• ملکه زیبایی ترکیه را برای به اشتراک گزاری شعری به زندان افتاد

سانسور اینترنتی ترکیه بار دیگر فصل جدیدی از اتفاقات را این بار برای ملکه زیبایی ترکیه، Merve Buyuksara، به جای گذاشت. او منتظر وقت دادگاه برای رسیدگی به وضعیت می باشد و اما این ملکه چه جرم وحشتناکی را انجام داده است؟ Merve Buyuksarac مدلی است که در سال ۲۰۰۶ به عنوان ملکه زیبایی دست یافته بود،در ماه پیش به علت زیر دستگیر شد.

با قوانین زیادی که سانسور اینترنتی ترکیه وضع کرده است، ملکه زیبایی ترکیه با دو سال زندان برای جرم نکرده مواجه شد. ملکه زیبایی ترکیه شعر را به علت زیبا بودن آن به اشتراک گذاشت ولی دوست او به اطلاع داد که این شعر توهین به اردوغان بوده که این مسئله جرم است و ملکه شعر را حذف نمود.

Bloomberg به گزارش از گفته های ملکه زیبایی ترکیه:

“من شخصا به موضوع شعر یعنی ” شعری از رئیس” توجه نکردم و این شعر را به اشتراک گزاشتم چون برایم جذاب بود.هدف من توهین به رئیس جمهور اردوغان نبوده”همچنین افزود”من تنها این شعر را به اشتراک گزاشتم در حالی که ۹۶۰ هزار نفر از مردم آن را به اشتراک گزاشته بودند”

۱ نفر از میان ۹۶۰ هزار نفر!

اگر دادگاه استانبول بدنبال ۹۵۹ هزار نفر مجرم دیگر برای دستگیری باشد،دادگاه به شلوغی لانه زنبور خواهد شد. رئیس جمهور اردوغان دارای یک اکانت توییتر به همراه ۶ میلیون نفر دنبال کننده است و این بسیار عجیب است که او علاقه ای به توییتر نداشته و آن را ” schmitter” خطاب می کند و از آن به عنوان یک تهدید یاد کرده و گفته است که انواع خلاف ها در توییتر پیدا می شود، اردوغان از قدرت رسانه های اجتماعی آگاه است و انتخاب رئیس جمهوری ترکیه نیز در ماه ژوئن برگزار خواهد شد و همانطور که اردوغان گفته بود از دروغهای اینترنتی نیز آگاهی کافی دارد.

دستگیری ملکه زیبایی ترکیه

در مارس سال گذشته دولت ترکیه از توییتر برای سرپیچی کردن از قوانین ترکیه دستور به حذف لینک ها و منع دسترسی به توییتر کرد. یوتیوب نیز به علت تهمت زدن به دولت بلاک شد. در انتخابات امسال در ماه ژوئن، به گزارش بی بی سی یک لایحه به تازگی به تصویب رسید که توسط آن اداره ارتباطات ترکیه (TIB) قادر خواهد بود هر وب سایت را که باعث اختلال عمومی یا یک تهدید برای امنیت ملی باشد بدون حکم دادگاه مسدود کند، کسانی که این را نادیده بگیرند با جریمه سنگین یا زندان روبرو هستند.

هنگامی رجب طیب اردوغان به عنوان رئیس جمهور در اوت ۲۰۱۴ انتخاب شد که ۶۷ نفر از ثروتمندان از او حمایت می کردند.بله، سنگ و چوب شاید بتوانند استخوان را بشکنند اما سخنان هیچگاه نمیتوانند ولی به نظر می رسد که جملات توانسته اردوغان را از پای در آورد.من مطمئنم که او هرشب در هنگام خواب گریه می کند.

طبق آخرین گزارشات BBC معاون نخست وزیر ترکیه ” Bulent Arinc ” در گفتگوی با پلیس نظامی اعلام کرد که “ما آزاداری بیشتری را نسبت به کشور های دیگر در آزادی بیان داریم” آقای Arnic آیا شما واقعا در ترکیه زندگی میکنید؟

آیا شما با معاون نخست وزیر هم عقیده اید که اینترنت ترکیه سانسور نشده است؟و آیا فکر می کنید که ملکه زیبایی ترکیه بخاطر رئیس جمهور اردوغان باید مجازات شود؟

اگر سانسور اینترنت در پنهان ماندن و دسترسی شما به اینترنت نیز تاثیر گزار است بنابراین با خرید vpn خود را امن سازید و از آن استفاده کنید. هنگام استفاده از سرویس VPN تمامی اطلاعات شما بصورت رمزنگاری شده می باشد، اینکار باعث می شود تا از اینترنت آزاد و بدون سانسور لذت برده و به تمامی وبسایت ها دسترسی داشته باشید.

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن