درست است که در پاناما شفافیت قانونی وجود دارد، اما کشوری بدون سانسور اطلاعات عمومی وجود ندارد. به خصوص در مواردی که شامل فساد مقامات دولت است، همیشه تمایل به سانسور آن وجود خواهد داشت.

رسانه ها نیز با سانسور و تهدید های شرکت های خصوصی مواجه می شوند. برای نمونه  مدتی پیش چند کامیون یکی از شرکت های ساختمانی محلی در شهر پاناما، دفتر روزنامه La Prensa را شبانه محاصره کردند. آنها با این کار قصد جلوگیری از انتشار مقاله ای تحقیقی که به افشای مفاد قرار داد بین شرکت ساختمانی و یکی از وزارت خانه ها بود را داشتند. این اتفاق تا شب و با دخالت نیروی پلیس و حتی حضور رییس جمهور پاناما ادامه داشت.

خرید vpn پاناما

خرید vpn پاناما

از سال ۲۰۱۲، تهدید های فیزیکی و کلامی علیه روزنامه نگاران و رسانه های مستقل این کشور شدت گرفته است. اتحادیه خبرنگاران و نشریات پاناما عنوان کرده است در سال ۲۰۱۲ حدود ۶۰ مورد نقض آزادی مطبوعات صورت گرفته است.

دولت پاناما بارها و بارها دشمنی و اختلاف خود با رسانه ها را به نمایش گذاشته است. در سال ۲۰۱۱، Darío Fernández صاحب شبکه رادیویی  Mi Favorita کشته شد اما هیچ کسی به عنوان قاتل او دستگیر نشد.

به همین خاطر بسیاری از شهروندان پاناما با احساس نا امنیتی خود را نیازمند سپر های امنیتی می بینند. لازم به ذکر است که کاربران اینترنت که از VPN در این کشور استفاده می کنند تا امنیت خود را با خرید vpn تضمین کنند، از نظر قانون و دولت پاناما متهم به جاسوسی خواهند شد.

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن