مطابق با گزارش های رسانه ای جدید تعدادی از سرویس دهندگان vpn مدعی هستند که سرویس هایشان در چین با اختلال روبرو شده است و توسط دولت چین مورد سرکوب قرار گرفته است.روزنامه People’s Daily که وابسته به دولت چین است در صبح جمعه  بیان کرده که مسدود سازی سرویس های vpn کریو برای حفاظت از امنیت سایبری کاربران انجام شده است . Reuters گزارش داده است که یکی متخصصین تامین امنیت سایبری حکومت گفته است که فایروال اصلی چین برای احاطه بر فضای مجازی بروزرسانی شده است . این عمل آنها به عنوان یک تلاش مستقیم  نادر سیستم سانسور چین در برابر محتویات خارجی می باشد. به هر حال سخنگوی وزارت خارجه هیچ نظری در رابطه به این سرکوب سازی ظاهری نداده است ، بسیاری از کاربران فیلتر شکن در چین از سرویس فیلتر شکن برای دسترسی به سایت های مانند فیسبوک ,توییتر و Netflix استفاده می کنند.
سرکوب vpn در چین

vpn in china

در ابتدا Golden Frog گرداننده شرکت Vyper VPN  اعلام کرد که مشکلاتی در اتصال به سرویس هایش در هنگ کنگ و هلند مشاهده شده است اما یکشنبه Yokubaitis رئیس Golden Frog به  Reuters گفت که شرکتش با حمله هایی بر روی vpn ها مواجه شده است همچنین او اعلام کرده که در این هفته ها با حمله های زیادی بروی سرویس های وی پی ان اش مواجه می شود که بروی این شرکت تاثیر گذاشته همچنین بروی دیگر سرویس دهندگان vpn کریو  هم مشکلات بیشتری به بار آورده است که قبلا شاهد اینگونه مشکلات نبودیم. همچنین Yokubaitis  گفت :
دولت چین در تلاش است که استفاده شهروندانش از وی پی ان را کاهش دهد زیرا در چندین سال متوالی کاربران با استفاده از vpn سعی در فرار از فایروال اصلی این کشور را دارند. به نظر می رسد آخرین این حملات به قصد جمع آوری اطلاعات و همچنین مسدود سازی پروتکل های vpn بوده است.
شرکت های Astrill VPN  و StrongVPN هم اعلامیه های از اختلالات سرویس هایشان منتشر کرده اند.
درحال حاضر خیلی جدی بروی برخی سرور هایمان که در چین کار می کنند درحال فعالیت برای حل مشکلات هستیم
همچنین روز چهارشنبه  StrongVPN اعلام کرده که لازم به ذکر است کاربران ممکنه مدت بیشتری برای گفتگوی آنلاین با همکاران پشتیبان ما منتظر بمانند. TunnelBear هم به TechCrunch گفته است که مشکلات بسیار زیادی مشاهده شده درحالیکه ExpressVPN اعلام کرده سرویسش در چین به خوبی کار می کند و مشکلی ندارد. منتظر خبرهای جدیدتر در این مورد باشید…
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن