تنها راه برای دور زدن پروکسی های ناپیدا

اگر شما در حال خواندن این مقاله هستید، احتمالا پیش از این درباره پروکسی ها شنیده اید و میدانید پروکسی چیست.  پروکسی های شفاف یا نا پیدا برای تشخیص توسط کاربران معمولی اینترنت دشوار هستند و حتی اجتناب از آنها سخت تر است، مگر اینکه از VPN استفاده کنید. در ادامه یاد بگیرید که چرا باید درباره پروکسی شفاف و ناپیدا نگرانی داشته باشید و چگونه با خرید VPN می توانید از آن عبور کنید.

پروکسی شفاف چیست؟

پروکسی های شفاف سرورهایی هستند که مسیریابی، فیلتر کردن و ترافیک خود را بدون اطلاع شما در مورد آن، ذخیره می کنند. پروکسی شفاف طبیعتا بد نیست. در واقع، بسیاری از شرکت ها از پروکسی های شفاف به عنوان یک نوع حفاظت در برابر حملات احتمالی (مخصوصا حملات DDoS) استفاده می کنند.

با این حال، اگر ISP شما از پروکسی شفاف استفاده می کند کمی مشکل ساز است.

ببینید نه تنها ISP شما در مورد پروکسی به شما نمی گوید، بلکه می تواند از آن برای نظارت بر ترافیک خود استفاده کند، اطلاعات خود را وارد کند و حتی به جایی که می خواهید و آنچه که شما آنلاین انجام می دهید، نگاه کند. به عبارت دیگر، یک پروکسی شفاف به شما امکان دسترسی به سرویس دهنده اینترنت را به هر آنچه که شما آنلاین می دهید، می دهد.

همه ما خیلی به اینکه دولت های ما در حال کنترل و بررسی ما هستند حساس هستیم ، اما تعداد کمی از مردم در مورد چک کردن ISP خود فکر می کنند. حقیقت وحشتناک این است که در حالی که پروکسی شفاف در خاورمیانه و آسیا رایج است، ISP ها در آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا از آنها بیشتر استفاده می کنند.

چگونگی تشخیص پروکسی های شفاف و جلوگیری از ان ها را در بخش دوم این مقاله بخوانید.


خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن