها نخواهد بود.Nicevpn تعدادی از ویژگی هایی را ارائه میکند که کمتر کسی قادر به انجام آن می باشد ، قابلیت هایی مانند کانکشن هوشمند ، DNS هوشمند ، ip اختصاصی و سرویس کاهش پینگ و ….باید توجه داشته باشید که برخی از ارائه دهندگان VPN ، اطلاعات شما مانند ip , dns و log  را ذخیره می کنند ، که این کار بسیار ناشایست بوده پس از جای معتبر اقدام به خرید VPN بکنید.

 

Proxy Server (سرورهای پروکسی) :

سرورهای پروکسی بیشتر از یک رله بین سیستم شما و میزبان نیستند ، تمام اطلاعات بین شما و اینترنت رد و بدل می شوند و پراکسی به عنوان یک پل عمل میکند و این دو را به هم وصل می کند.در هنگام استفاده از پراکسی تمام اطلاعاتی که از کامپیوتر شما وارد یا خارج می شود به همان صورت بدون هیچ تغییری به دست شما می رسد ، در صورتی که هنگام استفاده از VPN تمام اطلاعات ارسالی و دریافتی رمزنگاری می شود. که همین امر مهمترین تفاوت بین پراکسی و VPN می باشد چرا که هنگام استفاده از پراکسی شرکت ارائه دهنده ISP به راحتی می تواند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند و آن را در اختیار مراجع قانونی بگذارد.به طور کلی پراکسی را می توان برنامه-محور نامید چرا که کلا کامپیوتر شما را پوشش نمیدهد به طور مثال وقتی که شما پروکسی را در مرورگر خود تنظیم می کنید فقط همان مرورگر تحت پوشش قرار میگیرد و مابقی سیستم تحت پوشش پراکسی نیست.

و می توان پروکسی را به دو دسته تقسیم کرد :  

HTTP Proxy Server : این نوع پروکسی، قدیمی‌ترین نسخه پراکسی‌ سرور است که صرفا برای انتقال داده‌های وب در نظر گرفته شده است و به همین علت مناسب وبگردی است.و فقط سایت هایی که با آدرس http:// دارد به خوبی کار می کند و برای سایت هایی که مسدود شده اند کارایی دارد.

SOCKS Proxy Server : ساکس توان انتقال هر نوع ترافیک دیگری از جمله داده‌ها FTP سرورها و تورنت را دارد. همین امر باعث شده است که Socks در مقابل HTTP‌ پروکسی‌ها از سرعت کمتری برخوردار باشد.  

تفاوت بین پراکسی و VPN :
  • VPN تمام ترافیک بین کاربر و اینترنت را رمزگذاری می کند و باعث حفظ حریم خصوصی می شود در صورتی که پروکسی چنین کاری را انجام نمی دهد.
  • VPN ها بدلیل اینکه اطلاعات را رمزگذاری می کنند دارای سرعت کمتری نسبت به پروکسی ها هستند.
  • VPN ها اکثرا پولی هستند و بابت استفاده از آنها باید هزینه داد در صورتی کخ پراکسی ها را می توان به صورت رایگان هم ریافت کرد
 

#VPN

#Proxy

#خرید VPN 

#خرید وی پی ان پروکسی

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن