محدودیت اینترنت ویتنام توسط دولت مانع دسترسی میلیون ها کاربر به سایت های متفاوت می شود ولی خوشبختانه فیلتر شکن هایی از قبیل: کریو ، OBfsProxy و … می تواند کمک رسان باشد. چین، روسیه و ترکیه ( در مورد این کشور در مطلب ” vpn در ترکیه ” توضیحاتی داده شده است ) از جمله کشور های شناخته شده ای هستند که قوانین سختگیرانه دولت می تواند تعیین کننده دسترسی کاربران به سایت های مختلف باشد و ما به جرات می توانیم ویتنام را نیز به جمع این کشور ها اضافه کنیم.

سانسور ویتنام و فیلتر شکن

بنابه آخرین اطلاعات به دست آمده از سایت”Freedom House” آزادی استفاده از اینترنت در چهار سال گذشته در حال کاهش است، کشور های بیشتری نیز درحال اضافه کردن قوانین برای جلوگیری از آزادی بیان برای کسانی که از اوضاع ناراضی هستند، همچنین به گزارش “Freedom House” ویتنام با داشتن ۳۱ مجرم اینترنتی در پشت میله های زندان یکی از بدترین کشور هایی است که دولت مانع فعالیت آنلاین مردم می شود. هر چند سایت های اجتماعی در ویتنام در حال حاضر قابل دسترسی است، ولی دولت ویتنام در سالیان گذشته چندین بار اقدام به مسدود کردن سایت هایی نظیر فیسبوک، توئیتر و یوتیوب نموده اند. آمار و ارقام جمع آوری شده از فهرست اینترنت جهانی نشان دهنده استفاده ۴۱۶ میلیون کاربر از سرویس VPN و فیلتر شکن می باشد که ۹ میلیون کاربر مربوط به ویتنام است. بنابر اطلاعات GWI 52% از ویتنامی ها از VPN جهت دسترسی به سایت های محدود شده استفاده می کنند.

در سپتامبر سال ۲۰۱۳، قانون سانسور اینترنت ویتنام، با نام مستعار فرمان ۷۲ معرفی شد که وبلاگ نویسان را از انتشار تفسیر سیاسی یا اجتماعی بر روی وب سایت و یا وبلاگ محدود می ساخت. در ژانویه سال ۲۰۱۴، فرمان ۱۷۴ به تصویب رسید که کاربرانی را که در شبکه های اجتماعی از دولت انتقاد کنند را جریمه ای ۴٫۷۰۰ دلاری شامل می شد. طبق آمار سازمان تجارت خارجی ژاپن، متوسط حقوق ماهانه یک کارگر ویتنامی در سال ۲۰۱۴، ۱۴۵ دلار بود که عاملی خوب برای  بازداری از ارتکاب جرم بود.

راههای مقابله با سانسور اینترنت در ویتنام (یا هر کشور دیگری) توسط خرید VPN و اتصال به آن

تصور: استفاده از سرویس VPN ( وی پی ان ) بسیار دشوار است و کاربران حرفه ای قادر به استفاده از آن هستند.

حقیقت: تنظیم و استفاده از VPN کار سختی نمی باشد، وی پی ان انواع مختلف دارد که کریو ،OBFS Proxy از جمله ی آن ها هستند و هر کدام در سیستم عامل های خاصی کاربرد دارند ، به عنوان مثال کریو در سیستم عامل های لینوکس ، ویندوز و مک سازگاری کامل دارد که برای هر سیستم عامل برنامه ای تدارک دیده شده است و استفاده از آن بسیار ساده است و OBFSProxy سرویس جدیدی است که در حال حاظر تنها بر روی ویندوز سازگار است.

آیا دولت سایت مورد علاقه شما همچون فیسبوک، توئیتر و یا یوتیوب را نیز مسدود کرده است؟ آیا دولت دسترسی به اینترنت و فعالیت های اینترنتی را نیز محدود کرده است؟

محدودیت اینترنت ویتنام

هنگامی که شما در یکی از کشور های چین، ویتنام، ترکیه و یا هر کشوری که دسترسی به سایت ها محدود شده است هستید،شما می توانید به آسانی به سایت ها دسترسی داشته باشید،به مشاهده برنامه های تلویزیونی و فیلم های مورد علاقه خود در هر کشوری بپردازید و به اینترنت به صورت نامحدود در هر مکان توسط VPN دسترسی داشته باشید ( برای بررسی دیگر ویژگی های وی پی ان ، مطلب ”  VPN چیست و کاربرد های آن ” را مطالعه کنید ) .

ما بسیار متاسفیم که دسترسی به سایت ها به صورت سانسور شده می باشد و این عامل دلیل اصلی تاسیس سرویس ماست. فیلتر شکن ها به کاربران ویتنامی و کاربران سراسر دنیا  امکان دسترسی به اینترنت آزادانه را داده و به آن ها امکان برقراری ارتباط به صورت نامحدود در سراسر دنیا را می دهد.

برای مشاهده چگونگی کارکرد سرویس VPN و محل قرار گرفتن سرویس های VPN می توانید وبسایت ما را مشاهده کنید.

اگر شما در ویتنام زندگی می کنید آیا شما نیز از اوضاع سانسور انترنت ناراضی هستید!؟

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن