رابطه کلاینت-سرور

رابطه کلاینت-سرور

رابطه کلاینت-سرور   رابطه ی کلاینت(مشتری)-سرور – ارتباط بین برنامه های همکاری در یک برنامه ، متشکل از کلاینت هایی است که درخواست های خدمات و سرورهای ارائه دهنده آن عملکرد یا سرویس را تشکیل می دهند.

رابطه کلاینت-سرور چیست؟

مدل کلاینت سرور یا معماری کلاینت سرور ، یک چارچوب برنامه توزیع شده است که وظایف بین سرورها و کلاینت ها را تقسیم می کند ، که یا در یک سیستم قرار دارند یا از طریق یک شبکه رایانه ای یا اینترنت ارتباط برقرار می کنند. کلاینت برای دسترسی به سرویسی که توسط سرور در دسترس است ، به ارسال درخواست به برنامه دیگر متکی است. سرور یک یا چند برنامه را اجرا می کند که منابع را با مشتری به اشتراک می گذارد و کار را بین کلاینت ها توزیع می کند. ارتباط سرور کلاینت با یک الگوی پیام درخواست و پاسخ برقرار می شود و باید به یک پروتکل مشترک ارتباطی ، که به طور رسمی قوانین ، زبان و الگوهای گفتگوی مورد استفاده را تعریف می کند ، پایبند باشد. پروتکل TCP تا زمانی که کلاینت و سرور تبادل پیام را کامل نکنند ، یک اتصال را حفظ می کند. پروتکل TCP بهترین روش برای توزیع داده های برنامه در بسته هایی را که شبکه ها می توانند تحویل دهند ، تعیین می کند ، بسته ها را به شبکه منتقل می کند و از آن دریافت می کند ، و کنترل جریان و انتقال مجدد بسته های افتاده یا خراب را مدیریت می کند. IP یک پروتکل بدون اتصال است که در آن هر بسته ای که از طریق اینترنت سفر می کند ، یک واحد مستقل از داده است که با هیچ واحد داده دیگری ارتباط ندارد. درخواست های کلاینت در یک سیستم زمان بندی سازماندهی و اولویت بندی می شوند ، که به سرورها کمک می کند تا در صورت دریافت درخواست از بسیاری از مشتریان مشخص در مدت زمان کوتاهی ، مقابله کنند. رویکرد سرویس گیرنده – سرور هر رایانه عمومی را قادر می سازد تا با استفاده از منابع مشترک سایر میزبانها ، قابلیت های خود را گسترش دهد.

شبکه کلاینت-سرور چیست؟

شبکه سرویس دهنده سرویس گیرنده واسطه ای است که کلاینت از طریق یک رایانه مرکزی ، از طریق شبکه محلی (LAN) یا شبکه گسترده (WAN) ، مانند اینترنت به منابع و خدمات دسترسی پیدا می کند. یک سرور منحصر به فرد به نام daemon ممکن است تنها با هدف انتظار درخواست مشتری باشد ، در آن زمان اتصال شبکه آغاز می شود تا زمانی که درخواست کلاینت برآورده شود. ترافیک شبکه به عنوان کلاینت به سرور (ترافیک شمال به جنوب) یا سرور به سرور (ترافیک شرق به غرب) طبقه بندی می شود. خدمات محبوب شبکه شامل ایمیل ، اشتراک فایل ، چاپ و شبکه جهانی وب است. یک مزیت عمده شبکه سرویس دهنده-سرور ، مدیریت مرکزی برنامه ها و داده ها است.

کلاینت-سرور در مقابل P2P

Peer-to-peer) P2P) یک مدل ارتباطی غیرمتمرکز است که در آن همه گره های شبکه دارای توانایی معادل هستند و می توانند به عنوان کلاینت و سرور عمل کنند. گره ها در محاسبات نظیر به نظیر (P2P) به طور جمعی از منابع خود استفاده می کنند و مستقیماً در صورت تقاضا با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. یک الگوریتم در نظیر به پروتکل ارتباطات همکار ، بار را متعادل می کند ، سایر افراد مشابه را برای جبران هرگونه خرابی منابع در دسترس قرار می دهد و با تغییر ظرفیت بار و در دسترس بودن همتا ، درخواست های دیگر را تغییر می دهد. یک مزیت عمده شبکه نظیر به نظیر ، امکان گسترش شبکه برای مدیریت تعداد زیادی کلاینت است. در محاسبات سرور مشتری ،یک مدل ارتباطی متمرکز ، سرور گره مرکزی است که با دیگر گره های مشتری ارتباط برقرار می کند. یک مزیت عمده که رابطه سرویس گیرنده و سرور نسبت به peer-to-peer دارد ، توانایی مدیریت داده ها و برنامه ها در یک سرور متمرکز است.

رندر سرور در مقابل رندر کلاینت

رندر سرور به توانایی یک برنامه در تبدیل فایل های HTML در سرور به یک صفحه کاملاً رندر شده برای کلاینت اشاره دارد. مرورگر وب درخواست اطلاعات از سرور را ارائه می دهد ، که معمولاً در میلی ثانیه با نمایش HTML کاملاً ارائه شده پاسخ می دهد. موتورهای جستجو می توانند محتوا را قبل از تحویل فهرست و خزنده کنند ، و این امر باعث می شود ارائه سمت سرور برای سئو بسیار مفید باشد. در ارائه سرور سرویس گیرنده ، به جای دریافت کلیه مطالب از سند HTML ، محتوا در مرورگر با استفاده از کتابخانه JavaScript سمت کلاینت ارائه می شود. هنگام بارگذاری صفحه جدید ، مرورگر درخواست جدیدی از سرور نمی کند. ممکن است رتبه بندی موتور جستجو تأثیر منفی بگذارد زیرا تا زمانی که صفحه در مرورگر بارگیری نشود ، محتوا ارائه نمی شود ، با این حال ، ارائه وب سایت در رندر سمت کلاینت سریع تر است.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن