تعداد شگفت انگیزی از سرویس های VPN در بازار موجود است که خدمات برخی رایگان است و درمقابل برخی دیگر با قیمت بالایی عرضه می شوند. بنابرین تصمیم گیری در مورد اینکه  سرویس VPN کدام ارائه دهنده متناسب با نیاز ماست کار دشواریست. بخش نقد و بررسی سایت ما مربوط به ارائه دهندگانی است که از هر نظر بالاترین امتیازها به آن داده شده است، و می تواند کمک کند که یک سرویس مناسب را انتخاب کنید. برای کسانی که خواهان حفظ حریم خصوصی بیشتر هستند سرویس ها یک گام بیشتر به جلو برداشته اند.

طیف گسترده ای از VPN ها

یکی از کاربران Reddit با نام کاربری ThatOnePrivacyGuy، یک چارت دقیق و با جزئیات کامل با فرمت doc را در گوگل منتشر کرده است ، که مجموعه ی کاملی از اطلاعات مقایسه ای پیرامون ده ها نوع فیلتر شکن مختلف است، این اطلاعات شامل موارد زیر است: کشوری که شرکت ارائه دهنده در آن است، اطلاعات مربوط به کاربران که توسط شرکت ذخیره می شوند مانند ترافیک، مدت زمان استفاده ، آدرس اینترنتی حقیقی و… ، تعداد سرورها و تعداد کشورهایی که این سرورها در آن مستقر شده اند، میزان کنترل فیزیکی ممکن بر روی سرورها، پشتیبانی از OpenVPN،  قیمت ماهانه و سالانه و… .
مقایسه vpn ها

comparison VPNs

این فایل با ستون های دیگری مربوط به بخش Activism دقیق تر نیز شده است، این ستون ها مربوط به این است که آیا سرویس فیلتر شکن مورد نظر از سیستم پرداخت هزینه Bitcoin پشتیبانی می کند، دوره ی آزمایشی با ضمانت بازگرداندن هزینه دارد، آیا اسپانسر آن سازمان Electronic Frontier Foundation (EFF) می باشد. هدف از این چارت گسترده این است که مردم از آن برای خریدن و بررسی سرویس VPN مورد نظر خود پیش از خرید استفاده کنند. با این حال هنوز هم این پروژه در حال گسترش است. گروه های علاقه مند می توانند پیشنهادات و انتقادات خود را با سایت Reddit در میان بگذارند. به عنوان مثال، VikingVPN در بخش انتقادات این سایت به این فایل doc واکنش داده و گفته که در این صفحه اطلاعات نادرستی درباره ی سرویس VPN این شرکت وجود دارد:
 ما سرویس خود را با اسپانسری نام EFF عرضه کرده ایم، ۷ اتصال همزمان با یک سرویس ممکن است، اپراتور ما در سه کشور حضور دارند. ما حداقل ۵ سرور داریم و اگر درباره ی سرور صحبت نمی کنید و اشاره به مکان سرورها دارید، ما در ۷ مکان مختلف سرورهای خود را عرضه می کنیم، به عبارتی این سرویس حداقل ۸ سرور عرضه می کند.
  • این سند همچنان در حال به روزرسانی است.
در نتیجه، اکثر نظراتی که از کاربران اجتماعی  فیلتر شکن ها رسیده است، گفته اند که به شدت به همچین توضیحاتی برای سرویس مورد نظر خود دارند و دوست دارند که ۱۰۰ درصد اطلاعات آن صحیح باشد. جالب اینجاست، پروفایل اطلاعات مربوط به سرویس VPN ارائه دهندگان شناخته شده ای چون HideMyAss، SaferVPN، Surfeasy و Ivacy در این لیست وجود ندارد.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن