همین هفته گذشته بود که کمپانی خدماتی اینترنتی Rogers کانادا پیشنهاد ممنوعیت استفاده از فیلتر شکن تونل و VPN را  در کنفرانس تورنتو ارائه داد، که خوشبختانه توسط سایر ISP  ها رد شد. معاون ارشد کمپانی Rogers، آقای David Purdy در کنفرانس صنعت ارتباطات این سخنان را در حضور نمایندگانی از شرکت های بزرگی چون Bell و CBC عنوان کرده بود ، Purdy خاطر نشان کرد تنها راه جلوگیری از دسترسی به سایت های Torent ، بستن راه حل های VPN ( وی پی ان ) می باشد. تعدادی از خبرنگاران و دیگر چهره های فعال در حوزه صنعت ارتباطی کانادا بعد از بیان این گفته ها در اکانت توییتر خود مطالبی را منتشر کردند که برخی از آنها را در زیر آورده ایم:
Purdy – برای تعطیلی VPN نیازمند به دولت است تا بتواند برای خود کسب و کار ماندگاری مهیا کند. از Kelly Lynne Ashton Purdy خود به خود مورد انتقاد است و پیش از این نیز در رقابت های شبکه کابلی، یک شکست خورده بود. شکست های سنگین در مقابل Netflix و سرویس Amazon prime نشان دهنده عدم تدبیر و سیاست های اتخاذ شده توسط او هست. و در اصل درخواست او برای حذف سرویس آزاد VPN ( کریو ) بسیار مضحک و غیر قانونی است.
جلوگیری استفاده از فیلتر شکن

پیشنهاد جلوگیری از استفاده VPN

یک بررسی کوتاه فقط به شما نشان می دهد که تعداد بسیار زیادی از کاربران کانادایی برای دسترسی به Netflix از VPN استفاده می کنند تا به خدماتی که این سایت به شهروندان آمریکایی ارائه می کند دسترسی پیدا کنند و از محتوای آن لذت ببرند. Michael Geist یک وکیل کانادایی است که به طور مستمر پیگیر مسائل مربوط به حریم خصوصی است و از او به عنوان یک صاحب نظر در این زمینه همیشه یاد می شود گفته است:
” اگر راجرز از استفاده مردم برای دسترسی به Netflix آمریکا ناراحت است خب باید آن را با Netflix حل کند. تمرکز بر مصرف کنندگان VPN و جلوگیری از دسترسی آنان به فیلتر شکن باعث منع اختیارات قانونی و حقوقی شهروندان برای حفاظت از اطلاعات شخصی خود است و این خلاف قانون حریم خصوصی است”.
هر چند که Prudy سعی می کند این اظهارات را برخواسته از نظر خودش جلوه دهد و آن را مربوط به اهداف سازمانی و شرکت راجرز متصور نسازد اما اکثر دیدگاه های صاحب نظران بر خلاف این موضوع است.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن