برخی وبسایت ها و سرویس های تماشای آنلاین ویدئو مانند: Hulu و NetFlix و سرویس Spotify و .. برخی مناطق ملیتی را محدود به استفاده از سرویس های خودشان کرده اند. درنتیجه محتویات و سرویس آنها فقط برای افرادی که در مناطق مجاز ساکن هستند قابل دیدن و دریافت است ، DNS هوشمند سرویسی است که به کاربران اجازه می دهد تا به سرویس ها بصورت چندگانه از کشور های مختلف دسترسی داشته باشند. متناوباً vpn یا شبکه خصوصی مجازی مجموعه ای از کامپیوتر هاست (یا شبکه های مجزا) که به همدیگر با اینترنت پیوند خورده اند. تکنولوژی DNS هوشمند و vpn ( کریو ) هر دو مزایا و معایبی دارند . شما هم مطمئن نیستید از کدام یک استفاده کنید؟ در ادامه به مزایا و معایب این دو سرویس می پردازیم تا جواب خود را بگیرید .

 

dns هوشمند

dns-vpn

مزایا DNS هوشمند

عبارتند از:

  • No encryption overhead
  • کیفیت بالا در تماشای آنلاین ویدیو
  • دسترسی به محتویات در کشور های مختلف

DNS هوشمند به شما اجازه می دهد تا سرور DNS های خود را تغییر دهد ، کار DNS سرور شما این است که به دنبال آدرس سایت هایی که در اینترنت باز می کنید می گردد، درنتیجه شما در موقعیت مکانی دیگری به نظر می آیید! بنابراین می تونید از سرویس هایی همانند NetFlix که در هر موقعیت مکانی مثلا در کشور شما در دسترس نیست استفاده کنید.

معایب DNS هوشمند

اما برخلاف فیلتر شکن ها ، DNS هوشمند نمی تواند :

  • محتویاتی که برای دسترسی به انها نیاز به third party payments (پرداخت شخص ثالث) است دردسترس قرار دهد(چنین اشتراک های پرداختی نیاز به خریداری دارند).
  • ترافیک و یا آدرس اینترنتی ( IP ) شما را مخفی می کند.

مزایا vpn

وقتی که به کریو ( نوعی vpn )  متصل میشوید از امکانات زیر برخوردار می شوید:

  • از اینکه سرویس دهنده شما سرعت شما را براساس سایت ها و محتویاتی بررسی می کنید کاهش می دهد جلوگیری می کند.
  • حضور شما را در اینترنت و اطلاعات شما را امن می کند و دیگر نیازی به فایروال (دیوار آتشین) ندارید.
  • اگر درحالیکه از یک شبکه Wifi عمومی استفاده می کنید به فیلتر شکن هم متصل باشید از اطلاعات شما مثلا اطلاعات حساب بانکی شما و تاریخچه جستجو های شما محافظت می شود.

 

معایب vpn

سرعت اتصال شما بسیار به نزدیکی سرور فیلتر شکن به موقعیت مکانی شما بستگی پیدا می کند همچنین در مواقعی که کاربران زیادی از سروری که شما استفاده می کنید استفاده می کنند با افت سرعت روبرو خواهید شد

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن