تصور کنید شما در سفر هستید و مجبور به اقامت چند ماهه در یک مکان هستید، آب و هوا عالیست،وضعیت غذا عالی بوده و در شرایط خوبی بسر می برید و شرایط از این بهتر نمی شود، شما تا حدی مشغول خوش گذرانی بودید که فراموش کرده اید بودجه سفر رو به اتمام است و حساب بانکی خود را خالی کرده اید، جای نگرانی نیست، زمان انتقال پول بانکی فرا رسیده است، در شهر قدم می زنید و کافی شاپی را با Wi-fi رایگان پیدا می کنید، لپ تاپ خود را آماده کرده و به اینترنت بی سیم محلی متصل می شوید،انتقال بانکی خود را به اتمام رسانده و لپتاب خود را خاموش کرده و برای کمی تفریح بیشتر به ساحل باز می گردید. در ساحل همه چیز به خوبی می گذرد تا هنگامی که وقت شام می رسد و تلفن همراهتان به صدا در می آید، از طرف بانک است:”ما برخی عملیات های مشکوک را با حساب کاربری شما تشخیص داده ایم و آن را به اطلاعتان می رسانیم.”شما هک شده اید.
خطر Wi-fi در سفر ها بدون vpn

Wi-Fi in Travel and vpn

  • خطر در استفاده از Wi-fi عمومی در هنگام سفر
متاسفانه،همه فکر می کنند این موضوع فرقی به حالشان ندارد ولی wi-fi های محلی امن نیستند و امروزه یکی از علل منجر به سرقت و جرایم اینترنتی می باشند، سارقان و جرمان اینترنتی از هر کسی بهتر در این مورد خبر دارند و متاسفانه اطلاعات شخصی افراد در Wi-fi های محلی مورد سرقت قرار می گیرند، این در حالی است که رهبر امنیت جهانی اینترنت، مکافی بیان کرده که حمله اینترنتی تنها تا سال ۲۰۱۴ پیشرفت می کنند. مجرمان قادر به دستیابی به اطلاعات شخصی شما با استفاده از ابزار های مختلف هک می باشند که قادر به رهگیری ترافیک اینترنت محافظت نشده و یا رمزگذاری شده است. این ابزار ها بوسیله نظارت بر پورت هایی ایست که اینترنت از آن ها گذر می کنند. چگونه می توان از Wi-Fi های عمومی به صورت امن استفاده کرد. خوشبختانه، این گونه جنایات را می توان در وهله اول با استفاده از شبکه اختصاصی مجازی شخصی (فیلتر شکن و VPN ) خنثی کرد.  VPN هایی مانند کریو به شما این امکان را می دهد تا با استفاده از یک تونل لایه ای و رمز گذاری برای اطلاعات ارسالی و دریافتی فضایی امنی را تجربه کنید. هنگامی که شما به یک شبکه اینترنتی اتصال پیدا می کنید و برنامه امنیتی vpn را بر روی دستگاه خود اجرا می کنید، این برنامه آدرس اینترنتی ارائه دهنده اینترنت شما را بوسیله سرویسی مانند کریو تغییر می دهد، حالا تمامی نام های کاربری شبکه های اجتماعی و اطلاعات بانکی شما رمز نگاری شده اند. همانطور که در مقاله قبلی گفته شده ، شما اگر در حال مسافرت به کشوری همچون چین هستید می توانید با آدرس اینترنتی اختصاصی خود و با استفاده از کریو ، فیلترینگ شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک و یوتیوب را دور زده و به راحتی از آن ها استفاده کنید.
  • فیلتر شکن برای استفاده همگانی است
خیلی خوب، ولی آیا فیلتر شکن ها تنها برای شرکت های بزرگ قابل استفاده است؟جواب این است:دیگر نه تکنولوژی در طول سالیان دستخوش تغییراتی بوده که فیلترینگ یکی از آن هاست، فیلترینگ برای قسمت بندی دسترسی کاربران مختلف بوده و هزینه از بین بردن آن بسیار کمتر از آن چیزی است که فکرش را می کنید، آیا شما نیز حاضرید در قبال پرداخت هزینه ای اندک تعطیلات و سفر خود را با لذت پشت سر بگذارید؟ یکی دیگر از مزایای استفاده از VPN ها سازگار بودن با سیستم عامل ها و دستگاه های متفاوت است:
  • Windows XP, Vista, 7, 8
  • Mac OS 10.5
  • Android
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن