یکسری از سایت‎های تورنت حرکتی برای بن کردن آدرس‎های آیپی در پیش گرفته‎اند که بر این باور هستند که یک وی پی ان است که به سایت‎ آن‎ها دسترسی یافته است. طبق گزارش سایت Torrent Freak، یک سری از سایت‎های تورنتی که نامی از آن‎ها البته برده نشده است تصمیم به مسدود کردن vpn و فیلتر شکن ( مانند کریو ) گرفته‎اند، این عمل به دنبال آگاهی آن‎ها از این امر صورت گرفته است که یک سری از سازمان‎های ضد عمل کپی موارد دارای کپی رایت از این سرویس‎ها برای دنبال کردن محتویاتی استفاده می‎کرده‎اند که از قوانین DMCA تخطی کرده‎اند. سایت Torrent Freak متوجه شده است که قادر به دسترسی به سایت‎های خاصی زمان استفاده از VPN نبوده است ولی زمانی که این اتصال را قطع می‎کرده است، همه چیز روال عادی خود را داشته است. آن‎ها با مالکین سایت‎ها برای علت این امر تماس گرفته‎اند. طبق گفته‎ی این سایت آن‎ها چنین اعلام کرده‎اند اگر متوجه شوند که طیف مشابهی از آی پی آدرس‎ها به سایت ‎آن‎ها رجوع کنند، معنای آن می‎تواند به عنوان هشداری تلقی شود.
سایت های تورنت vpn را مسدود می کنند

Torrent Sait’s Banned VPN Services

یکی از صاحبین سایت چنین گفته است :
“اگر شما بعد از بررسی‎های تمامیت (integrity checks – فرآیند مقایسه‎ی حالت فعلی داده‎های ذخیره شده یا برنامه‎ها با یک حالت ثبت شده‎ی قبلی برای پی بردن به هرگونه تغییر) شاهد ۱۵ هزار درخواست از سوی آی پی آدرس مشابهی باشید، میتوانید با خیال راحت اینطور فرض کنید که یک بوت DMCA است.”
منبع دیگری گفته است که اغلب اوقات این گروه‎ها از سرویس‎های وی پی ان رایگان یا تجاری استفاده خواهند کرد. آن‎ها گفتند:
آن‎ها اکثرا از سرور‎های اجاره‎ای اختصاصی استفاده می‎کنند. ولی گاهی اوقات من متوجه شده‎ام حتی فیلتر شکن سایت Hola را نیز به کار می‎گیرند.
مالکین سایت‎های تورنت جزییات بیشتری در رابطه با اینکه چطور این مسدود کردن سرویس‎های vpn عمل می‎کند را بیان نکردند. آیا شما زمان استفاده از این هر سایتی به دنبال استفاده از وی پی ان مشکلی داشته‎‎اید؟ سایت‎های مذکور را به همراه نوع وی پی انی که استفاده می‎کنید در بخش نظرات به اطلاع ما برسانید.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن