ماشین مجازی چیست و چه کاربردی دارد؟

ماشین مجازی (VM) یک محیط مجازی است که به عنوان یک سیستم رایانه ای مجازی با پردازنده ، حافظه ، رابط شبکه و حافظه اختصاصی خود ، ایجاد شده روی یک سیستم سخت افزاری فیزیکی (واقع در خارج یا داخل ساختمان) عمل می کند. نرم افزاری به نام hypervisor منابع دستگاه را از سخت افزار جدا می کند و آنها را به طور مناسب تهیه می کند تا بتواند از طریق ماشین استفاده شود. ماشین های فیزیکی مجهز به هایپروایزر مانند ماشین مجازی مبتنی بر هسته (KVM) ، ماشین هاست ، کامپیوتر هاست ، سیستم عامل هاست یا به سادگی هاست نامیده می شوند. بسیاری از ماشین های مجازی که از منابع آن استفاده می کنند ماشین های مهمان ، رایانه های مهمان ، سیستم عامل های مهمان یا به سادگی مهمان هستند. Hypervisor منابع محاسبه را مانند CPU ، حافظه ، و ذخیره سازی – به عنوان مجموعه ای از منابع که می تواند به راحتی بین مهمانان موجود یا در ماشین های مجازی جدید جابجا شود. VM ها از بقیه سیستم جدا شده اند و چندین VM می توانند روی یک سخت افزار مانند سرور وجود داشته باشند. بسته به تقاضا می توان آنها را بین سرورهای هاست جابجا کرد و یا از منابع به طور موثرتری استفاده کرد. ماشین مجازی به چندین سیستم عامل مختلف اجازه می دهد تا همزمان در یک رایانه اجرا شوند – مانند توزیع لینوکس در لپ تاپ MacOS. هر سیستم عامل به همان روشی که یک سیستم عامل یا برنامه به طور معمول روی سخت افزار میزبان اجرا می کند ، اجرا می شود ، بنابراین تجربه کاربر نهایی شبیه سازی شده در VM تقریباً یکسان است با زمان تجربه سیستم عامل در حال اجرا بر روی یک ماشین فیزیکی.

ماشین های مجازی چگونه کار می کنند؟

فناوری مجازی سازی به شما امکان می دهد سیستمی را با بسیاری از محیط های مجازی به اشتراک بگذارید. hypervisor سخت افزار را مدیریت کرده و منابع فیزیکی را از محیط مجازی جدا می کند. منابع در صورت لزوم از محیط فیزیکی به ماشین های مجزا تقسیم می شوند. هنگامی که ماشین مجازی در حال اجرا است و یک کاربر یا برنامه دستورالعملی را صادر می کند که به منابع اضافی از محیط فیزیکی نیاز دارد ، hypervisor درخواست را به منابع سیستم فیزیکی تنظیم می کند تا سیستم عامل و برنامه های ماشین مجازی بتوانند به منابع مشترک فیزیکی دسترسی داشته باشند

انواع نظارت کنندگان

دو نوع مختلف نظارت کننده وجود دارد که می تواند برای مجازی سازی مورد استفاده قرار گیرد. نوع ۱ یک هایپروایزر نوع ۱ روی فلزات برهنه است. منابع VM مستقیماً توسط hypervisor روی سخت افزار برنامه ریزی می شوند. KVM نمونه ای از یک هایپروایزر نوع ۱ است. KVM در سال ۲۰۰۷ در هسته Linux® ادغام شد ، بنابراین اگر از نسخه مدرن لینوکس استفاده می کنید ، از قبل به KVM دسترسی دارید. نوع ۲ یک هایپروایزر نوع ۲ میزبانی می شود. منابع VM در مقابل یک سیستم عامل میزبان برنامه ریزی شده اند ، که سپس بر اساس سخت افزار اجرا می شوند. VMware Workstation و Oracle VirtualBox نمونه هایی از Hypervisors نوع ۲ هستند.

چرا باید از ماشین مجازی استفاده کنیم؟

تلفیق سرور دلیل اصلی استفاده از VM هاست. بیشتر سیستم عامل ها و استقرار برنامه ها فقط هنگام استفاده در فلزات خالی ، از مقدار کمی از منابع فیزیکی موجود استفاده می کنند. با مجازی سازی سرورهای خود ، می توانید سرورهای مجازی زیادی را روی هر سرور فیزیکی قرار دهید تا استفاده از سخت افزار را بهبود ببخشید. این امر شما را از خرید منابع فیزیکی اضافی مانند درایوهای سخت یا دیسک های سخت و همچنین کاهش نیاز به انرژی ، فضا و خنک سازی در مرکز داده بازمی دارد. ماشین های مجازی گزینه های اضافی برای بازیابی فاجعه را با فعال کردن خرابی و اضافه کاری فراهم می کنند که قبلاً فقط از طریق سخت افزار اضافی قابل دستیابی بود. ماشین مجازی یک محیط را فراهم می کند که از بقیه سیستم جدا شده است ، بنابراین هر آنچه در داخل یک ماشین مجازی اجرا می شود با هیچ چیز دیگری که روی سخت افزار میزبان اجرا می شود تداخل نخواهد داشت. از آنجا که دستگاه های مجازی مجزا هستند ، گزینه خوبی برای آزمایش برنامه های جدید یا تنظیم محیط تولید هستند. همچنین می توانید برای پشتیبانی از یک فرآیند خاص ، یک ماشین مجازی تک منظوره اجرا کنید.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن