سرور پرینت یا چاپگر چیست؟

سرور پرینت یا چاپگر چیست؟

سرور پرینت یا چاپگر چیست؟

اگر بیزینس شما از چاپگر حرفه ای استفاده می کند ، ممکن است با یک سرور پرینت مواجه شده باشید – برنامه نرم افزاری یا دستگاه شبکه که پرونده ها را در صف چاپ شما مدیریت می کند و آنها را از رایانه به چاپگر شما می فرستد. سرور پرینت می تواند درخواست های چاپی را که رایانه و دستگاه چاپ شما دریافت می کند مدیریت کند و از آنها در هر نوع عملکرد چاپ برای مشاغل در سراسر جهان استفاده می شود. ما در مورد ، علاقه شما به نحوه کار کردن یک سرور چاپ ، و اینکه چگونه می تواند باعث افزایش فعالیت های روزمره کسب و کار شما شود ، همه آنچه شما باید بدانید را به اشتراک گذاشته ایم.

سرورهای پرینت چیست؟

سرورهای پرینت یا سرورهای چاپگر ، دستگاه ها یا برنامه هایی هستند که چاپگرها را از طریق شبکه به رایانه متصل می کنند. آنها به عنوان یک واسطه بین رایانه ها و چاپگرها عمل می کنند ، کارهای چاپ را از رایانه ها می پذیرند و آنها را به چاپگر مناسب می فرستند. آنها این کار را با ذخیره و صف بندی درخواست های چاپی به صورت محلی و جلوگیری از بارگیری بیش از حد دستگاه چاپی انجام می دهند. سخت افزاری که امکان نصب چاپگر در شبکه را فراهم می کند. “چاپگرهای شبکه” دارای سرورهای چاپ داخلی هستند ، اما ممکن است سرورهای چاپی سیمی و بی سیم از طریق درگاه های موازی یا درگاه USB چاپگرها به غیر شبکه اضافه شوند (به زیر مراجعه کنید). سرور چاپ از صفحات حافظه چاپگر برای صف بندی کارهای چاپ استفاده می کند.

انواع مختلف سرورهای پرینت کدامند؟

نرم افزار مورد نیاز یک سرور پرینت را می توان روی هر ماشین محاسباتی یا رایانه شخصی نصب کرد. سیستم عامل هایی که از نرم افزار UNIX استفاده می کنند اغلب ظرفیت داخلی برای چاپگرهای سرور را دارند. همچنین می توانید یک سرور پرینت مبتنی بر شبکه دریافت کنید که دستگاه شما را مستقیماً به چاپگر متصل کند. بسته به نوع برنامه های نرم افزاری محاسباتی که دارید ، ممکن است از قبل سخت افزاری داشته باشید که به شما امکان می دهد دستگاه مستقیماً به روتر شبکه شما متصل شود. سرور پرینت می تواند از طریق اتصال موازی ، USB یا بی سیم به دستگاه چاپ شما متصل شود.

چرا سرور پرینت مفید است؟

اگر کسب و کار شما دارای چاپگرهای متعدد و نیاز قابل توجهی به چاپ بسیاری از اسناد یا مواد تبلیغاتی باشد ، ممکن است یک سرور پرینت مفید باشد. این به این دلیل است که یک سرور پرینت می تواند صف هر چاپگر متصل را مدیریت کرده و پرونده ها را به دستگاهی بفرستد که قادر به چاپ سریعتر است و به بهبود کارایی دفتر کمک می کند. سرور پرینت نیز یک روش عالی برای مدیریت چاپگرها از یک مکان مرکزی است. اگر ساختمان مشاغل شما از چند طبقه و دفاتر تشکیل شده باشد ، استفاده از سرور پرینت به شما امکان می دهد فایل های معلق را که سفارش چاپ آنها را در چندین دستگاه مختلف داده اید ، دوباره مرتب کنید یا حذف کنید.

نحوه نصب سرور پرینت

اگر نیاز به نصب دستی سرور چاپ بر روی رایانه خود دارید ، باید کارهای زیر را انجام دهید: ۱) Control Panel را باز کرده و گزینه “Print and Documents Services” را انتخاب کنید ۲) “افزودن چاپگر” را انتخاب کرده و چاپگر محلی خود را انتخاب کنید ۳) گزینه “ایجاد یک پورت جدید” را انتخاب کرده و آدرس IP خود را وارد کنید. ۴) “سفارشی” را فشار دهید ، «تنظیمات» را تنظیم کرده و سپس به LPR (Line Printer Remote) بروید. ۵) چاپگر را انتخاب کنید ۶) از پورت موجود استفاده کرده و چاپگر خود را انتخاب کنید

معایب سرور چاپ

با وجود اینکه سرور پرینت یک فناوری عالی است که می تواند کارهای چاپ همزمان را مدیریت کند ، معایبی وجود دارد که از طریق استفاده از شبکه یا نرم افزار ایجاد می شود. اگر سرور با خطایی روبرو شود ، این امر بر کلیه چاپگرهای متصل به دستگاه تأثیر می گذارد. این می تواند برای کسب و کار شما گران تمام شود و از چاپ موارد مهم جلوگیری کند. یک گزینه عالی برای سرور پرینت که خطر این خرابی را ایجاد نمی کند ، چاپ مستقیم IP است. این گزینه از احتمال تحت تأثیر قرار گرفتن تمام چاپگرهای شبکه در صورت بروز خطا جلوگیری می کند ، زیرا هر چاپگر سرور اختصاصی خود را دارد. اگر سرور بخواهد خطایی را تجربه کند ، فقط چاپگر متصل شده تحت تأثیر قرار می گیرد. همانطور که مشاهده می کنید ، یک سرور پرینت می تواند روشی را برای مدیریت و کنترل ساده کارهای چاپی در اختیار شما قرار دهد – ایده آل در صورتی که شرکت شما نیاز زیادی به چاپ اسناد حرفه ای داشته باشد.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن