تفاوت بین VPN های L2TP و PPTP در چیست ؟

اگر شما تازه با VPN آشنا شده اید، ارائه دهندگان VPN شما در دو نوع L2TP و PPTP به شما خدمات میدهند. احتمالا شما در حال مرور آن هستید تا سعی کنید برخی از پاسخ های اساسی را برای رمزگشایی مجموعه ای از کلمات اختصاری که تکنسین ها در حال استفاده هستند را بیابید.

VPN سرور PPTP چیست؟

PPTP یک پروتکل تونل زدن نقطه (PPTP) است که رایج ترین روش برای ایجاد شبکه های مجازی خصوصی (VPN ها) میباشد. نوع رمزنگاری: پشتیبانی از ۱۲۸ بیت کلید رمزگذاری که رمزگذاری داده ها با استفاده از پروتکل رمزنگاری نقطه به مایکروسافت انجام می شود. برای برقراری ارتباط فقط یک نام کاربری، رمز عبور و آدرس سرور نیاز دارد. این گزینه امن ترین در VPN نیست. ارتقاء به OpenVPN برای کاربران برای امنیت بهتر توصیه می شود. پورت پیکربندی: با استفاده از پورت TCP و GRE.

VPN سرور L2TP چیست؟

پروتکل Layer 2 Tunnel (L2TP) یک روش محبوب برای ایجاد اتصالات VPN است و توسط بسیاری از ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISPs) بعنوان یک گزینه ارائه شده است. نوع رمزنگاری: پشتیبانی از ۲۵۶ بیت با استفاده از پروتکل IPSec، با این حال کلید های جلسه می توانند بسته به الگوریتم های مورد استفاده متفاوت باشند. سرعت VPN: در هنگام مقایسه با PPTP سرعت کمتری دارد. پشتیبانی از L2TP / IPSec نیز در تمام دستگاه های مدرن / سیستم عامل موجود از جعبه موجود است. سازگار با: مایکروسافت ویندوز ایکس پی / ۷/۸، لینوکس، اندروید، اپل iOS و مک OSX. پورت پیکربندی: استفاده از UDP 500، پروتکل ۵۰، UDP 1701 و UDP 4500.
  در یک کلام L2TP اتصال بسیار امن و قابل اعتماد را فراهم می کند. L2TP پروتکل پیشرفته در مقایسه با PPTP است و با IPSec ترکیب شده است تا امنیت بیشتری به دست آورد.  
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن