تعریف سرور مجازی

تعریف سرور مجازی

تعریف سرور مجازی

تعریف سرور مجازی

  در مقایسه با یک سرور اختصاصی ، یک سرور مجازی منابع نرم افزاری و سخت افزاری را با سیستم عامل های دیگر (OS) به اشتراک می گذارد. سرورهای مجازی محبوب هستند زیرا می توانند از طریق مجازی سازی سرور کنترل کارآمدتری را در منابع ایجاد کنند و مقرون به صرفه هستند. به طور سنتی، یک سرور فیزیکی با قدرت پردازش کامل خود به یک کار یا برنامه خاص اختصاص یافته است. چندین سرور فیزیکی برای نگهداری به فضای ، نیرو و هزینه نیاز دارند.

سرور مجازی چیست؟

یک سرور مجازی از عملکرد سرور اختصاصی فیزیکی تقلید می کند. چندین سرور مجازی ممکن است روی یک سرور فلزی لخت اجرا شوند که هرکدام دارای سیستم عامل ، تأمین مستقل و نرم افزار خاص خود هستند. یک سرور ماشین مجازی از زیرساخت های مجازی استفاده می کند ، نرم افزار مجازی سازی و منابع رایانه سرور فیزیکی را برای ایجاد محیط های مجازی خلاصه می کند. از مزایای سرورهای مجازی می توان به تهیه سریعتر برنامه ها و منابع ، بهبود بازیابی فاجعه و تداوم تجارت و به حداقل رساندن یا از بین رفتن زمان خرابی اشاره کرد. مجازی سازی همچنین بهره وری فناوری اطلاعات ، چابکی ، کارایی و پاسخگویی مزایای اضافی سرورهای مجازی شامل کاهش هزینه های عملیاتی و سرمایه و مدیریت ساده مرکز داده است. محیط های سرور مجازی همچنین از نظر نحوه نگهداری رمزهای عبور و سیستم های امنیتی از محیط سرور اختصاصی تقلید می کنند. میزبانی سرور مجازی هزینه کمتری نسبت به نگهداری مرکز داده دارد و تهیه نصب نرم افزار سرور ممکن است هزینه های میزبانی وب را بیشتر کاهش دهد. گرفتگی منابع بیشترین مشکلات احتمالی سرورهای مجازی است. این اتفاق زمانی می افتد که سرریز سرورهای مجازی در یک ماشین فیزیکی باعث شود برخی از سرورهای مجازی از منابع بیش از حد استفاده کنند و منجر به مشکلات عملکردی شود. با این حال ، با اجرای مناسب این مسئله منابع قابل اجتناب است. برای رسیدن به کارایی ، مدیران از نرم افزار مجازی سازی ویژه سرور برای تقسیم یک سرور اختصاصی فیزیکی به چندین سرور مجازی استفاده می کنند. تبدیل یک سرور فیزیکی به چندین سرور مجازی باعث استفاده بهتر از توان و منابع می شود. این به نوبه خود هر سرور فیزیکی را قادر می سازد تا چندین سیستم عامل و برنامه را به طور کارآمد اجرا کند.

تفاوت بین سرور فیزیکی در مقابل سرور مجازی چیست؟

از نظر فنی ، یک سرور مجازی فقط به عنوان یک فضای تقسیم شده در داخل یک سرور فیزیکی وجود دارد. برای کاربران ، تفاوت کمی وجود دارد. گرچه عملاً یک سری مزایای مجازی سازی سرور وجود دارد که در زیر به آنها پرداخته شده است.

مجازی سازی سرور چیست؟

مجازی سازی سرور از نرم افزار مجازی سازی برای تقسیم یا تقسیم سرور استفاده می کند تا مانند چندین سرور مجازی به نظر برسد و کار کند. سپس هر سرور مجازی می تواند سیستم عامل خود را اجرا کند و در صورت لزوم از آن استفاده شود. بدین ترتیب، سرور به عنوان یک کل می تواند از بسیاری جهات استفاده شود و بهینه شود تا اینکه فقط به یک برنامه یا کار اختصاص یابد.

مزایا و چالش های مجازی سازی سرور چیست؟

از مزایای مجازی سازی سرور می توان به موارد زیر اشاره کرد: مقرون به صرفه با تقسیم بندی سرورها ، تأمین سرورها بطور چشمگیری تقریباً با هزینه صفر افزایش می یابد. جداسازی منابع محیط های مستقل کاربری اطمینان می دهند که مواردی مانند آزمایش نرم افزار روی همه کاربران تأثیر نمی گذارد. در مصرف انرژی و فضا صرفه جویی کنید. کمتر سرور به معنای مصرف انرژی کمتر و ذخیره فضای کمتری است. جستجوی منابع رایج ترین چالش مجازی سازی سرور است. سرورهای مجازی بیش از حد باعث سرریز فیزیکی و آسیب رساندن به عملکرد می شوند.  

سرور خصوصی مجازی چیست؟

سرور خصوصی مجازی (VPS) یک سرور مجازی است که از نظر کاربر یک سرور اختصاصی / خصوصی است ، اگرچه یک رایانه فیزیکی مشترک که دارای چندین سیستم عامل است هر سرور مجازی را اجرا می کند. به VPS گاهی سرور اختصاصی مجازی (VDS) نیز گفته می شود. هر دو VPS و VDS انواع سرورهای مجازی هستند.

تفاوت بین سرور مجازی در مقابل میزبانی ابری چیست؟

تفاوت اصلی بین سرورهای مجازی و محیط های میزبانی ابری این است که یک سرور مجازی برای یک کاربر ایجاد می شود ، در حالی که میزبان ابری برای بسیاری از کاربران طراحی شده است.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن