IKEv2/IPsec و سایر پروتکل های امنیتی

PPTP یکی از اولین پروتکل های امنیتی بود که معرفی شد. نصب و راه اندازی آن بسیار آسان بوده و رمزنگاری هایی که در این پروتکل مورد استفاده قرار می گیرد سرعت بالایی دارد. با این حال امروزه پروتکل ضعیفی محسوب می شود ، یعنی هنگام خرید vpn شما باید دقت داشته باشید که این سرویس را به تنهایی خرید نکنید چرا که در زمان هایی که امنیت بیشتری لازم داشته باشید این سرویس مناسب نیست. L2TP/IPsec دقیقا مانند PPTP بوده و فقط سرعت و سهولت استفاده ی آن بیشتر است. L2TP به خودی خود رمزنگاری خاصی ندارد و به همین دلیل با پروتکل امنیت اینترنتی IPsec همراه شده است. این پروتکل نسبت به PPTP امنیت بیشتری دارد اما باز هم مشکلات زیادی دارد. L2TP/IPsec از یک سری امنیت های اشتراکی و همچنین احراز هویت های شخصی کاربر استفاده می کند اما بازهم از آنجا که همیشه پتانسیل ردیابی ترافیک کاربران وجود دارد به صورت تضمینی نمی توان گفت که امنیت آن بالاست؛هرچند این موضوع بعید به نظر می رسد. اگر حریم خصوصی شما برایتان بسیار حساس است با احتیاط و به صورت موقتی از این پروتکل استفاده کنید. OpenVPN پروتکل تکامل یافته ای است ،امنیت آن بالا بوده و پروتکل متن باز یا open-source محسوب می شود که با طیف وسیعی از الگوریتم های رمزنگاری کار می کند. SSTP یک پروتکل استاندارد و اختصاصی استفاده شده توسط مایکروسافت است و مزایایی مشابه OpenVPN دارد. استفاده از آن برای کاربران ویندوز بسیار اسان است زیرا نصب و راه اندازی آن در ویندوز ادغام شده است. IKEv2/IPsec توسط IPsec محافظت می شود، مثل همان چیزی که در L2TP دیده می شود، با این حال میزان امنیت و حفظ حریم خصوصی KEv2/IPsec به طور قابل ملاحظه ای بالاتر است و دلیل آن الگوریتم ها و کلیدهای امنیتی بسیار قوی است. IPsec تونلی بین مشتری و سرورها ایجاد می کند که از الگوریتم های قوی AES256 استفاده می کند. این پروتکل برای کاربران امنیت بدون نقض، ثبات و سرعت بالایی را به همراه دارد. فیلتر شکن ikev2

دلایل اصلی برای معرفی پروتکل IKEv2/IPsec

  • رمزنگاری قوی
nice vpn این پروتکل را تضمین کرده و اعلام کرده که این پروتکل گزینه های زیادی را برای امنیت و حفظ حریم خصوصی در هنگام مرور اینترنتی ارائه می دهد. IKEv2/IPsec پروتکل امنیتی پیشرفته بوده و آخرین پروتکلی است که nicevpn متصدی آن شده است.
  • اتصال مجدد خودکار
IKEv2/IPsec قابلیت بهبودیافته ای برای اتصال مجدد ارائه می دهد که زمان قطع شدن اینترنت اختلالی ایجاد نشود.
  • پشتیبانی توسط بسیاری از دستگاه ها
IKEv2/IPsec به مشتریان اجازه می دهد، نرم افزار را روی اکثر دستگاه ها نصب کنند، این شامل گزینه های مختلف روتر بوده و حتی از سیستم عامل های اولیه ای که خیلی ها پشتیبانی نمی کنند مانند بلک بری پشتیبانی می کند.
  • ثبات
IKEv2/IPsec ثبات بالایی را مخصوصا برای کسانی که مدام اینترنت وای فای و داده های خود را جابه جا می کنند ارائه می دهد. پایداری بالای سرویس تضمین می کند که حتی با استفاده از هات اسپات می توانید به سرویس VPN متصل شود.
  • سرعت
IKEv2/IPsec سرعت بالایی دارد که می تواند برای بهبود نرم افزار مفید باشد. در کنار امنیت چشمگیر و ثبات بالا سرعت آن نیز باعث شده که کارآمد بودن این پروتکل برای هر کاربر VPN ثابت شده باشد. بنابرین کجا و چه زمانی می توانید این پروتکل را پیدا کنید؟ IKEv2 اکنون به صورت پیش فرض در برنامه ی iOS استفاده می شود و هم اکنون این نرم افزار در آپ استور در دسترس است و به زودی برای برنامه های دیگر نیز در دسترس خواهد بود. همچنین دستورالعمل های تنظیمات آن برای سایر دستگاه‎ها نیز به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت. اگر از مزایای دیگر IKEv2/IPsec چیزی می دانید در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن