Socks5 چیست ؟

socks5 یک پروتکل اینترنی می باشد که اطلاعات یا همان بسته را بین یک سرور و یک مشتری با استفاده از یک پروکسی و یک ای پی ناشناس جا به جا می کند.

 

از لحاظ تکنیکی ، Socks5 از سرورهای پراکسی برای ایجاد اتصالات TCP یا UDP به آدرس های IP دلخواه استفاده می کند و حالت انتقال حملات UDP را فراهم میکند.یکی از اصلی ترین مزیت های SOCKS5 توانایی بیشتر برای ارائه احراز هویت است ، بنابراین تنها کاربران مجاز می توانند به یک سرور دسترسی پیدا کنند . این مزیت باعث شده است که SOCKS5 از پراکسی های دیگر امن تر باشد.

 

مزایای استفاده از پراکسی SOCKS5 چیست ؟

استفاده از پروکسی SOCKS5 دارای مزایای زیادی است که ما به چند تا از آنها می پردازیم.  

۱ – عملکرد بهتر با Torrents و P2P

در مقایسه با سایر پروکسی ها ، توانایی انتقال بیت های کوچکتر از بسته های داده توسط SOCKS5 دارای سرعت دانلود بیشتر و عملکرد بهتری می باشد.استفاده از SOCKS5 یک گزینه عالی است اگر هدف شما فقط دانلود است چون باعث افت سرعت نمیشود.اگر ساکس ۵ شما قطع شود فرایند P2P شما متوقف خواهد شد . IP شما امن خواهد ماند.

۲ – کمک کردن به شما در عبور از سایت های بلوکه شده

socks5 برای استفاده در عملیات به کار گرفته می شود ، از آنجایی که سرور پراکسی دستگاه های از راه دور می باشند و به عنوان یک رله بین سیستم شما و اینترنت عمل می کند.و به شما کمک می کند که بتوانید به راحتی از سایت های بلوکه شده عبور کنید و می تواند جلوی انسداد اینترنت و فایروال را بگیرد . آدرش ای پی سرور پراکسی قابل مشاهده است و شما می توانید به راحتی آن را بدست آورید.

۳ – ترکیبی از socks5 و یک vpn

اگر می خواهید امنیت و رمزنگاری پیشرفته را افزایش دهید ترکیبی از vpn و socks5 استفاده کنید، مزایای استفاده از socks5 شامل پشتیبانی در هنگامی که سرویس شما در طول قطع می شود می توانید از جایگزین آن یعنی vpn استفاده کنید.و socks5 داده های شما را در حالت TCP  و یا UDP محافظت میکند.

۴ – دارای عملکرد بهتر نسبت به سایر پروکسی ها 

محدودیت عملکرد بسیاری از پروکسی ها به طرز ناامید کننده ای ناشی از این واقعیت هست که آنها هدر بسته های داده را باز نویسی می کنند که انجام این کار منجر به اشتباه یا نامناسب بودن داده ها می شود.، سرورهای پروکسی socks5 هدر داده ها را بازنویسی نمی کنند بنابراین این اشتباهات کمتر است.

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن