به اطلاع می رساند با توجه به اینکه شبکه شاپرک از شرکت TurkTrust اقدام به تهیه SSL نموده و این شرکت نیز هم اکنون نسخه ۳۹ و نسخه های پایین تر مرورگر Google Chrome و Firefox پشتیبانی نمی کند، بنابراین الزامیست که برای پرداخت وجه مرورگر خریداران به روز شده و آخرین نسخه باشد.

عدم به روز بودن مرورگر باعث می شود، بجای صفحه درگاه بانک، خطای عدم تایید SSL را مشاهده نمایند و خرید ها به صورت ناموفق ثبت شوند.

و اما رفع مشکل :

اگر شما از نسخه های پایین مرورگر های Google Chrome و  Firefox استفاده می کنید ، دو راه برای شما وجود دارد !

۱- نصب مجدد نسخه ی جدید

۲- بروزرسانی

اگر با روش اول موافق هستید از لینک های زیر ، این مرورگر ها را دانلود کنید :

Google Chrome : 

۳۲ bit 

۶۴ bit 

رمز فایل ها : www.mihandownload.com

FireFox :

FireFox

بروزرسانی Google Chrome :

بررسی دستی برای به‌روزرسانی و مشاهده نسخه فعلی مرورگر

روی منوی Chrome ‏Chrome menu در نوار ابزار مرورگر کلیک کنید و درباره Google Chrome را انتخاب کنید. شماره نسخه فعلی، مجموعه اعداد زیر عنوان «Google Chrome» است. هنگامی ‌که در این صفحه هستید، Chrome برای به‌روزرسانی‌ها جستجو می‌کند. برای اعمال هر گونه به‌روزرسانی در دسترس، روی راه‌اندازی مجدد کلیک کنید.

زمانی که به‌روزرسانی‌ها در دسترس هستند

معمولاً هنگامی که مرورگرتان را می‌بندید و دوباره باز می‌کنید، به‌روزرسانی‌ها در پس‌زمینه اجرا می‌شوند. ولی اگر مدتی است که مرورگرتان را نبسته‌اید، ممکن است مشاهده کنید که رنگ منوی Chrome در مرورگر به سبز Update Chrome، نارنجی Sync error یا قرمز تغییر می‌کند. دیدن رنگ سبز به معنای این است که یک نسخه به‌روز به مدت ۲ روز است که در دسترس است، دیدن رنگ نارنجی به معنای ۴ روز، و قرمز به معنای ۷ روز یا بیشتر است. برای اعمال یک به‌روزرسانی در دسترس، کافیست مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. روی منوی Chrome در نوارابزار مرورگر کلیک کنید.
  2. به‌روزرسانی Google Chrome را انتخاب کنید.
  3. در پیام تأییدی که ظاهر می‌شود، روی راه‌اندازی مجدد کلیک کنید. مرورگر پنجره‌ها و برگه‌های باز شده‌تان را ذخیره می‌کند و وقتی مجدداً شروع به کار کرد آنها را به صورت خودکار دوباره باز می‌کند. اگر ترجیح می دهید راه اندازی مجدد بلافاصله انجام نشود، روی اکنون خیر کلیک کنید. بار بعد که مرورگرتان را راه‌اندازی مجدد می‌کنید، به‌روزرسانی به طور خودکار اعمال می‌شود.

بروز رسانی FireFox :

از منوی New Fx Menu گزینه help Help-29 را انتخاب کنید و بر روی About Firefox کلیک کنید ، صفحه ای برای شما نمایان خواهد شد که جدیدترین نسخه ی این مرورگر را جستجو و به صورت خودکار بروز خواهد کرد :

firefox

firefox

بعد از اتمام دانلود ، بر روی دکمه ی Restart Firefox to Update کلیک کنید ، عملیات بروز رسانی و نصب آن به اتمام رسید

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن